Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa


Heehehe było lepiej, bo sytuacja gospodarcza była lepsza za sprawą wejścia do UE. PIS zamiast z tego skorzystać i przeprowadzić reformy służby zdrowia, rolnictwa itd. nie zrobił nic więc argument chybiony.
Prawda jest taka iż PIS wypił całą śmietankę jaką urządził rząd lewicy. Trafił na okres bardo dobrej koniunktury , gdyby teraz Jarek rządził Polska skończyła by jak Grecja.

@ Up A pan Mojzesowicz i wieczorne spotkanie z panią Beger ?? A ciekawe prace prokuratury czyli wsadzić delikwenta i czekać aż zacznie oskarżać wszystkich bo procesy i sąd są dla słabeuszy. Po co uczciwe procesy... Lepszy areszt wydobywczy. Wiesz iż najwięcej skarg na Polskę do Trybunału w Strasbourgu wpłynęło za czasów PiS...
Ten post był edytowany przez McMenel dnia: 26 Kwiecień 2010 - 16:45



Lekcja
Temat : Unia Europejska

1.Historia Uni Europejskiej
-Dania, Irlandia, W.Brytania, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Austria, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Włochy, Francja, Belgia, Holandia, Luxemburg - "stara pietnastka"
-Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Cypr, Rumunia, Bułgaria

2.Cele UE
-współpraca gospodarcza i rozwój gospodarczy kraju
-wspólna polityka rolna w zakresie ochrony środowiska
-bezpieczeństwo

3.Swobody UE
-Swobodny przepływ osób, towaru i kapitału, wspólna waluta

4.Korzyści dla Polski wynikające z przystąpienia do UE
-dopłaty dla rolnictwa
-dotacje
-napływ inwestycji zagranicznych
-rozwój nowych technologii

Zadanie
Ćwiczenia strona 41-47



Demeter (gr. Δημήτηρ) – w mitologii greckiej bogini płodności, rolnictwa i urodzaju.
Demeter była córką Kronosa i Rei, siostrą Hery, Hestii, Hadesa, Posejdona i Zeusa (z którym miała dwie córki, Persefonę i Hekate).
Jej atrybutem był kłos zboża i mak. Na jej cześć odbywały się misteria eleuzyjskie. W IV w. p.n.e. Izokrates przypisał jej dwa dary, którymi obdarowała Ateńczyków: umiejętność uprawy roli i odprawiania misteriów.



Przedstawiciele 61 zawodów od 1 maja będą mieli nieograniczony dostęp do francuskiego rynku pracy - poinformował Pierre Menat, ambasador Francji w Polsce. Grecja otwiera rynek w całości - pisze "Gazeta Wyborcza".

Polacy nie mogą jednak bezpośrednio jechać do pracy we Francji - ostrzegł ambasador. W dalszym ciągu będzie bowiem obowiązywać procedura zezwoleń na wykonywanie pracy, natomiast francuski pracodawca nie będzie mógł odmówić zatrudnienia obcokrajowca wykonującego jeden z zawodów, które znalazły się na liście.

Pracę we Francji będzie można podjąć w takich branżach jak: budownictwo, roboty publiczne, gastronomia, hotelarstwo, rolnictwo, przemysł maszynowy i metalowy, przemysł przetwórczy i handel.

Z kolei Grecja - według nieoficjalnych informacji - całkowicie otworzy od 1 maja swój rynek pracy dla tzw. nowej Europy.

Ograniczenia utrzyma Luksemburg. Jednocześnie zdecydował o wprowadzeniu ułatwień w przyznawaniu pozwoleń na pracę dla obywateli państw, które 1 maja 2004 r. weszły do Unii.



norbo, z tym rozbiorem Grecji - to propozycja "Bild" - gazety na poziomie naszego Super Expresu, a co do Grecji - program oszczednosciowy zalezy od gospodarki - Grecja od dziesiecioleci wlokla sie w ogonie gospodarczym Europy, byly nawet glosy, zeby ich wykluczyc z (wtedy jeszcze) Wspolnoty Europejskiej, zadecydowaly wzgledy strategiczne - zimna wojna jeszcze trwala, no i obawiano sie eskalacji kryzysu grecko- tureckiego. tak w ogole to Grecy zyja z turystyki, jak to zaczelo padac to niestety i forsa sie skonczyla. a tak naprawde to Grecy maja maly wybor miejsc pracy - turystyka lub panstwowa posadka (o rolnictwie juz nie wspomne bo to tak samo jak w Hiszpanii - zatrudnialo sie tanich obcokrajowcow bo tubylec sie za taka prace wziac nie chcial. Hiszpanie zmadrzeli i zaczynaja do prac polowych wracac), czy Grekom sie uda? ja nie sadze, koniunktura na swiecie sie poprawi, turysci przyjada i znowu bedzie to samo.



Widzę, że naciąga się sprężyna strachu, niedomówień. Chciałabym pewne sprawy Wam naświetlić i choć spróbować wytłumaczyć.

Po pierwsze nie jest prawdą, jak sugerowała Lila, że Polska straci suwerenność. W UE parlamenty mają prawo decydować o losach każdego z krajów. To, że bez paszportu będziemy mogli jeździć z Polski do Niemiec nie oznacza, że de facto tej Polski i tych Niemiec nie ma! Nadal będą to odrębne państwa.
Posłuchajcie - Portugalia, Irlandia i Grecja były to bardzo biedne kraje (biedniejsze nawet od Polski teraz). Dla przykładu - poza Irlandią mieszka więcej Irlandczyków niż w samej Irlandii, bowiem było tam tak duże bezrobocie, że aż graniczyło z głodem. A teraz jest to jedno z najbogatszych państw w UE!

Gdybyśmy nie przystąpili do Unii, jak sobie życzą pewne kręgi, to stalibyśmy się wkrótce zaściankiem świata. Jeśli wstąpienie do Unii jest złem, to na pewno mniejszym niż niewstąpienie - a innego wyboru nie mamy. Możemy tylko wstąpić lub nie. Wyobraźcie sobie następujące sytuacje: cała Europa współpracująca ze sobą i my, jako taka biedna gmina, pomijana przez wszystkich.

Czy słyszałycie o jakimkolwiek państwie w Unii, gdzie głodują dzieci? Gdzie panuje taka bieda jak u nas w tej chwili? Gdzie rolnicy są wciąż "kopani"? Z moich obserwacji wynika, że tego typu sytuacje są likwidowane na pniu - tam nie ma oszczędności na dzieciach, nie ma obcinania dotacji dla chorych, likwidacji funduszy alimentacyjnych, czy dotacji na leki, mleko specjalistyczne dla niemowląt! Kto mi da gwarancję, że jeśli chodzi o to mleko, to ktoś władny nie wziął łapówki do kieszonki, aby zlikwidować tę dotację - w UE to będzie niemożliwe. Mam naprawdę olbrzymią nadzieję, że nasi napuszeni politycy dostaną po łbach i będą mieli non stop obserwowane łapska, aby więcej nie było takich sytuacji...

I jeszcze coś - w innych krajach Europy (i nie tylko...) politycy nie mają takich przywilejów, takich "gadżetów" do dyspozycji - samochody, przeloty darmowe itp, olbrzymie diety. Czytałyście w News Weeku porównania z Austrią, Szwajcarią i Niemcami? Polska - najbiedniejszy z tych krajów - dała swoim politykom najwięcej przywilejów!! Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...

Na razie tyle.

Gosia



Hipoteka jest w naszym systemie prawnym podstawową formą prawną rzeczowego zabezpieczenia wierzytelności pieniężnych. Przedmiotem tego zabezpieczenia są nieruchomości. Hipoteka nie jest prawem, które pojawiło się dopiero we współczesnym obrocie. Początki jej jako zabezpieczenia rzeczowego, sięgają czasów starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu. Instytucja ta odgrywała też ważną role w feudalizmie. Jednakże właściwy jej rozwój przypadł na okres kapitalizmu. Wiąże się to ściśle z przemianami, jakim uległa w tej formacji funkcja kredytu hipotecznego. O ile bowiem w formacjach poprzednich hipoteka zabezpieczała kredyt nieprodukcyjny, przeznaczony głównie na podtrzymanie podupadłych gospodarstw i na wydatki związane ze służbą wojskową, o tyle w kapitalistycznym systemie produkcji kredyt hipoteczny stał się przede wszystkim kredytem produkcyjnym. W XIX w. udzielanie kredytu zabezpieczanego hipotecznie stało się narzędziem uzależnienia przemysłu i rolnictwa od kapitału finansowego. Tę funkcję kapitału finansowego ułatwiała hipoteka, gdyż dzięki bezpieczeństwu, jakie zapewnia wierzycielowi, może on angażować się bez większego ryzyka.
Obecnie hipoteka unormowana jest w ustawie z 6 lipca 1982r. o księgach wieczystych i hipotece( Dz. U. Nr 19, poz. 147 z późn. Zm.). Przepisy dotyczące hipoteki, mające charakter przepisów szczególnych, znajdują się poza tym w innych aktach prawnych, w szczególności w ustawach powołanych w paragrafie 45, II oraz ordynacji podatkowej.


Rodzaje hipotek – Banki mogą żadać ustanowienia hipoteki:

- zwykłej – zastosowanej do już udzielonych kredytów, wniosek o wpis powinien udokumentować wysokość udzielonego kredytu, oprocentowania i warunkó spłaty;
- kaucyjnej – która może zabazpieczać spłatę określonych kredytów o nieustalonej wysokośći np. na rachunku bieżącym oraz kredytów udzielonych w przyszłości, kwota hipoteki kaucyjnej, w której mieści się zwrot kapitału, przypadających odsetek i innych opłat określa granicę odpowiedzialności.
- przymusowej – której bank może zażądać od kredytobiorcy (właściciela danej nieruchomości), kiedy kredyt nie zostanie spłacony w odpowiednim terminie.


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.