aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
Wątpię,by czujniki wygrywające gazy palne reagowały na gaz usypiający.Jeśli to będzie eter,to OK.
Taki czujnik działa przeważnie na zasadzie spalania mieszanki gazu z powietrzem i pomiaru oporu drucika umieszczonego w komorze spalania.Może też działać mierząc rozszczepienie światła w atmosferze gazowej,chociaż te raczej nie sygnalizują tylko trzeba obserwować wskaźnik.
Czujnik ustawiony jest najczęściej na wykrywanie gazów o podobnej charakterystyce spalania lub refrakcji światła więc wątpię,by inne gazy wchodziły w zakres jego pomiarów.
Chociaż kto wie?Postęp techniki pędzi szybko i moja wiedza może być daleko z tyłu.
Ze wszystkich czujników przydatnych w domu wolał bym mieć czujnik CO (jeśli ma się kominek lub piec węglowy)Gaz ziemny lub płynny z łatwością można wywąchać a CO (tlenek węgla) jest najbardziej niebezpiecznym,bo bezwonnym i śmiertelnie trującym gazem.
Koło wokół księżyca tworzy się, gdy światło odbite od księżyca przechodzi przez cieniutką warstewkę chmur - światło się załamuje czy tam rozszczepia. Nie jestem pewna, ale chyba mówi się na to "halo". W gwarze ludowej: "lisia czapa".
Oznacza, że za dwa dni będzie lało.
Też mi sie tak wydawało. Ale wole sie spytać :D.
No to było w domyśle =P
Tak więc sposób łapania dusz mamy jako tako, a teraz mam inny pomysł co do krasnoludzkich kryształów. W krasnoludzkich miastach, kopalniach, jest bardzo mało światła (ba! nie ma go wcale!). Krasnoludowie na pewno jakoś muszą oświetlać swe miasta. Proponuje, żeby odbywało się to w następujący, podany na rysunku sposób:
http://img124.imageshack.us/img124/6286/sposbowietlaniakrasnoludw2ke.png
Światło słoneczne, przez wąski przesmyk wpada do jaskini, i natrafia na kryształ, przyczepiony łańcuchami przy suficie. Kryształ ten (proponuje, żeby to był ten sam od dusz) rozszczepia to światło tak, żeby padało na większy obszar. No, w ten właśnie sposób. Wyglądałoby to co najmniej niesamowicie, czego raczej nie zobaczymy, bo nie ma gdzie.
Cytat: Jezioro Turkusowe – jezioro na wyspie Wolin, na południu wsi Wapnica (gmina Międzyzdroje), w powiecie kamieńskim, w województwie zachodniopomorskim. Powierzchnia jeziora wynosi 6,74 hektara, a jego głębokość to 21,2 metry. Ponieważ lustro wody leży na wysokości 2,6 m n.p.m., jezioro tworzy kryptodepresję o głębokości 18,6 m p.p.m.[1]
źródło wikipedia
generalnie oficjalnie była tam kopalnia kredy ale niemcy mieli tam tajny poligon. jak tylko ruscy zajęli teren to osuszyli zbiornik (niby po to by kredę wydobywać) ale szybko znowu zalali.
Cytat:
W jeziorze występuje zjawisko krasowe. Nazwa jeziora pochodzi od niebieskawo-zielonej barwy lustra wody, wywołanej rozszczepieniem światła słonecznego w czystej wodzie i odbiciem refleksów od białego podłoża kredowego z zalegającymi na dnie związkami węglanu wapnia.
źródło wikipedia
na mapce zaznaczyłam zbiornik, bo nie jest opisany. takie niebieskie krzywe kółko ;)
Będę tu zamieszczał zdjęcia, na których wyraźnie widać występowanie aberracji chromatycznych. Temat otwarty dla wszystkich.
Z WIKI:
Aberracja chromatyczna, chromatyzm – cecha soczewki lub układu optycznego, wynikająca z różnych odległości ogniskowania (ze względu na różną wartość współczynnika załamania) dla poszczególnych barw widmowych światła (różnych długości fali światła). W rezultacie występuje rozszczepienie światła, które widoczne jest na granicach kontrastowych obszarów pod postacią kolorowej obwódki.
Fotografia czarno - biała
Zjawisko to jest znane również w fotografii czarno-białej. Nie występują tam co prawda kolory, ale aberracja chromatyczna wywołuje nieostrość obrazu. Korekcję można osiągnąć poprzez zastosowanie apochromatu lub też przez użycie odpowiedniego filtru kolorowego o wąskim pasmie przepustowości lub przez odpowiednie konwertowanie pojedynczych kanałów koloru do kanału czarno-białego. Niektóre z tych metod wymagają jednak zwiększenia czasu ekspozycji.
Na początek Tair-3s F4,5 z osłoną słoneczną, ostre światło przez chmury.
Ja tam się ciągle zastanawiam nad sposobem zneutralizowania mocy Kizaru. Wiadomo, chyba można by użyć lustra do rozszczepienia światła, ale czy Oda ryzykowałby taką wtórność? Jak już też pisałem w poprzednim poście ciągle myślę, jaki były wynik starcia Aokiji vs. Kizaru. Może wynik zależałby tylko od siły danego usera?
Przepraszam,że znowu zawracam glowę,ale jutro ide z projektem do moje Profesora i chcialabym mieć pewność.W tym urządzeniu zostala zamątowana soczewka dwuwypukla,która rozprasza światlo z lampy,ale przecież światlo rozszczepia się na różne barwy,skąd wiemy który promień mamy brac pod uwagę?Z góry dziękuje za odpowiedź:)
Byc moze wynika to z tzw aberracji chromatycznej - szklo rozszczepia swiatlo biale.
Nie chodzi tu o aberrację chromatyczną.
W stronę słońca się raczej nie strzela, a jeśli już koniecznie to do tego służy sunshader lub ARD. Spojrzenie przez celownik prosto w słońce skończy się trwałą ślepotą. Żółty kolor bynajmniej w tym nie pomaga.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl