aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
Sejm odrzucił sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2009 r.
Decyzja Sejmu jest przedostatnim krokiem do rozwiązania KRRiT - brakuje już tylko podpisu
pełniącego obowiązki prezydenta marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.
Za odrzuceniem sprawozdania głosowało 274 posłów, 158 było przeciw, czterech posłów wstrzymało się od głosu.
Aby kadencja KRRiT uległa skróceniu, Komorowski musi to potwierdzić w ciągu 14 dni od daty sejmowego głosowania.
Wiadomo już, że to robi.
W nawiazaniu do polityki i Sejmu cale to forum wlasnie to przypomina,
Jestem ZA !!! rozwiazaniem tego nieszczesliwego FORUM !!!
pozdr
zimar
W takim razie kiedy wybory? Listy gotowe?
Może jescze jakaś komisja śledcza? Albo dwie, tak będzie weselej.
Sejm chce obarczyć urzędników odpowiedzialnością finansową za podejmowanie błędnych decyzji. Sejmowa podkomisja będzie głosowała nad zmianami w prawie o odpowiedzialności urzędników - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Zwykły urzędnik za błąd może zapłacić nawet równowartość dwunastu pensji albo pójść na trzy lata do więzienia - akcentuje gazeta. Zdaniem Jarosława Kapsy z Urzędu Miasta w Częstochowie, zagrożenie karą sparaliżuje podejmowanie decyzji.
Zupełnie inne rozwiązania przyjęto w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Na Wyspach za szkody urzędników odpowiadają partie, do których oni należą. W Niemczech funkcjonariusz administracji odpowiada dyscyplinarnie.
" />
"> no nie do konca. PO nie jest winien koalicji z giertychem i leperem.zapominacie ze pis nie musial wchodzic w kolalicje.mogli doprowadzic do wyborow w banalnie prosty sposob.wystarczylo zeby rzad podal sie do dymisji.....nic prostszego.
Dymisja rządu rowna sie sepuku a w oczach spoleczenstwa(tego co wybierało rząd)jest to wyrazny znak ze ci panowie sie nie nadają.....
PIS nie mogł popelnic samobojstwa dymisją rzadu!!!Rownie dobrze mogł by rozwiązać wtedy partie!!!PO chce zniszyc pisowcow wiec po czesci z ich winny doszło do rządu z Leperem i Giertychem
Prosze sobie przypomienic jak L.Wałęsa rozwiazał Sejm i aws jaka ogromna porazke poniosła .....
W Socjologi Polityki dymisja rządu jest wyraznym znakiem dla wyborców ze nie potrafia rządzic i sie nie nadają do tego
gomes7, Cimoszewicz jest członkiem SLD, stąd jego mariaż z PO jest bardzo "ryzykowny" i dla niego, i dla PO. Z jednej strony wystawiając kandydata który był w PZPR (od 1971 aż do rozwiązania) narażą się na utratę sporej części prawicowego elektoratu, z drugiej nastąpią na pewno podziały wewnątrz samej partii (wątpię czy post-solidarnościowcy by go zaakceptowali). Gra nad wyraz ryzykowna...
Cimoszewicz z kolei musiałby wystąpić z SLD, co jest ryzykowne z kolei dla niego gdyż straci część swojego elektoratu, która tego by mu nie wybaczyła. Jeżeli wyborcy PO by go nie pokochali - stoczyłby się w polityczny niebyt. Drugą sprawą jest to że musiałby walczyć ze swoimi dotychczasowymi zwolennikami i sojusznikami w SLD...
Poza tym Cimoszewicz to nie Sikorski czy Komorowski którego Tusk mógłby "usadzić" i którzy są z nim związani. Sprawował większość najważniejszych funkcji w kraju (marszałek sejmu, minister spraw zagranicznych, prezes RM, prokurator generalny etc etc), jest w polityce od lat 70 - to raczej nie jest osoba której ambicją byłoby wykonywanie poleceń Tuska.
Ustawa o Krajowej Szkole Sądownictwa, którą w piątek Sejm uchwalił ponownie odrzucając weto prezydenta jest zła - oceniła prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, Irena Kamińska.
Weto do ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury odrzucone zostało głosami klubów PO, PSL i Lewicy. Stanowisko prezydenta poparł klub PiS.
W opinii Kamińskiej przyjęta ustawa wprowadza "system negatywnej selekcji kandydatów do zawodu sędziego". Jak wyjaśniła, według przyjętych rozwiązań kandydat wybierający aplikacje sędziowską ukończy ja po przekroczeniu 30. roku życia.
"Jaki młody człowiek zdecyduje się na wyjazd do centralnej szkoły i ponad pięcioletnie szkolenie, gdy w tym czasie będzie musiał na przykład utrzymywać rodzinę" - zaznaczyła Kamińska. Dodała, że taką drogę kariery wybiorą jedynie osoby, które nie dostaną się na inne aplikacje, np. adwokacką.
Kamińska zastrzegła, że nie krytykuje samego pomysłu centralnej szkoły
"Szkoła to dobry pomysł, ale nie w takim kształcie; w Hiszpanii kandydat na sędziego szkolony centralnie ma zapewnione mieszkanie i pracę dla rodziny" - powiedziała.
W opinii prezes stowarzyszenia "bez rozwiązania kwestii finansowych i podwyższenia zarobków sędziego problem nie zostanie rozwiązany".
KSSiP ma szkolić i doskonalić zawodowo kadry sądownictwa i prokuratury oraz prowadzić aplikacje ogólną, sędziowską i prokuratorską. Szkoła ma także odpowiadać za kształcenie ustawiczne i prowadzić analizy oraz badania służące ustaleniu kompetencji i kwalifikacji pracowników sądów i prokuratur. Szkoła będzie oferować zajęcia teoretyczne oraz praktyki.
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury ma zastąpić działające dotychczas Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury.
Źródło: PAP
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl