aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
Mam pytanie z zakresu systemu alarmowego. Mianowicie zamierzam, oprócz czujek ruchu zamontować jeszcze kontraktony w okanach (wpuszczane w okna nie zewnętrzne). Mam okna PVC i firma instalujaca straszy mnie, ze moge stracić gwarancje na okna jeżeli sam wykonam nawierty. Natomiast moja firma od okien mówi, że oni nie robią takich rzeczy i aby dogadywać się z instalatorem alarmu. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Mi nawiercał na miejscu gość od okien i dziwił się dlaczego miałbym stracić gwarancję skoro tam nic nie ma ... sami przy montażu często nawiercają :roll:
Znajomemu przywieźli już nawiercone.
Znowu zrobilam literowke.. :roll: :roll: :roll: :roll:
Lecimy w sobote, 3 pazdziernika, a nie 2-go...znowu nowy kalendarz wymyslam.. :roll: :roll: :roll: :roll:
Pani od Okien przyslala e-maila z wycena moich INOXow Zento z Adeco... :roll:
Wycena za drzwi: 6050 PLN. z montazem
:roll:
Podpatrujac forum Muratora to myslalam, ze bedzie wiecej :wink:
Dzwi sa PVC na profilach Kommerling'a. Sa wszystkie Hana zawiasy i inne pierdoly antywlamaniowe. Pochwyt HA622 za 700 PLN (klamka od srodka). Pochwyt HA 622 jest dlugi na 60 cm i jest to stal szczotkowana.
Kolor drzwi to dab rustykalny (ciagle nie pamietam, ktory to.. :roll: :roll: ) beda gotowe za 3 tygodnie.
Pochwyt HA215 ktory wpadl nam w oko za pierwszym razem kosztuje o 1400 PLN wiecej od tego ktory mamy w wycenie....wiec podziekowalismy za niego pieknie :wink: To nawet jak na warunki irlandzkie te €500 (1400 + 700 PLN) za klamke do drzwi to troche duzo :wink: :wink: nawet bardzo duzo... :lol:
Czekamy :wink:
Wiesz- ja bym sie ponownie nie zdecydowala... ostatnio wykrylam kolejna dziurke w pvc (takaz zyzloniona, nie na wylot :wink:) od wew. stony mojej ramy w patio. Tego juz np. nie wymienie, bo beda mi cale mury kuc :roll: Sama widzisz jak dlugo sie bujam z reklamacja. Moze tylko ja jestem taka pechowa :roll:
Bede trzymac kciuki, zeby twoje okna byly cacy :D
Ja mam faliste płyty ale one chyba są z PVC. Są dosyć elastyczne i bez problemu przeżyły tegoroczne zwały śniegu. Nie zżókły też jak do tej pory. No i też są sporo tańsze od poliwęglanu. Jak coś się z nimi stanie nie będzie problemu z wymianą
Ale nie wiem o co chodzi z bocznymi szybami :roll:
Tak jak pisałem przed rokiem.
No a jak uszczelniasz miejsca styku dwoch plyt , tam gdzie nie ma piora ?
Zakladam , ze plyty maja byc szczelne :roll:
Nie ma potrzeby uszczelniania styku płyt. Należy je położyć z dylatacją ok 2mm. Te szczeliny będą kompensować wydłużanie i kurczenie płyt OSB. Poza tym szczeliny pełnią funkcje wentylacyjne dla izolacji. A leżąca na nich membrana daje ujście dla pary wodnej od dołu i stanowi zaporę dla skroplin od góry.
OSB z przerwą dylatacyjną na to membrana zamiast papy, kontrłaty i łaty.
To jest wersja soft.
Obecnie na moich budowach stosuję wersję hard:
1. Krokwie;
2. Siatka PVC (oczko 10 x 10 mm) przybita punktowo do krokwi;
3. Listwy o szerokości krokwi (u mnie 80 mm) i wysokości 40 mm przybite do krokwi, powiększające ich wysokość o 40 mm;
4. OSB 22 mm klasy 3 (1250 x 2500 mm);
5. Membrana;
6. Kontrłaty;
7. Łaty;
8. Dachówka.
Dzięki temu uzyskuję szczelinę wentylacyjną 40 mm i bez skrupułów, na moją odpowiedzialność, każę majstrom od dołu dopychać wełnę do wyczuwalnego oporu (siatka PVC).
Witam. Slyszal ktos o firmie ABM-JĘDRASZEK?,- robia PVC w profilu veki.
Pozdrawiam
Słyszałem .........
:roll: i znam lepszych... :roll:
A mógłbyś rozwinąc bardziej temat? równiez interesują mnie okienka od tego producenta. Skoro znasz lepszych to co w oknach Jędraszka jest nie tak, co moglo by być lepsze?
Jareko: a może Ty się wypowiesz w tym temacie?
pozdrawiam
m.
od końca
mariof - nawiewnik wprowadza powietrze z zewnątrz. A czujnik wilgotności jest wewnątrz. Jak powietrze wewnętrzne jest wilgotne to nawiewnik jest otwarty i wpuszcza powietrze, a wilgotne uchodzi wentylacją grawitacyjną. Jest wymiana. Ale jak powietrze w kuchni jest suche to nawiewnik jest zamknięty. Brak jest wymiany - tym razem suchego powietrza - ale i brak jest tlenu do spalania gazu. Stolar to porządna firma .Aprobaty swojej nie mają - ale to nie dowód, że ich okna są do d..y. Wprost przeciwnie.
OKNO MUSI stać na klockach, listwach progowych - nie może wisieć ani na dyblach ani na kotwach. Dyble, kotwy trzymają okno w pozycji pionowej. Jak jest ściana szczelinowa to okno powinno być podparte na "mostkach" z klocków.
henzo :roll: WODA się może zbierać w progu ale powinna od razu odpływać - sprawdź może otwory odwadniające są zatkane lub jest brak spływu do otworów. PVC jest "tłuste" i woda gromadzi się w posktaci kropel i łatwo spływa.
RB :roll: FORIS nie ma aprobaty na kolor [tak na marginesie]. Systemy są porównywalne ze wskazaniem na SCHUCO 8) i GEALAN 8) 8) 8)
RyMario :D - producentem jest CDM Majewski [EKO to diler]
Qura :P - musisz mieć zgodę [chyba tak] Ale po prostu zadzwoń do Spółdzielni
ozzie Taki ogr[/list]d to standardowe rozwiązanie - szyby jak szyby - jedne z lepszych. Ja bym ich uwzględniał. Ogrody zimowe robi niewiele firm.
Pozdrawiam wszystkich
jest sporo firm, które nie reklamują się a mają przyzwoitą jakość i przystępną cenę. W dzisiejszych czasach inwestycja w maszyny do produkcji okien pvc i alu nie są to jakieś olbrzymie koszta. Technologia produkcji jest bardzo łątwo przystępna - wszyscy poddostawcy oferują doradztwo techniczne na codzień.
Właściwie to każdy może sobie wyprodukować okno przy odrobinie checi i odpowiedniej ilości gotówki.
Niestety, ale jakość jest sporym problemem dla producenta. Im więcej ludzi się zatrudnia tym nadzór właścicielski się rozmywa na strukturę organizacyjną w przedsiębiorstwie. Cały Świat egzystuje na bazie małych i średnich firm usługowo produkcyjnych. Molochy zwykle są dobre na niską cenę - to tam się przede wszystkim stosuje tzw skróty z powodu konieczności utrzymania odpowiedniego poziomu kosztów co ma decydujący wpływ na niską cenę.
Nie bójmy sie małych i średnich bo to z tamtąd wychodzi najwięcej dobrych produktów :roll:
witam,
dopisuję się do tego tematu z prośbą o rozjaśnienie zagadnienia okien pcv (pvc, plastikowych). Na początku, zanim zaczełam czytać cokolwiek, zaparłam się, że nie chcę okien od firmy garażowej, chcę mieć okna od producenta firmującego je swoim logo, tak, żeby zależało mu na jakości wykonania i właściwym serwisie.
Okazuje się, że okna (w zasadzie wszystkie) produkowane są po wsiach w lepszej lub gorszej fabryczce z profili od trzech producentów, w kombinacji z trzema okuciami i kilkoma pakietami sz. Nie ma szans na sprawdzenie jak te podzespoły zostały poskładane a już loterią jest to czy montaż odbędzie się poprawnie.
Wygląda mi na to, że płacenie za "okna z krakowa" czy jakąś inną metkę mija się z celem - czy mój tok rozumowania jest poprawny? może jako lajkonik pomieszałam pojęcia i zabłądziłam w zawiłym świecie "stolarki plastikowej";)? pomóżcie, poradźcie :roll:
KAKUSEK - zrozumiałem, że chcesz mieć okna energooszczędne, czyli szyba w takich konstrukcjach MUSI mieć U = 0,7 a profil PVC musi mieć minimum 70 mm grubości i 5 komór.
Dodatkowo zrozumiałem, że chcesz chronić swoje pociechy/dzieci przed ewentualna katastrofą spowodowaną tzw szkleniem zerowym, czyli iącym od poziomu 0 czyli od podłogi.
Sama się przyznałaś, ze otowry okienne będą sporych rozmiarów przekraczających 1,2 x 2,0.
No to Ci odpowiedziałem biorąc pod uwagę te wszystkie parametry jakie podałaś dodatkowo precyzując statykę szkła pod kątem wysokości i szerokości Twoich okien.
Szkło 33.1 to nie jest mocna szyba - to są dwie szybki grubości 3 mm połączone jedną folią o grubości mniejszej niż pół milimetra !!!
Owszem przy próbie wytrzymałościowej czyli uderzeniu destrukcyjnym odłamki zostaną na folii ale zastanów się jaką to może mieć wytrzymałość - pęka bardzo łatwo pod wpływem uderzenia i trzeba wymieniać na nową szybę a to kolejne koszta :D W szkle jeden milimetr więcej to duzo !
Moje dzieci jeżdżą zimową porą po domu na hulajnogach i rowerkach jak je coś najdzie - to jest nie do opanowania. Nie wiem jak będzie u Ciebie ale żeby stadko urwisów permanentnie pilnować to trzeba się temu poświęcić w całości - rosołu juz nie upichcisz :roll:
No to jestem po wymianie flexa na 110 pvc. Było warto :lol:. Jak tylko podniosłem dachówki zobaczyłem mokra plamę na krokwi, flex uszczelniony przeze mnie uszczeniaczem dekarski puszczał i kapało na krokiew :roll: . Walory zapachowe na półpiętrze zredukowana znacznie. Teraz czekam na instalatorów bo mnie wiedza sie skończyła, zrobiłem wszystko co mogłem, tezaz wg mnie wszystko jest szczelne a i tak w garażu śmierdzi :( . Muszą przyjechać i poszukć skąd to leci.
Wbrew pozorom budowa takiego łóżka nie jest taka trudna jakby się początkowo wydawało. Materiały też (za wyjątkiem lateksu, którego nie znam ceny) nie są takie drogie. Zamiast lateksu można wykorzystać folię polietylenową - da to trochę gorsze efekty, bo folia nie jest tak elastyczna i nie rozciąga się.
Materiały na VacBeda można dostać w najbliższym supermarkecie budowlanym:
- Rury PVC (hydrauliczne): 2x 1.5 m + 2x 3 m.+ 1x 0,5 m (średnica ok. 3.2cm – takie znalazłem w sklepie)
- Kolanka szt 3
- Trójnik szt 1
- Folia (w oryginale lateks) o wymiarach: 2x: 1.6m x 3.4m - nie za gruba (bo efekt będzie mizerny)
- Gruby materiał (wchodzi do środka): 1.9m x 3.4m
Jak się robi własnego VacBeda:
W zakupionych rurkach wiercimy co 10cm otwory o średnicy 0.8–1.0mm – w 1 rzędzie. W najkrótszej nie wiercimy – ona będzie dołączona do trójnika i odkurzacza.
Za pomocą kolanek i trójnika łączymy rurki robiąc ramę łóżka (należy zwrócić uwagę na to, żeby otwory były skierowane do środka (wnętrza) ramy).
Obszywamy to materiałem (naciągamy), lub jeszcze lepiej 2 warstwami materiału – jego rola to nie tylko wygoda leżenia, ale też przepuszczanie powietrza wyciąganego przez dziurki w ramie (normalnie 2 warstwy lateksu/folii, skleiłyby się ze sobą już przy brzegach uniemożliwiając odsysanie powietrza ze środka – dlatego też lepszy jest grubszy i przewiewny materiał).
Obklejamy to folią/lateksem – ale nie tak jak materiałem ściśle tylko zostawiając trochę luzu – trzeba przecież jakoś wejść do środka – nadmiar i tak zostanie odessany. Oczywiście od strony „dołu” zostawiamy „wejście”. Osoba zostająca przy wejściu uszczelnia z zewnątrz taśmą klejącą. Do 0.5 m rurki pomocnik podłącza pracujący odkurzacz i jeżeli wcześniej nie zrobiliśmy otworu na oddychanie to mamy duży problem – po chwili naprawdę nie można się ruszyć – można się udusić więc radzę ostrożnie i nie samodzielnie (samodzielne zabawy z minutnikiem raczej odradzam, wyłącznik w reku też może nie pomóc jeżeli nie będzie można ruszyć palcem).
Odnośnie odkurzacza – ktoś narzekał na głośną pracę – wyrzucamy stary głośny i kupujemy coś cichego.
Jak komuś się uda to proszę pochwalić się rezultatami - mi się spodobało - zadowolenie podwójne - i z własnej pracy, i z rezultatów. Cena - już nie pamiętam ale koło 70zł (materiał był najdroższy).
Jeżeli wiecie gdzie można kupić tani, cienki lateks w podanych wyżej ilościach to też poproszę o informacje - folia kosztuje kilka zł, ale efekt daje chyba gorszy (tzn nie odsysa tak dokładnie na palcach jak na wcześniej prezentowanych zdjęciach).
pcv
PVC gwoli ścisłości.
Ale jakby tam była jakaś rola do gościa z bronią palną, możliwe że i ja bym się wybrał. Bo w sumie tylko wtedy czuje się okej. xd
jak nalezy wiec rozwiazac wentylacje poddasza nie uzywajac PVC (nawet atestowanego)? przez spiro? :roll:
patentow domowych jest wiele :) choc skutecznosc ich zalezy od rodzaju tasmy ochronnej jaka profil zostal oklejony
Ja walczylem w swoich po 3 latach (sprzedawca mnei nie uprzedzil a na ramie nie bylo napisu ostrzegawczego) zyletka - niestety nic nie pomagalo tylko zyleta - ale tak radykalnye srodki nei sa potrzebne
Specyfik o ktorym mowil Inwestor nazywa sie Cosmofen - dostepny w VBH na Kaweczynskiej w Warszawie - na terenie elektrocieplowni (w kraju - nie wiem ) tylko uwaga sa trzy jego "klasy" 5, 10, 20
5 - dziala jak gruby papier scierny - zbiera wszystko - uscisle - dziala chemicznie nie mechanicznie
10 - taki odpowiednik papieru 100 ;)
20 - do polerowania powierzchni - taka 400 wodna ;)
jak to zrobic? by sie nie meczyc za bardzo zaczac 10 (5 realnei tylko do glebokch zarysowan jest uzywana by je zlikwidowac) a pozniej 20 wypolerowal. Mozna od razu 20 z tym tylko ze trzeba sie nameczyc. czysta BIALA!!!! szmatka i trzemy, trzemy trzemy.....trzemy :)
I UWAGA - nie nadaje sie to do okien w kolorze !!!!
Dodra, dobra... wójkowie "dobra rada".
A co wy na to: u mnie tynkarze mający zabezpieczyć okna przed zachlapaniem, powbijali gwoździe w profile PCV Thermoplast :evil: :evil: :evil: :evil: i na gwoździachzaczepiali folię :roll: :roll: :roll:
Jest na tym forum kozak :o , który wymyśli:
a/ sposób naprawy okien?
b/ karę dla idiotów, adekwatną do czynu?
kara jedna - sciala i pluton egzekucyjny ;)
naprawa - sa specjalne szpachle do utwardznego PVC - tez dostepne w VBH ale takze w Winkhausie. Szpachlujesz i jak stwardnieje czynisz podobnie jak wyzej
Raaaany - ale palantow miales ;) Wspolczuje
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl