aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
Dyskoteka powstala w 2004 roku, początkowo w lokalu pod nazwa Cosmos II odbywały sie imprezy techno.
W ostatnim czasie obiekt ten rozbudowalismy i zmienilismy nazwe na UnderGround.
Underground czyli podziemia... podziemia Jeleniej Góry!
Znajdziecie u nas mnóstwo nowoczesnego sprzętu zarówno oświetleniowego jak i nagłośniającego.
Mnóstwo kolorowych neonów sprawi, że poczujesz się naprawdę pozytywnie naładowany do świetnej zabawy!
Przy urządzaniu i projektowaniu wnętrza korzystalismy z doswiadczen światowej klasy ekspertów, którzy od 20-tu lat zajmuja sie projektowaniem obiektów rozrywkowych!!
Do Waszej dyspozycji jest ok. 1000 m2 i około 250 miejsc siedzacych,
Aluminiowe konstrukcję o oryginalnych kształtach z doskonale dopasowanymi neonami zapierają dech każdemu na TECHNO PARTY.
Do tego Sala Dance, Red Bar i Blue Bar, doskonała obsluga kelnerska, najnowsze rozwiazania techniki scenicznej oraz Pub UnderGround.
Wkrótce znajdziecie tutaj układ stolików z możliwością zarezerwowania stolika w Pubie UnderGround przez INTERNET!
O bezpieczenstwo klubowiczó dba wykwalifikowana agencja ochrony . Dla wygody i bezpieczenstwa naszych gości przy obiekcie (100 metrów) znajduje sie duży całodobowy parking.
Rezydentem w Klubie UnderGround na "Techno Party" jest Dj Ben , salą Dance kieruje Dj Adam$.
takie jest moje zdanie co do tego zadania jeśli ktos sie z nim nie zgadza to śmiało
witam
g=przyspieszenie ziemskie
R=promień ziemi 6.37? 10^6 m
T=okres ziemi ( odba ziemska )
Fg= siła grawitacji
Fo=siłaodśrodkowa
Fg=m*g
Fo=m*4*(pi)^2*R/T^2
Fg=Fo
m*g=m*4*(pi)^2*R/T^2
po wyliczeniu T otrzymójemy
T=2*(pi)*pierwiastek(R/g)
po podstawieniu
T=5063 s =około 1 godzine 24min
Odezwałbym się nie tylko z powodu uprzejmego zaproszenia.
Rodzaj rozwiązania tego zadania zależy od poziomu nauczania.
proszący(a) o pomoc musi odpowiedzieć w której klasie gimnazjum lub liceum jest.Wersja rozwiązania zadania jest błędna.
Wzór
F = m*g nie jest wzorem na siłę grawitacyjną tylko na ciężar ciała.powstaje koło logiczne bo g( R,fi)
Poprawna wersja z punktu widzenia fizyki to układ równań:
F? = m*v^2/R(z)
F(g) = G*m*M(z)/R^2
v = 2*Pi*R(z)/T
no i wynik
T = 2*Pi*R(z) *(pierwiastek z wyrażenia R/G*M(z)
Wniosek :rozwiązanie matematycznie jest poprawne,w sensie zasad fizyki - niestety nie.
P.S. Jest taki obyczaj,że nie wykonujemy obliczeń za proszących o pomoc.W przeciwnym razie stracą nawet umiejętności wykonywania różnych działań w zakresie do 100.
Intel może mieć DUŻE problemy ze zgodnością z grami.
Obecnie z tym leżą, więc nie wiem jak szybko, ale dopóki nie będzie sampli gotowego układu nie zaczną pracować nad sterami...
Do tego dojdzie także parę innych problemów związanych z odbiciem rynku...
Się okaże jak to będzie...
S3 też ma szanse :P O ile jeszcze się obudzi :)
Własnie.... Niewiadomo jak te nowe rozwiązania sprawdzą się w praktyce bo widac na przykładach NVIDII i AMD/ATI że nie zawsze rewolucja musi oznaczać sukces.... Tutaj trzeba być bardzo ostrożnym....
W każdym razie - to wszystko dopiero w 2009/2010 a to kupa czasu i do tego momentu zapewne ujrzymy nie jedną nową architekturę od NVIDII i AMD/ATI.... No a jak narazie to trzeba czekac na CEBIT, gdzie podobno producenci kart mają przedstawić karty oparte na GF9800 :)
Firma, która już obyła się z budowaniem jednoukładowych chipsetów dla procesorów AMD64, zamierza podobno zrobić jeden „krok w tył”, proponując rozwiązanie składające się z dwóch układów. Czyżby „wbudowanie” do jednoukładowego rozwiązania dla procesorów AMD64 mocnej grafiki obsługującej DirectX 9.0 było zadaniem niewykonalnym?
Źródła zbliżone do NVIDII wspominają o rozwiązaniu kodowo oznaczonym CK8-04/Pro, które ma składać się z dwóch chipów. Byłby to pierwszy chipset NVIDII z wbudowanym jądrem graficznym przeznaczonym dla procesorów Athlon 64 i Athlon 64 FX. To także pierwsze rozwiązanie NVIDII złożone z dwóch chipów dla 64-bitowych układów AMD.Pełna treść publikacji
Intel oraz Alcatel zapowiedziały w czwartek podjęcie wspólnych kroków, prowadzących do przedstawienia do drugiej połowy 2005 roku osprzętu pracującego w nowej technologii komunikacji bezprzewodowej WiMax. Technologia ta ma być tanią alternatywą dla połączeń typu DSL (Digital Subscriber Line) oraz sieci kablowych. Koszty bezprzewodowego rozwiązania WiMax mają być dużo bardziej atrakcyjne, jeśli porównać je z pomysłami na szerokopasmowe połączenia kablowe.
Przewiduje się, że sieci bazujące na rozwiązaniach WiMax mogą mieć zasięg bliski 50 kilometrom. Prędkość transferu może w nich dochodzić do 70 Mb/s.
Intel planuje wprowadzenie pierwszych układów pracujących w technologii WiMax w drugiej połowie tego roku.Pełna treść publikacji
Intel wprowadza dziś nową platformę dla komputerów przenośnych.
Druga generacja obecnego już na rynku rozwiązania Centrino otrzymała nazwę Sonoma. Tylko w tym miesiącu na rynku ma pokazać się jeszcze około 80 modeli komputerów wykorzystujących nowość Intela. Do lata ma być ich już 150. Maszyny te będą kierowane zarówno do odbiorców biznesowych, ale i użytkowników, których zainteresowania oscylują bardziej wokół rozrywki.
W komputerach wykorzystujących platformę Sonoma zobaczymy chipsety Alviso (915PM, 915GM lub 915GMS), czyli mobilne wersje biurkowego układu znanego pod nazwą Grantsdale.
Procesory dla platformy Sonoma to modele Pentium M z oznaczeniami 730, 740, 750, 760 i 770 z zegarami 1,6, 1,73, 1,86, 2,06 i 2,13 GHz. Intel przedstawił też nowe układy Pentium M 758 LV (Low Voltage) z zegarem 1,5 GHz i Pentium M 753 ULV (Ultra Low Voltage) z zegarem 1,2 GHz.
Ostatnie ze składników platformy to moduły komunikacji bezprzewodowej ProWireless 2915ABG i 2200BG. Oferują one odpowiednio możliwość łączenia się z sieciami WiFi standardu 802.11a/b/g i 802.11b/g.Pełna treść publikacji
Myślę, że między wychowaniem, genetyką i środowiskiem można by postawić znak równości. W każdym przypadku jest inaczej i stosunek wpływów różnych czynników jest inny. Dlatego nie można uważać, że któryś jest głównym czynnikiem.
Jeden może mieć silną psychikę, ale był wychowywany w domu, gdzie bym poniżany przez członków rodziny. Wtedy i środowisko ma na niego inny wpływ, bo nauczył się w domu, że jest gorszy i że ludzie są źli. Będzie się izolował, a inni to zauważą i będą go tępić(ci źli).
Ktoś może mieć słabszy układ nerwowy, ale ma wrażliwą, i odpowiedzialną mamę np. która nauczy go szacunku do siebie i będzie kształtowała jego psychikę i pomagała mu rozwiązywać jego problemy. Taki w środowisku sobie poradzi.
Można tak w różny sposób mieszać scenariusze. Nie ma uniwersalnej przyczyny.
Zajmę przeciwną stronę argumentu - jestem przeciw.
I nie tyle chodzi mi o samą ideę jednakowego ubioru szkolnego bo gdyby indywidualna szkoła czy uczelnia uznała za stosowne jego wprowadzenie, ewentualnie po konsultacji z rodzicami, myślę że nie budziłoby to kontrowersji.
Ale centralnie narzucany przymus administracyjny poprzez władze państwowe jest niczym innym jak kolejnym, zupełnie niepotrzebnym nakazem który w żadnym stopniu nie przyczynia się do rozwiązania wielu innych, bardziej palących problemów z jakimi boryka się edukacja w PL. Dla rzesz rodziców zmuszonych do dodatkowego wydatku jest prawnie usankcjonowanym rozbojem. Od strony gospodarczej jest niepotrzebnym recznym sterowaniem przez państwo i zarzewiem układów korupcjgennych w rodzaju kas fiskalnych czy tachometrów. Pozostaje nadzieja że CBA prześwietli czy czasem familia Giertychów nie ma czasem udziałów w jakimś zakładzie profitujacym z tej decyzji.
1. Błędy i zaokrąglenia.
2. Interpolacja (wzory Lagrange'a i Newtona, optymalny dobór węzłów).
3. Różniczkowanie numeryczne.
4. Przybliżone rozwiązywanie równań algebraicznych (lokalizacja pierwiastków, metoda bisekcji, "regula falsi", siecznych, stycznych, iterowanego podziału).
5. Całkowanie numeryczne (kwadratury Newtona-Cotesa i Gaussa).
6. Rozwiązywanie układów równań liniowych (eliminacja Gaussa, rozkład LU, metoda iteracji prostej, odwracanie macierzy, obliczanie wyznacznika).
7. Aproksymacja (średniokwadratowa ciągła, punktowa i jednostajna).
8. Wartości własne i wektory własne macierzy (z podanych metod w zasadzie tylko z metody Jacobiego są notatki, a reszta tylko na slajdach).
9. Rozwiązywanie równań różniczkowych zwyczajnych I rzędu (metoda Runge-Kutta III i IV rzędu).
Nie wiem czy wszystko będzie na kolosie (może część jest tylko z myślą o laborkach w następnycm semestrze), ale to było na wykładach.
Zaraz wrzuce na gmaila jeszcze wzory do tego z moich notatek z wykładów.
Obie posiadają te same rozwiązania napędu, szarpią. Ze względu na wiązane osie i nienajlepsze rozwiązanie układu korbowodów reagują na wszelkie nierówności torów. Obie "walczą" z oporami wspomninych korbowodów. Posiadałem kiedyś 4 BR81 i dwie 92. Wszystkie miały te same wady. Po za tym ładnie wyglądają na stacji w roli manewórwek. Płynna jazda możliwa jest tylko na idealnym podłożu - lekkie łuki, tor modelowy. To wymagające lokomotywki. Pozostała mi tylko BR92 - na sprzedaż.
Nie podoba mi się ten pomysł, bo chociaż mam do Ciebie zaufanie, to jednak nie zamierzam nigdy nikomu być ślepo posłusznym. Uważam, że układ jaki funkcjonuje pozostawia wiele do życzenia, jednak stanowczo nie tędy wiedzie droga do rozwiązania tego problemu. Myślę, że lepiej będziemy funkcjonować wtedy, gdy wszelki objaw aspołecznej (leniwej, roszczeniowej, egoistycznej) postawy będzie piętnowany przez całą drużynę, a to wymaga sporo czasu i utarcia pewnych niepisanych praw.
Podsumowyjąc jestem stanowczo przeciwko odbieraniu komukolwiek prawa do negowania poleceń przełożonego, o ile oczywiście umie z tego prawa racjonalnie korzystać.
System recyrkulacji spalin (EGR–(en)Exhaust Gas Recirculation) – jeden z kilku stosowanych systemów oczyszczania spalin powszechnie stosowany w nowoczesnych pojazdach z silnikami spalinowymi tłokowymi. Zasada działania układu polega na ponownym wprowadzaniu do komory spalania pewnej ilości spalin. Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje:
przyspieszenie odparowania paliwa (poprzez jego podgrzanie)
obniżenie temperatury spalania ubogiej mieszanki paliwowo-powietrznej
utlenienie pozostałych w spalinach niespalonych węglowodorów (HC)
EDIT
Witaj
Troche mnie ten twoj problem wciagnol dzis skonsultowalem sie z dwoma mechami i znajomym serwisantem . Wszyscy trzej pytaja ile mniej wiecej podniosl sie poziom oliwy. Wszyscy trzej twierdza ze jest to niemozliwe zeby byla to wina sondy lambda. Mozliwe ze jest walnieta ale niemozliwe zeby to byla wina tylko sondy.
gdyby jak sugeruja laly tak bardzo zeby podniesc oliwe mialbys zalane swiece co dalej wiesz, dotego spalanie by bylo hmmm Mocno widoczne
sprawdz jeszcze raz kompresje na wszystkich cylindracz sprawdz swiece.
i postaraj sie sprawdzic ileci tego przybywa. luknij czy ci nie kopci i jaki kolor ma dym poki co kazdy twierdzi pierscienie
Witam, ostatnio wpadłem na ciekawy pomysł ale brak mi ciekawego rozwiązania. Chodzi mi o to jak dalej zrobił tło menu itp Chciał bym aby było przejrzyście Proszę o propozycje układu wyglądu i kolorków jakie mają występować mniej więcej dominująca barwa to czerwona. Już zrobiłem takie wstępne logo. Proszę was o porady.
Top:
http://img468.imageshack....led1copygu5.gif
Wiem, że musi to być ocieplenie wełną mineralną ale jak to dokładnie zrobić i co jeszcze muszę dać w takie ocieplenie....?
Tak jak wspomniał dwronka MUSISZ podać dokładny układ warstw w istniejącej ścianie. Inaczej trudno podać konkretne rozwiązania.
Jeżeli chcesz stosować wełnę mineralną, na zewnątrz, to pamiętaj, wełnę układa się bez szczeliny wentylacyjnej między elewacją a wełną, oczywiście przy zastosowaniu tynku mineralnego.
Stosujesz dwa prawa, które obowiązują w zderzeniach doskonale sprężystych:
zasadę zachowania pędu masy układu ciał
- przed zderzeniem
m(k)*v(1,0) +M(st)*v(2,0)
- po zderzeniu
m(k)*v(1,1) + M(st)*v(2,1)
zasada zachowania p.
1. m(k)*v(1,0) +M(st)*v(2,0)= m(k)*v(1,1) + M(st)*v(2,1)
w tym równaniu mamy dwie niewiadome:
v(1,1)-prędkość kulki po zderzeniu,
v(2,1) – prędkość klocka po zderzeniu
Musimy mieć drugie równanie, jest nim zasada zachowania energii kinetycznej
Przed zderzeniem
½ m(k)v(1,0)^2 + ½ M(st)v(2,0)
Po zderzeniu
½ m(k)v(1,1)^2 + ½ M(st)v(2,1) i zasada zachowania e.k. daje drugie równanie
2. ½ m(k)v(1,0)^2 + ½ M(st)v(2,0)=
= ½ m(k)v(1,1)^2 + ½ M(st)v(2,1)
Jak oznaczymy dwie prędkości po zderzeniu przez x oraz y i podstawimy liczby(za M(st) = 1000*m(k),więc m(k) uprości się we wszystkich dwóch równaniach), to dostaniesz następujące dwa równania przyjemniejsze do oglądania (i rozwiązywania) :
3. x + y = 5002
4. x^2 + y^2 = 25004
które najszybciej rozwiążesz gdy zauważysz ,że
x^2 + y^2 = (x + y )^2 – 2*x*y = 5002^2 - 2*x*y
i równanie 4 przyjmie postać
5002^2 - 2*x*y = 5002 ,skąd wyznaczysz np. y i podstawisz do 3,obliczając x.
Komentarz.
Nie podobają się mi owe duże liczby. Jeśli stosunek mas jest jak 1 : 1ooo to w przybliżeniu można założyć ,że klocek pozostaje nieruchomy a kulka odskakuje z takim samym pędem tylko ze zwrotem przeciwnym. Nie mam czasu obliczyć wartość y ,powinna być bardzo mała w stosunku do wartości x.
Streszczam: uważam ,że zaszła pomyłka ze stosunkiem mas! Musiał być dany jako mniejszy np.1:100 lub nawet 1: 10.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl