Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

Rozdzielacz wydatku mocowany jest na bloku silnika od przodu. Dochodzi do niego 5 przewodów hydraulicznych (2 z góry i 3 z dołu). W przeciwieństwie do konżektora nie ma w nim kuli. Ale zacznij właśnie wszystko po woli wykluczać. Jak mówiłem o przeciekach to myślałem w tzw. przeciekach wewnętrznych, czyli takich, które nie są widoczne na zewnątrz ale widać jak spływają powrotami do zbiornika LHM. Każdy element hydrauliki ma powrót gumowym przewodem właśnie wszystkich nieszczelności. Są to powroty na siłownikach, korektorach a nawet jest na rozdzielaczu hamulcowym. Jeżeli nie są to duże ubytki (a zawsze będą, nawet w nowych elementach) to jest wszystko ok. Jeżeli coś się zużyje zbytnio - powstają luzy między elementami współpracującymi i zaczyna coraz więcej LHMu wracać z układu właśnie powrotami. W końcu wszystko idzie w bezproduktywny obieg, czyli w tzw gwizdek a brakuje ciśnienia we właściwym układzie na pracę jaką powinny spełniać wszystkie elementy układu. Zaczyna właśnie wtedy brakować wspomagania, aut przestaje się podnosić w krótkim czasie lub w ogóle nie może się na koniec podnieść z gleby. Jak to sprawdzić/ Bardzo prosto! Wystarczy zobaczyć - ile tego płynu wraca właśnie z tych powrotów, zaglądając pod nie.



na początek proponuję sprawdzić stan oleju w układzie hydraulicznym(nie chodzi tu o skrzynię!) możliwe ze jest go za mało.
możliwe również że zawór ciśnieniowy przy rozdzielaczu nie jest wyregulowany. wystarczy troszkę dokręcić. i próbować ponownie podnosić jeżeli nie poskutkuje dokręcić jeszcze troche aż do skutku.



Witam Forumowiczów;
jeżeli któryś z użytkowników sprzętu sprowadzonego z zagranicy będzie miał problem z nabyciem nowego Przewodu Hydraulicznego z gwintami innymi jakimi się do dzisiaj spotkał to na pewno będzie mógł zakupić jego w mojej firmie.

Wykonuje również remonty i regeneracje siłowników hydraulicznych do wszystkich maszyn i urządzeń rolniczych, leśnych, budowlanych i przemysłowych.

W ofercie nowa armatura hydrauliki siłowej : pompy hydrauliczne, rozdzielacze, regulatory ciśnień, manometry itp. Zamienniki w/g katalogów.

Wystawiam faktury VAT.
Wysyłka kurierska cała Polska w 24h.

Wóz Serwisowy Węży Hydraulicznych 24h. wykonuje nowe przewody hydrauliki siłowej na poczekaniu do wszystkich maszyn i urządzeń. na terenie woj. dolnośląskie i opolskie.

Napisz lub zadzwoń pytaj to nic nie kosztuje.
Zapraszam

Kontakt:
Serwis Hydrauliki Siłowej
ul. Gen. J. Bema 3
57-402 NOWA RUDA - Słupiec
tel. kom. 517 962 777



oczywiście ze można skonstruować ,sam takowy posiadam podczepiony do c 3603p szerokośc 3 metry, jazda szybką trójką ,małe opory z przodu wałek w srodku 2 rzedy gęsiostopek i z tyłu wałek całość z hydropakiem i siewnikiem poznaniak
z przodu musiałem dołożyć w obciążniki na zaczep od c330 przerobiona jest też hydraulika założona pompa i caly układ hydrauliczny <wspomaganie rozdzielacz i siłowniki do podnoszenia>teoretyczny udzwig 8,5 tony tyle że całość by nie wytrzymała :D ogumienie 12,828 plus takowe bliżniaki wydajność koło hektarka na godzinę na 5,5 litra oleju roślinnego całość sprawdzona w boju na 130 ha




oczywiście ze można skonstruować ,sam takowy posiadam podczepiony do c 3603p szerokośc 3 metry, jazda szybką trójką ,małe opory z przodu wałek w srodku 2 rzedy gęsiostopek i z tyłu wałek całość z hydropakiem i siewnikiem poznaniak
z przodu musiałem dołożyć w obciążniki na zaczep od c330 przerobiona jest też hydraulika założona pompa i caly układ hydrauliczny <wspomaganie rozdzielacz i siłowniki do podnoszenia>teoretyczny udzwig 8,5 tony tyle że całość by nie wytrzymała :D ogumienie 12,828 plus takowe bliżniaki wydajność koło hektarka na godzinę na 5,5 litra oleju roślinnego całość sprawdzona w boju na 130 ha


Fajnie to zrobiłeś, ale cz zamiast gęsiostopek zęby od kultywatora chyba stawiałby mniejszy opór. A i tylny wal lepszy by był rurowy bo lepiej by ugniatał ale ogłlnie jestem pod wrażeniem odwagi łączenia go z 3p



A co myślicie o takim poszerzeniu niezbędnika, żeby zawrzeć w nim takie rzeczy, które w ogóle mogą się okazać potrzebne na weselu?

kiedyś miałam taką listę, która powstała po obserwacji ok. 150 wesel. Poszukam, może znajdę.

Pamiętam, że ciekawe tam były pozycje np. był korkociąg (to jeszcze w miarę normalne), ale rozdzielacz do prądu, przedłużacz, lutownica czy klucz hydrauliczny do zakręcenia wody no to musiało się dziać na takim weselu



A ja znalazłam w necie niezbędnik panny młodej, co wziąć na wesele
Niezbędnik weselny
Dzień ślubu i wesela powinien być dniem szczególnym. Dniem radości i szczęścia. Nie zapominajmy jednak o złośliwości rzeczy martwych. Przedstawiam listę przedmiotów których brak w tym dniu i w tym miejscu, popsuł humor Młodej Pary. Lista powstała po obserwacji ok. 150 wesel.
Sytuację ratuje:
Apteczka samochodowa, tabletki od bólu głowy i zęba, coś na sensacje żołądkowe, igła i nici, szpilki, agrafka, nożyczki, młotek i gwoździki, śrubokręt duży i malutki do urządzeń elektronicznych, korkociąg, otwieracz do butelek i konserw, świeczki na stoły, 2 żarówki do ubikacji, dodatkowo dla gości dwa komplety baterii paluszków i filmy do aparatu, dodatkowa kaseta video, rajstopy, męska koszula, serwetki papierowe, ręczniki papierowe, papiery toaletowe, nową szczotkę i szufelkę do zbierania tłuczonego szkła przez młodych, 2 mydła, latarka, rozdzielacz do prądu, przedłużacz do prądu, bezpieczniki, lutownica z oprzyrządowaniem, notes z telefonami, informator weselny, zapasowe wygodne buty, kosmetyczka, papierosy, spisana umowa, potwierdzenia wpłaconych zaliczek, klucz hydrauliczny do zakręcenia wody, kłódka, zapasowe kluczyki do samochodu, pampersy, piasek do posypania ślizgawki, kaftan bezpieczeństwa, kanister z benzyną. W razie awarii powinniśmy mieć kontakt telefoniczny z posiadaczem sprzętu grającego i kamery video (nawet amatorskiej)
I co wy na to???



Heh droga sprawa. Poszukać trzeba w necie o odkapić nie które rzeczy i samemu trzeba bd wykonać siłowniki , pompe i co najgorsze rozdzielacz strumienia.
Mateusz,chodziło mi o instalacje hydrauliczną a link co mi podałeś troche odbiegły od tematu bo tam to jest sterowane elektrycznie za pomocą serwomechanizmów ,ale dzięki za zainteresowanie się Sławek a ten sklep z Niemczech to ma jakiś sklep online??




Witam
Czy ktoś moze wie gdzie można kupić kompy, rozdzielacze i siłowniki hydrauliczne do modeli RC? Cos takiego jak używa wedico w swoich koparkach.
Moze ktoś podejmie się wykonania pompy zębatej do rc i rozdzielacza 3 kanałowego?

W wątku Hanysa o Tatrze jest link do gościa z Czech co robi hydraulikę

Jest też strona niemiecka ale tam ceny to sa z kosmosu - około 10 tyś za komplet

Pozdr



Jest jeszcze inna możliwość - silniki hydrauliczne. Bardzo duży moment przy dowolnie małej prędkości obrotowej. Możliwość stosowania joysticka - rozdzielacza, wtedy z założenia nie masz wogóle szarpnięcia. Jest to niestety bardziej skomplikowane i kosztowne ( pompa + silnik + rozdzielacz) ale z założenia daje pożadane przez Ciebie efekt.

[ Dodano: 2006-05-06, 17:45 ]
Jeszcze jedna możliwość - sterownik "bezkrokowy" ( da radę bez szarpnięć, ale nie masz kontroli kroku). Jest to po prostu dwukanałowy wysokoprądowy wzmacniacz liniowy który prąd o kształcie sinusoidy (odpowiednio przesunięty w fazie) aplikuje na uzwojenia silnika. Nie używałby chopperowania aby uniknąć możliwych drgań.

Za cenę prędkości miałbyś płynność pracy.



[ Dodano: 2009-04-29, 11:13 ]
[quote="kubuuss"][quote="Mc_Kansy"]Może ujawnię o co mi chodzi dokładnie
Kwestia zwłoki - podczas pracy maszyny napęd wykonuje b. dużo ruchów w różnych kierunkach, o różnych szybkościach obrotów i przyspieszeniach - stąd właśnie wywodzi się moja odpowiedź na raczej niemożliwość zastosowania rozdzielacza hydraulicznego... tak myślę

Na pewno hydraulika poradzi sobie z tymi nawrotami, zmianami kierunku przyspieszeniami i zwolnieniami. Zaletą zastosowania silnika hydraulicznego są jego małe wymiary. Np. silnik hydrauliczny o wymiarach serva 500 wat ma moc 10 kW. Twoje wymagania odnośnie sterowania tego silnika spełni rozdzielacz ze sterowaniem elektrycznym np. WP-3 produkcji Hydral.



a więc mam problem z prasą hydraliczną własnej konstrukcji, silnik strasznie się grzeje do tego stopnia że co 30min trzeba wyłączać maszyne, wentylator silnika zdrowo dmucha i mimo jeszcze dołożonych trzech wentylatorów skierowanych na silnik grzeje sie strasznie że czuć farbe, prasa ma cięzką robote do wykonania i wydaje mi sie że silnik jest słabym elementem bo aż staje przy wygniataniu blachy lub spadają obroty jak swobodnie wracam tłokiem do góry, chyba że inny element prasy jest nie dobry, oto one:
-silnik trójfazowy 4kW
-pompa 63l/min
-siłownik śr. tłoka 140mm, śr. całkowita siłownika 250mm, skok tłoka 260mm, na tabliczce jest tylko napisane 30MPa.
Posiadam jeszcze silnik 11kW i zastanawiam sie czy rozwiązało by to problem.
Na rozdzielaczu zwiększyłem ciśnienie bo napoczątku nie miała siły wygiąć blachę

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.