aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
" />Po lekturze jednej książki- dzięki Maciej- wybrałem gatunek który zakupię:)
Będzie nim Drosera capensis alba Rosiczka przylądkowa.
Chyba kupię "gotowca" http://allegro.pl/item902598230_rosiczk ... _duza.html
Z czasem na wiosnę zakupie nasiona innego gt. i będę wysiewał...
Mam nadzieje że niedługo będzie odwilż...
" />Dziwne. Też chciałem taki temat założyć.
Kupiłem sobie nasiona Rosiczki Przylądkowej (już wysiane) i sadzonkę Muchołówki GIANT(ma największe pułapki). To nieprawda, że od niej jedzie, nie czuje żadnego zapachu od niej. Myślę, że ją podlewasz wodą destylowaną i hodujesz w kwaśnym torfie bo inaczej jest już w grobie. Rośliny proponuje kupować w Firmie Nepenti znajdującej się w Warszawie na ulicy Czechowickiej 11a. I jeszcze jedno rosiczka nie jest rośliną tropikalną (nie wszystkie) w Polsce rośnie np. Okrągłolistna.
Mam pytanko do zorientowanych w temacie przesadzania (akurat chodzi mi o Droserę Capensis). Po zimie przesadzałam roślinki i widocznie musiałam nie zauważyć milimetrowej wielkości rosiczki przylądkowe, które widocznie zaplątały się w korzenie większych osobników. Niedawno zauważyłam, że coś wyrasta przy korzeniach moich sporych rozmiarów roślin i okazało się, że to właśnie te maleństwa. Boję się, że mogą zginać z powodu konkurencji o światło, wodę czy przestrzeń z większymi osobnikami, więc moje pytanie brzmi: czy mogę przesadzić je po raz kolejny (zaledwie w odległości 3 miesięcy) czy poczekać i zrobić to dopiero za rok?
Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi.
hddk, 1w0na - zdaję sobie sprawę, że lep i siatka to prostsze rozwiązania, jednak liczyłem na ciekawsze rozwiązanie, jakim byłyby te roślinki No nic, w sumie podejrzewałem, że jednak będę musiał chwycić się nudniejszego sposobu Chociaż może pomyślę nad tą rosiczką przylądkową, trochę na komary, trochę dla zwykłej radości hodowania, jeśli chodzi o kapturnice, to niestety obawiam się, że nie mam miejsca na takie bydlaki A szkoda, po opisie zapowiadają się ciekawie, chociaż wydają się już trudniejsze w utrzymaniu. Tough, ile sztuk rozumiesz przez kępkę?
Hm, swoją drogą zawsze miałem takie wyobrażenie, że takie rośliny jak dzbaneczniki jedzą głównie muchy, ciekawych rzeczy się dowiaduję od Ciebie, Zielony.
Czesc! Ja na twoim miejscu nie zaczynal bym od dzbaecznika. W sam raz dla poczatkujacego jest rosiczka przyladkowa. Ale rzycze powodzenia w hodowli ;-)
1. Destylowana najlepsza
2. Wszystkie muchołówki zimują, dzbaeczniki nie, z rosiczkami to różnie bywa, itd...
3. Tak, ale niektorych nie można łączyć.
Witam Jestem początkującym w tej branży roślinek i mianowicie mam pytanie?
Czy to normalne że rosiczka przylądkowa na końcu łodygi kwiatowej może mieć podwójny pęd kwiatów ??
Nie ma żadnego. Co robi z muchołowką trzymanie z dla od słońca widziałaś już w jednej swojej doniczce, potrzebowałabyś oświetlenia na prawdę sporej mocy żeby ta roślina wyglądała jako-tako.
Co do rosiczki przylądkowej także lepiej będzie jej na parapecie, nawiasem mówiąc wysiewanie nasion o tej porze roku to trochę słaby pomysł. Siewki i małe sadzonki nie są tak odporne na niedobory światła jak duże rośliny i możesz je załatwić.
-- Pn wrz 27, 2010 16:45 --
Jeśli koniecznie zależy ci na jakimś zagospodarowaniu tego akwarium polecam D. adelae i D. prolifera. Są wyjątkowo mało swiatłolubne jak na rosiczki, więc energooszczedna żarówka sredniej mocy spokojnie powinna dać radę dla nich, lubia tez wysoką wilgotność.
Zimowanie aliciae jest bezpodstawne. Najniższa miesięczna średnia temperatura występująca w tym regionie przypadająca na czerwiec i lipiec to 8 Ă°C, ale i w tym czasie zdarzają się tam wyższe temperatury. W związku z tym nie sądzę, żeby aliciae w środowisku naturalnym przechodziła ten proces.
nie twierdzę że tak trzeba bo wiem że tego nie wymagają ale da się je zimować i nic im nie będzie,
Jak to mówią 'głupi ma szczęście'.
Capensisy tez przezywają takie traktowanie, ale to nie znaczy ze to lubią i jest im z tym dobrze.
nie 'głupi ma szczęście' tylko zarówno alicie jak capensisy można zimować i nic im sie nie dzieje,
gdybym zimował je jeden raz i przeżyły to możnaby mówić o szczęściu ale ja je zimuje od 4lat i przeżywają, zarówno alicie i capensisy,
gdy zaczynałem hodowlę owadożerów nic o nich nie wiedziałem, gdy zastała mnie pierwsza zima kierowałem się informacjami z biobinertia czyli pierwowzoru flytrapa i tam pisało że rosiczki przylądkowe nie trzeba ale można zimować i ja od tamtej pory swoje zimuję, w zimie z 2007/08 części z nich nie zimowałem ale nie zaobserwowałem żeby te niezimowane rosły lepiej
Na 100% będę miała rosicę! W najbliższym czasie jedziemy do Krakowa, do Leroy Merlin, w poszukiwaniu rosiczki przylądkowej
" />Moja rosiczka przylądkowa zaczęła kwitnąć Ma małe bielutkie kwiatuszki Zdjęcia wstawię po moim przyjeździe Pozdrawiam
" />rozdziel je sobie, bo jak załapiesz sie na infekcje to na wszystkie pójdzie
Drosera Capensis jest najłatwiejsza w hodowli rosiczką przylądkową
Torf musi być kwaśny i podlewamy przez podsiąkanie wodą destylowaną.
" />Rosiczka przylądkowa (Drosera capensis) do wykiełkowania wymaga światła i ciepła. Wskazana jest też wilgoć. Nasiona wysypujemy na podłoże i nie przysypujemy! Doniczkę przykrywamy folią i ustawiamy w ciepłym i widnym miejscu. Zimą bez terrarium może kiełkować kiepsko.
" />to ja odpowiem na 11. - FreaKyGuy
co do 3 to nie jestem pewien, ale chyba Rafio
5. oczywiście- ja
6- darcio
9- nie jestem przekonany - Arek
7- cube
8- lizard
I sorka, że nie po kolei, ale na wyrywki nak znajdowalem odpowiedzi. to tu to tam...
editt////
to teraz ja zadaje pytania
1.Jak wejdą ci kwanty, kwarki gluony, masy molowe itp itd, to zobaczymy jaki bedziesz madry
2.Jeśli ktoś wybrał opcje ÄşâŸÄÂÄÂĂÂĂÂĹ to prosze o wyjaśnieni o co mu chodziło
3.ytanie 1) cofam i prosze o niekomentowanie mojego gapiostwa
4.Zapraszam wszystkich serdecznie na <a href='http://www.dragonz.go.pl/' target='_blank'>http://www.dragonz.go.pl/</a>
Gra jest w systemie autorskim na płatnym serverze wiec nie będzie problemów z transferem! Zapraszam serdecznie
5.jak sie je wstawia? bo chciałbym dumnie pojawiać sie na forum z takim
6.jakoś niewidziałem tego filmiku na stronie dlatego daje do niego link: http://www.youtube.com/watch?v=RVY7Rj2ucx8
7.Witajcie, chciałem sie dowiedzieć, czy wogule istnieje możliwość dostania skąś starej bety (np z E3 06)
8.Dziwne. Też chciałem taki temat założyć. Kupiłem sobie nasiona Rosiczki Przylądkowej (już wysiane) i sadzonkę Muchołówki GIANT(ma największe pułapki). To nieprawda, że od niej jedzie, ni...
9.MMORPG:
WoW!!!
Strategie:
HoMM 5
Warhammer: MoC
Black & White 2
10.A co jak dwa sejvy będą tom samą rasom?
11.najlepszego wszystkim!
Tyle że nie mi
Aha sorka miałem mało czasu na napisanie tematu ale już gatunek rosiczki: Rosiczka przylądkowa - Drosera capensis
Nie mam pojęcia czy jest jedno roczna
1. W rogu pokoju. Nie mam tam słońca, dlatego myślałam o doświetlaniu.
2. Nasiona rosiczki przylądkowej. Wiem,że nie dużo się tam zmieści dlatego pomyślałam na początek o nasionach. I może jeszcze muchołówka jakaś.
3.Myślę, że jest;)
Zamieszczone poniżej fragmenty pracy na olimpiadę biologiczną nie mogą być kopiowane ani wykorzystywane w jakikolwiek sposób i do jakichkolwiek celów.
"Wpływ naświetlania i nawożenia na tempo wzrostu rosiczki przylądkowej (Drosera capensis)"
W trakcie przeprowadzania doświadczeń zaobserwowano, że długość liści rosiczek przylądkowych, należących do grupy naświetlanej wzrosła o 100% względem grupy kontrolnej (średnie arytmetyczne). Z kolei u osobników Drosera capensis, które były nawożone, zaobserwowano o 49% mniejszy wzrost długości liści w porównaniu z grupą kontrolną (średnie arytmetyczne). Średnica roślin należących do grupy naświetlanej wzrosła o 87% względem grupy kontrolnej (średnie arytmetyczne), natomiast u rosiczek przylądkowych, które były nawożone, obserwowano o 15% mniejszą średnicę, w porównaniu z kontrolą (średnie arytmetyczne). W grupie nawożonej, rosnącej na torfie, pojawiły się grzyby, pleśń i mech. Nic takiego nie nastąpiło w pozostałych grupach. Stąd wniosek, że naświetlanie rosiczek Drosera capensis wpływa korzystnie na ich rozwój, a nawożenie negatywnie.
Główne materiały:
-15 osobników Drosera capensis (rosiczka przylądkowa) w wieku około 4 miesięcy
-energooszczędna świetlówka kompaktowa Apollo (moc 15W, barwa światła 2700K)
-roztwór nawozu Bio Florin (skład: azot w formie amidowej – 2,50%, azot w formie amonowej – 1,80%, azot w formie azotanowej – 1,60%, fosfor w formie tlenku rozpuszczalnegow wodzie (P2O5) – 3,00%, potas w formie tlenku rozpuszczalnegow wodzie (K2O5) – 6,50%) w stężeniu 0,5%.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl