Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa



Więc problem polega na niepoprawnym doborze elementów wykonawczych.


hmm. A mnie sie wydawało, że te przekaźniki bistabile są dedykowane do załączania oświetlenia...
W międzyczasie poczytałem to i tam, zadzwoniłem tu i ówdzie... Biorąc pod uwagę rodzaj uszkodzenia (opisałem - wydaje mi sie dość zrozumiale) wskazuje jednoznacznie, że problem nie jest związany z samym układem wykonawczym - czyli przekaźnikiem, a raczej z elektroniką samego układu [problemy z załączaniem - może powinienem dodać, że słychać jak pracują w przekaźniki]
Podsumowując, żarówki energooszczędne jak i halogeny mogą mieć wpływ na trwałość modółu a dokładnie na styki przekaźnika ze względu na "sinus fi" przy żarówkach i na duży pobór mocy przy załączaniu halogenu (niestety tematu nie jestem w stanie rozwinąć z powodu jeszcze zbyt małej wiedz - jeśli ktoś tak ową posiada, to napewno będzie miel widziana), jednak w moim przypadku chodzi wyłącznie o usterke elektroniki w urządzeniu. Niestety klienta czeka odpłatna naprawa lub wymiana urządzeń na nowe.
Pozdrawiam wszystkich zaineresowanych tematem i mam nadzieje, że wątek się komuś przyda...
Jeżeli ktoś ma jakieś merytoryczne uwagi co do przedstawionego teksu lub jest w stanie dokładniej wyjaśnić tematy poruszone w wątku to gorąco zachęcam do wypowiedzi. Nie wierze, że na forum nie mam fachowców... .



Przed skomentowaniem w taki sposob mojego pytania powinienes sie wczytac o co ja tam pisze. Wg mnie forum jest do pomagania sobie nawzajem. Jesli nie masz ochoty to wstrzymaj sie z odpowiedzia, moze sa inni ktorzy maja cos wiecej do powiedzenia niz wreczanie zoltych kartek co jest zadaniem moderatorow.

Na temat produktow tej firmy (sinus live) niestety w archiwum nie ma zbyt wiele. A jako ze firma jest stosunkowo nowa na rynku polskim moze ktos juz cos takiego nabyl ewentualnie slyszal jak graja i zechce sie podzielic swoimi wrazeniami. Parametry podawane przez producenta wygladaja zachecajaco, wiec rozwiniecie tematu moze pomoc w podjeciu decyzji nie tylko mi ale i innym, ktorych zainteresuje ta sama firma.



W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o wykorzystanie wzoru
.
Wówczas aby rozwinąć taki cos(x) w szereg potęgowy* znając rozwinięcie sin(x) można się posłużyć pochodną.
.
Korzystając z reguły różniczkowania szeregów:









* Warto tu przytoczyć twierdzenie:
Jeśli

to


Czyli jeśli funkcję da się zapisać jako pewien szereg potęgowy w otoczeniu pewnego x_o to jest to szereg Taylor'a.



Musisz odpowiednio rozszerzyć funkcję (parzyście lub nieparzyście) na przedział (-π,π) i zastosować "normalne" rozwinięcie dla całej funkcji (przedłużonej parzyście lub nieparzyście).
Oczywiście niektóre współczynniki będą równe zeru, zależnie od tego, czy w szereg sinusów czy kosinusów rozwijasz.



Kochani, nie macie słuszności. Wzór podany w odpowiedziach jest poprawny. Ze wzoru Laplace'a otrzymujemy , gdzie dE to przyrost energii układu, dS - zmiana powierzchni, na którą działają siły napięcia powierzchniowego. Standardowo , zaś . Stąd dostajemy .

Phizyk, Twoje wyprowadzenie jest błędne, bo nie uwzględnia krzywizny sferycznej powierzchni, którą opisujesz; w takim wypadku należy skupić się na różniczkowo małym elemencie powierzchni, który oczywiście najprościej jest opisać w układzie współrzednych sferycznych jako . Przez wzgląd na symetrię zjawiska wybieram sobie taką współrzędną uogólnioną θ, jaka jest najwygodniejsza w rachunkach - niech będzie to π/2, wtedy różniczkowy element powierzchni aproksymujemy wyrażeniem postaci . Na krawędzie takiego "kwadratu" działają cztery siły identyczne co do wartości postaci , . Ich rzuty na oś promienia sfery dają wypadkową siłę postaci . Oczywiście z rozwinięcia funkcji sinus w szereg Maclaurina (szereg Taylora w bliskim sąsiedztwie zera) możemy stwierdzić, iż dla małych kątów, a kąty różniczkowe są niewątpliwie małe, można zastosować przybliżenie . Przez wzgląd na to, iż argument sinusa jest dowolnie mały, mogę pominąć znak przybliżenia i zapisać explicite . Jednak ta siła powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz sfery o .




dlatego też bardzo lubię siedzieć na Gildii, bo wiem, że jak napiszę "Sin City były średnie" to nie dostanę odpowiedzi "hahaha zjeb*ny gust" tylko "dlaczego tak uważasz? mógłbyś rozwinąć myśl".
to wejdz na forum komiksu i napisz ze komiks ktoregos z autorow tam przesiadujacych "jest sredni" i masz zapewniona dyskusje na kilka stron zawierajacych zarowno inwektywy jak i aluzje

oczywiscie nie ze strony autora ale jego kolesiow




Broda = w prządku te okładki, z jednym, ale za to zajebistym ALE. Słaba typografia - szczególnie w Mad Sin.

Mam szeroki zbiór okładek z pankrokiem, jak przejrzę, to powrzucam.



no przyznam sie obczajam to ze topografia jest dosc slabym punktem moich projektow . wynika to z tego ze nie zawsze mysle o niej tworzac projekt. dodaje tekst na koncu - mowiac wprost wpierdalam gdzie popadnie

mam prosby stanzberg jesli bys mogl na priw albo tu rozwinac zarzuty co do topografi byloby zajebiscie!! z gory dzieks




  Mariusz Wlodarczyk wrote:
>> Nie wiem czy jest ale na
>>
>> http://pl.wikipedia.org/wiki/Sinus
>>
>> znajdziesz rozwinięcie sinusa w szereg potęgowy, z tego możesz sobie łatwo
>> wygenerować taką tablicę.
>
> Nieglupi pomysl - dzieki. Jednak widze tam potegowania, dzielenia, silnie.
> Uffff - Nokia 3510i czy 7210 umra przy tym, a to wlasnie w wersjach dla tych
> maszyn musze zgubic 2kB. Widze, ze silnia jakos tak regularnie wzrasta wiec
> mozna byloby ja nieco zoptymalizowac. No ale i tak generowanie takiej tablicy
> potrwa pewnie wiecznosc. :( Szkoda. Ja juz naprawde nie mam czego ciac. :)
> Grafika jest tak zdolowana, ze ufffff... Menu jest juz wlasciwie tylko
> tekstowe, gra wlasciwa ma samo niezbedne mieso. Jeszcze poszukam jakis
> oszczednosci...

Z czystej ciekawości (jeśli to nie tajemnica) - do czego Ci potrzebny
sinus? Może da się go jakoś obejść?
--
pgancarz, at, o2, pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.