aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
Kamil.555,
Jesli chcesz inne wrzucic to musisz wybrac sobie maksymalnie 10, a ich nazwy musza miec nazwe od 0 do 9 + rozszerzenie. Czyli jesli chcesz np. SLownik Polsko-Hiszpanski to musisz zmienic jego nazwe na któryś z tych numerow np 0.xv2 i wtedy ten słownik bedziesz mial pod pozycja 0 w Xlatorze.
No niestety Xlat czyta max 10baz "na raz". Reszta radze miec w osobnym folderze o nazwie np. Xlator 2.
jak to dodac plik 2 .inf Normalnie. Robisz plik tekstowy, w którym opisujesz znaczenie wszystkich skrótów użytych w danej bazie słownikowej i nazywasz ten plik tak jak plik słownika, tyle, że zamiast rozszerzenia .xv2 dajesz np. .inf. Reszta to mój problem , bardzo niewielki nawiasem mówiąc...Po prostu po przyciśnięciu shift-* porgram sprawdzi, czy w folderze z bazami nie ma pliku x.inf, gdzie x jest nazwą pliku słownika. Jeżeli nie ma, to przyciśnięcie klawisza zostanie zignorowane. Jeżeli plik zostanie znaleziony to program go wyświetli na tle dotychczasowego ekranu (np. opisu hasła) w postaci skrolowalnego okna dialogowego z zawartością pliku. I tyle
Podstawową reguła obowiązującą przy przygotowywaniu baz jest to by pliki instalowane na telefon miały nazwę składającą się z jednego znaku (no i oczywiście rozszerzenia xv2 lub xc2). Jeżeli będzie to cyfra to taki słownik można będzie wybrać w programie przy pomocy skrótu klawiszowego (klawiszem cyfry będącej nazwą pliku). Warto przy tym tak nazwać pliki by rozkład na klawiaturze był logiczny (patrz niżej przykład na ekranie telefonu sx1). Pliki, których nazwa jest literą będą dostępne wyłącznie z poziomu menu 'Słownik'.
Coś robię niewłaściwie, gdybyś mógł popatrzeć na to poniżej i wskazać co robie nie tak:
Zawartość run.bat - pliku wsadowego MS-DOS: (dwie poniższe linie)
xv0xv1 3 4 /t
xv1xv2 "Eng/PolMar" 4 5
Zmieniam nazwę konwerter.exe na xv0xv1.exe, służy on do konwersji pliku tekstowego 3.xv0 na plik pośredni 4.xv1
(bez podawania nazwy słownika, a nazwy plików bez rozszerzeń .xv0 i .xv1 z przełącznikiem /t)
Zmieniam nazwę kopii konwertera.exe na xv1xv2.exe, służy on do konwersji pliku pośredniego 4.xv1 do ostatecznego pliku bazy 5.xv2
(z podaniem nazwy słownika "Eng/PolMar", a nazwy plików bez rozszerzeń .xv1 i .xv2 i bez przełącznika)
Powinienem otrzymać plik 5.xv2 (z pliku 3.xv0) w tym samym katalogu, w którym mam cztery pliki:
3.xv0-tekstowy plik wyjściowy;
run.bat-plik wsadowy MS-DOS z dwoma liniami jak wyżej;
xv0xv1.exe-konwerter z formatu xv0 na xv1;
xv1xv2.exe-konwerter z formatu xv1 na xv2, a nie otrzymuję nic !
3.xv0 to mój słownik edytowany w Notepad++ (rozszerzenie *.txt zamieniam na rozszerzenie *.xv0)
Plik 5.xv2 to baza do Xlator o nazwie "Eng/PolMar" otwierana przy pomocy przycisku 5 klawiatury telefonu.
Dodam, że po uruchomieniu z linii poleceń nie wyświetla się składnia obsługiwanych poleceń.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam serdecznie !!
" />Statystyka naprawde jest do przezycia.. niestety musisz ja nadrobic, nie ma sily. Tak czy inaczej mialabys ja na UM.
Ale statystyka to taka troche matematyka z zakresu szkoly podstawowej, na dobra sprawe z obecnym jej programem poradzisz sobie nawet bez znajomosci pojecia "pochodna". ). Nie lam sie:-)). Ja mialam z Podgorskim, jak juz tutaj pare razy pisalam - facet mnie zarazil miloscia do tego przedmiotu. NO i jego podrecznik jest naprawde niezly, chociaz wymaga rozszerzenia erraty:-)).
Nie znam P. Sakson, ale generalnie polecam zaliczanie statystyki na grupach specjalnych, jest zawsze latwiej zaliczyc.
Tok IX to rzeczywiscie dawno, nie wiem, jaki mieliscie program (ja sledze zmiany mniej wiecej od toku XV), najlepiej wez swoj indeks, sprawdz co mialas, sprawdz w internecie jak wyglada caly program studiow licencjackich i bedziesz wiedziala, co jeszcze musisz zaliczac.
Jestem zdania, że top trójkowy był dużo lepszy od topu ZP. Tu był klimat, przygotowanie, staranie a Marek poszedł raczej na spontan. Trochę to dziwi, bo Marek mając niewątpliwie dużo lepsze atuty raczej rywalizację przegrał. (jeżeli można tu w ogóle mówić o rywalizacji) Nie zmienia to postaci rzeczy, że prawdziwi miłośnicy topu będą słuchać obydwu audycji, bo przez tyle lat zdążyli pokochać magię Marka, a trójka jest firmą samą w sobie. - co potwierdza XV top. Podpisuję się obydwoma ręcami i nogami pod pomysłem wprowadzenia kolejnych redaktorów (P Kaczkowski i W Mann) i rozszerzenia topu na więcej dni i pozycji. Można by też zrobić top złożony np. z samych coverów. W każdym razie im więcej pomysłów tym lepiej, bo dzięki temu audycja może być bardziej atrakcyjna.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl