aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
" />
">Ja mam dostęp do kolesia który stoi na taśmie produkcyjnej ronala w wałbrzychu. Jako pracownik ma zniżke i dlatego kce sprzedawać. Sam ronal nie prowadzi detalu.
Może w Wałbrzych można, ale z tego co wiem to pracownik może kupić sobie jeden komplet w roku, a w Jelczu wogóle, bo mój kumpel pracuje tam na CNC i nic nie wie o żadnych zniżkach dla pracowników.
" />to jest obniżenie auta ale od razu mówię że to nie chodzi o założenie klamerek na zwoje sprężyn jak to robią wiejscy tuningowcy bo to samobójstwo. auto można obniżyć wymieniając sprężyny i amory na inne. amory polecam gazowe - sam planuję zakup takich ale dopiero jak te co mam się zużyją of kors.
odradzam kupno felg RONAL - jeśli to są te robione w jelczu to są one dość miękkie więc przy niskoprofilowych oponach szczególnie będą się często krzywiły na naszych drogach (wiem bo miałem takie).
szprychowe fele świetnie wyglądają ale z ich czyszczeniem jest kłopot, szczególnie po ostrzejszej jeździe kiedy klocki hamulcowe się spopielą
ja mam teraz 17" felgi z oponami 235/45 i powiem wam że żle mi się jeździ niestety. w mieście czuję każdą dziurę (jeszcze bardziej niż wcześniej) a na trasie rzuca mi strasznie autem bo nie ma w polsce drogi bez kolein. straciłem też na przyspieszeniu (ułamki sekund ale zawsze) bo duże i szerokie laki dają duży opór. plus jest taki że mogę bez problemu latać z prędkościami pow. 200 oczywiście tylko i wyłącznie na torze albo niemieckiej autostradzie a auto wygląda na 2x szybsze niż jest w rzeczywistości
zbliża się wiosna i czas teraz na regenerację czyli piaskowanie i lakierowanie! chyba wrócę do 16" ale jeszcze o tym pomyślę
pozdrawiam
Powstanie nowa fabryka pod Wrocławiem
Szykuje się kolejna duża inwestycja w dolośląskim zagłębiu motoryzacyjnym czyli Jelczu Laskowicach. Drugą fabrykę postawi tam szwedzki koncern Autoliv.
Będzie produkował poduszki powietrzne dla samochodów. Pracę znajdzie kolejnych 400 osób. - To świetna wiadomość - podsumowuje Tomasz Gondek z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Pod koniec zeszłego roku takie firmy jak Toyota czy Ronal zwolniły kilkaset osób - głównie pracowników czasowych. Po otwarciu kolejnej fabryki Autoliv w sumie będzie zatrudniał 900 osób. Prace przy budowie zakładu zaczną się już w grudniu. Zakończą latem przyszłego roku.
Polskie Radio Wrocław
Źródło: http://www.prw.pl/articles/view/13643/p ... wroclawiem
Fabryka felg rośnie
WAŁBRZYCH. O trzynaście tysięcy metrów kwadratowych powiększy się powierzchnia fabryki felg aluminiowych firmy Ronal. Buduje ona w Wałbrzychu nowe hale i planuje zwiększenie produkcji. Chce zainwestować około 30 milionów euro. Zakłady Ronala w Wałbrzychu nie są jedynymi na Dolnym Śląsku. Firma ma też swoją fabrykę w Jelczu-Laskowicach.
POLSKA Gazeta Wrocławska
[WAŁBRZYCH]
Heberger i Atlas Ward rozbudowują Ronal w Wałbrzychu
wnp.pl (JM) - 06-11-2008 09:06
Firmie Heberger powierzono nadzór nad realizacją dla Ronal hali produkcyjnej o powierzchni 13 tys. mkw. w Wałbrzychu. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 30 mln zł.
Kontrakt na dostawę i montaż obiektu pozyskał Atlas Ward. Prace ziemne i porządkowe na działce przy ulicy Wrocławskiej przeprowadziła firma PUB Zimny.
Ronal zlokalizuje nową halę w sąsiedztwie funkcjonującego zakładu produkcji felg. W obiekcie uruchomione zostaną linie technologiczne do obróbki mechanicznej i cieplnej produkcji felg, kokilarnia oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników.
Ronal współpracował z Heberger w zakresie wykonawstwa poprzednich etapów fabryki w Wałbrzychu oraz Jelczu Laskowicach.
http://budownictwo.wnp.pl/heberger-i-at ... 1_0_0.html
Największy na świecie producent felg z metali lekkich RONAL Jelcz-Laskowice ul.Inżynierska 3
krecik151 edytował/a ten post 19.05.2010 - 21:50
Google Twoim przyjacielem Ronal ma fabryki w Jelczu-Laskowicach i Wałbrzychu
Google Twoim przyjacielem Ronal ma fabryki w Jelczu-Laskowicach i Wałbrzychu
Zgadza sie
Tak dupkom powiedziałem później
3 listopada zarząd województwa zatwierdził także listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (konkurs nr III/8.1.1/A/09).
Ze względu na dostępną w tym konkursie alokację, która wynosi ponad 9 mln 620 tys. złotych, możliwa będzie realizacja dziewięciu projektów:
1. Catman Polska sp. z o.o. w Warszawie: Akademia Menadżera HR- podwyższenie kompetencji pracowników dolnośląskich przedsiębiorstw;
2. Ronal Polska sp. z o.o. w Wałbrzychu: Szkolenia i kursy szansą na rozwój pracowników Ronal sp. z o.o.;
3. Simonides Plasticos Polska sp. z o.o. w Jelczu-Laskowicach: Wzrost kwalifikacji pracowników miarą sukcesu firmy Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o.;
4. FagorMastercook S.A. we Wrocławiu: Rozwój kompetencji pracowników firmy FagorMastercook S.A.;
5. WYG International Sp. z o.o. w Warszawie: Pomoc szkoleniowa dla MŚP branży budowlanej;
6. Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Kompetencji Sp. z o.o. w Lublinie: Wykwalifikowana kadra gwarancją sukcesu;
7. CL Consulting i Logistyka Sp. z o.o. we Wrocławiu: Akademia transportu drogowego na Dolnym Śląsku;
8. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. w Jeleniej Górze: Stawiamy na rozwój kompetencji! Kompleksowe wsparcie pracowników Jelfa S.A.;
9. Vento Consulting Paweł Schmidt w Poznaniu: Koło ratunkowe na kryzys - TOC+LEAN+HR- szkolenia w zakresie ciągłego doskonalenia organizacji.
Powyższe projekty zakładają organizację m.in.:
ÄŹÂÂ ogólnych i specjalistycznych szkoleń oraz doradztwa związanego ze szkoleniami dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw w zakresie m.in.: zarządzania, identyfikacji potrzeb w zakresie kwalifikacji pracowników, organizacji pracy, zarządzania BHP, elastycznych form pracy, wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku, wykorzystania w prowadzonej działalności technologii informacyjnych i komunikacyjnych;
â doradztwa dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP), w tym dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, w szczególności w zakresie ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi lub rachunkowości (z wyłączeniem doradztwa związanego z procesami inwestycyjnymi).
Źródło: http://www.umwd.dolnyslask.pl/fundusze- ... iebiorstw/
Ronal coraz większy
poniedziałek, 25 luty 2008
Do końca roku wałbrzyski Ronal wybuduje nową halę produkcyjną o powierzchni ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych. Przeniesiony tam zostanie wydział obróbki mechanicznej firmy. - Ta rozbudowa to dla nas konieczność - podkreśla prezes Ronala, Krzysztof Brosig.
Hala powstanie tuż obok obecnie istniejących obiektów producenta aluminiowych felg. Ronal dosyć długo, ale cierpliwie wykupywał ten teren, aż od czterech właścicieli. Ostatnią działkę nabył pod koniec grudnia ubiegłego roku. Plac został już ogrodzony niebieskim płotem i uporządkowany. W firmie czekają na pozwolenie na budowę, które na dniach powinno nadejść. Prace ruszą na początku marca. - Do końca września ma powstać sama hala. Potem około trzech miesięcy powinny potrwać przenosiny urządzeń - tłumaczy Krzysztof Brosig. W nowym miejscu powstaną także pomieszczenia socjalne.
Nie jest tajemnicą, że nowa inwestycja będzie liczona w milionach euro. Czy warto ponosić taki koszt? Prezes Ronala podkreśla, że to przede wszystkim inwestycja w przyszłość zakładu. - Dzięki niej, najbardziej uciążliwe prace będą wykonywać roboty nie ludzie. Ponadto nasz park maszynowy wzbogaci się o urządzenia, które będą mogły sprostać wymaganiom naszych klientów i presji rynku - tłumaczy. Gdyby tego zabrakło, możliwości produkcyjne musiałby zostać zmniejszone. A tak jeszcze skoczą do góry. Podobnie jak zatrudnienie.
4,2 mln kół rocznie
Liczby Ronala są imponujące. W wałbrzyskiej fabryce pracuje 520 osób, w Jelczu Laskowicach prawie dwa razy tyle. Łącznie bramy obu fabryk opuszcza 4,2 miliona kół rocznie. W samym Wałbrzychu produkowane jest 1,5 mln felg, jednak dzięki rozbudowie fabryki, możliwości zwiększą się o kolejne 300 tysięcy sztuk. W firmie właśnie trwa podliczanie ostatniego roku, który zapowiada się być rekordowym pod względem produkcyjnym. Niestety efekt finansowy tego sukcesu, ze względu na kluczowy przy eksporcie spadający kurs Euro, a także ostrą konkurencję cenową, będzie znacznie skromniejszy i pozwoli zamknąć rok gospodarczy bez strat.
- Inwestycja stwarza również doskonałe warunki do wzrostu produkcji w przyszłości, oczywiście pod warunkiem, że będzie takie zapotrzebowanie ze strony klientów - podsumowuje Krzysztof Brosig.
Michał Wyszowski
http://www.nww.pl/index.php?option=com_ ... &Itemid=47
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl