Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

Cóż przedemną matura z polskiego temat prezentacji: przedstaw i zanalizuj rózne ujęcia motywu miłości w wybranych przykładach literackich. otórz zastanawiam sie nad niżej wymienionymi utowrami:
Ósmy dzień tygodnia, Hłaski
Romeo i Julia
Cierpienia młodego Wertera
moja prośba brzmi czy znacie ciekawa książkę o tematyce miłosnej<nie koniecznie znajdujące się w spisie lektur szkolnych>
jeżeli znacie jakieś ciekawe opracowania, bądź tytuły książek wartych przeczytania do literatury przedmiotu
napewno skorzystam ;]
z góry dziękuję za pomoc



Aż takie chore te tematy chyba nie są. Do pierwszego jest parę dzieł do wybory z mitologi i z biblii np. Adam i Ewa, a do drugiego zaczynając od Antygony gdzie jest dwoje bohaterów tragicznych do Szekspira i tu można wybrać np. Hamlet'a, albo Romeo i Julia. Tylko mam pytanie który temat będzie łatwiejszy do opracowania.



Pani również załączyła zaledwie wycinek oceny Raportu, wypaczający jej sens. Grono profesorów i doktorów wręcz rozpływa się w zachwytach nad jakością RAportu i jego rzetelnością, a przytoczone przez Panią fragmenty są JEDYNYMI zastrzeżeniami w całej obszernej ocenie. Najuczciciwej będzie, jeśli załączy Pani całe opracowanie, żeby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

Zresztą, w Raporcie nie mówi sie o tym, że ZUO nie będzie oddziaływał negatywnie na środowisko! Tak naprawdę, to prawie wszystko oddziałuje negatywnie na środowisko. Anglicy np. dowiedli, że jedna krowa wydala rocznie (wiadomo jak) więcej metanu, niż samochód alfa romeo jeżdżący i spalający 10 000 l benzyny. W Raporcie jest stwierdzenie, że uciązliwość ZUO nie wykroczy poza granice inwestycji, a to ogromna różnica. Prosze czytac ze zrozumieniem, albo pytać, jeśli czegoś Pani nie rozumie.

Nadal nie odpowiedziała Pani na moje pytanie, o źródło kategorycznych stwierdzeń w Pani poprzednim poście. SKoro twierdzi Pani, że posiada materiały, na kórych opiera swoje opinie, prosze je tutaj ujawnić, a nie udawać, że się nie widzi niewygodnych pytań



jerry..ciekawe czy udzielasz się np na foum posiadaczy Alfy romeo itd itd...zapewn takie istnieja i czy mas to sens dla jednego samochodzika ?
Co do Babiej.Ta Górka ma gługość połowy całych Tatr Polskich więc nie przesadzaj.Kiedyś porzycze ci takie fajne naukowe opracowanie o tej "górca" to być moze zmienisz zdanie .Ten rejon to nie tylko kupa ziemi i kamieni o wysokości 1724,5 npm .Zresztą, nie ma przymusu czytania i pisania .




Pomijając już jak dennym jezykiem został napisany Romeo i Julia, to już zależy co kto lubi... ja na przykład kocham Szekspira.

-zniszczenia poczynione przez niektórych czytelników( książki zaplamione, "wykąpane", z pogiętą okładką etc)
-przypisy na końcu książki
-błędy interpunkcyjne i ortograficzne... koszmar
-zbyt skomplikowane, długie zdania...kiedy nie wiesz gdzie początek, a gdzie koniec
-opracowania w lekturach przez które muszę się przedzierać

za to lubię notatki na marginesach... czasami sporo można się z nich dowiedzieć:)



Jak zwykle wykazałam się niebywalą bystrością umysłu i dopiero teraz zdałam sobie sprawe, że muszę wybrać sobie temat maturalny na ustną. No wlasnie... Wybór nie jest prosty, a jak wiadomo wiele od niego zlaezy. Męczyć sie nad prezentacją na jakiś nudny temat to katorga. Chciałabym, zeby ta praca sprawiala mi radość, satysfakcję. Stąd moje pytanie: macie propozycje jakiś naprawde ciekawych tematów? Wiem, ze to względne, bo dla każdego co innego jest ciekawe, no ale napiszcie co waszym zdaniem jest fajne do opracowania, a ja już sie bedę potem glowić.

Jeśli chodzi o moje preferencję to napisze może jakie lektury mi sie do tej pory podobały (niestety przerabiamy dopiero pozytywizm więc wielu książek pewnie jeszce nie odkryłam):
- wszlekie dzieła Szekspira- "Romeo i Julia", "Hamlet", "Makbet", "Sen nocy letniej", "Poskromienie zlośnicy"
- "Świętoszek"
- "Faust"
- "Pan Tadeusz"
- "Oda do młodości"
- ogólnie poezja Norwida
- "Zemsta" i "Sluby panieńskie"
- "Romantyczność"
- "Gloria victis"
- "Zbrodnia i kara"
- "Mistrz i Małgorzata"
- "Szewcy"
- "Dżuma"
- "Balladyna"
- "Mała Apokalipsa"
- "Tango"
- "Kamienie na szaniec"
- "Pan Cogito"
- ogolnie poezja Baczyńkiego, Broniewskiego, Stachury, Leśmiana, Harasymowicza, Ziemianina
- "Mały książe"
spoza lektur, a z klasyki mogę jeszce dodać:
- "Sto lat samotności"
- "Rok 1984" i "Folwark zwierzęcy" Orwella
- "Przemyślny szlachcic Don Kichote z Mańczy"
- twórczośc Tolkiena
- "Imię róży"
No i pewnie jeszce wiele, wiele innych. Jak mi się przypomni to napiszę.




Alfa Romeo forum
Ma ktoś opracowaną na TomTom trasę z Wawy do Katowic z zaznaczonymi serwisami? Odwdziecze się trasą nad morze (aż9 serwisów po drodze!)


:lol2:



Ja gdybym miała wybierać wzięłabym pierwszy temat, bo przykładów od groma, a co za tym idzie i literatury fachowej więcej.

Przykłady? Do pierwszego na szybko przychodzi mi jeszcze Romeo i Julia, wiadomo, klasyk oraz "Lalka", ewentualnie "Cierpienia młodego Wertera", chociaż za tym nie przepadałam. Zastanawiam się jeszcze nad Bohunem z "Ogniem i mieczem". Jeśli chodzi o miłość rodzicielską można zahaczyć też o "Ojca Goriot" czy "Treny" Kochanowskiego.
Drugi temat. Mistrz z "Mistrza i Małgorzaty", Severus Snape z HP , Wokulski z "Lalki", ksiądz Robak z "Pana Tadeusza" (każdy z panów nadaje się też do tematu pierwszego).
Trzeci temat. Hmmm... Pierwszy do glowy przyszedł mi "Hamlet". Nie wiem czy świta Wolanda z "MiM" się nadaje? Chyba nie. Ale duchy były również w HP, można by je zestawić z tymi niezbyt przyjaznymi z innych utworów. Duchy zmarłych na końcu "Les Mis"... Der Tod z "Elisabeth" - to chyba najlepszy przykład. Poza tym można ostatecznie "Dziady" czy "Upiór" Mickiewicza, bo nawiązać do czegoś z lektur czasem warto, bo zdarzają się w komisjach nauczyciele, którzy to lubią. Poza tym można poszukać czegoś z malarstwa, myślę, że przodował będzie romantyzm. Ewentualnie teraz jeszcze pomyślałam o "Pogromcach duchów" czy "Duszku Casprze", jeśłi można nawiązać do filmów czy kreskówek

Co do literatury fachowej to polecam takie małe książeczki "Biblioteczka opracowań", choć one to głównie do lektur szkolnych. Cała problematyka jest tam solidnie przedstawiona. Ja nie narzekałam.

Zaś odnośnie prezentacji to powiem z doświadczenia, że lepiej mniej przykładów i rzeczowo je omówić niż więcej kiepsko omówionych. I postaw na różnorodność, nie omawiaj dwóch bohaterów bardzo do siebie podobnych, bo wnioski będą takie same.

Jak coś mi jeszcze do głowy przyjdzie to najwyżej później napiszę.



Napęd

4x4 - stały napęd na cztery koła.
AGR (AbgasrĂźckfĂźhrung) - system recyrkulacji spalin w silniku.
AWD (All Whell Drive) - system napędu na wszystkie koła.
ASSYST (Aktives Service System) - elektroniczny system aktywnego serwisowania polegający na modelowaniu zjawiska starzenia się oleju w misce olejowej i zastąpienia stałych do tej pory przebiegów pomiędzy wymianami oleju, przebiegami dynamicznymi zależnymi od warunków pracy silnika (BMW).
CAN (Controller Area Network) - multipleksowana magistrala danych. Pozwala na przesyłanie wielu sygnałów jednym kablem (skrętką, światłowodem, kablem koncentrycznym). CAN (protokół komunikacyjny oraz fizyczna magistrala) został zaprojektowany na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Zaletą takiego systemu przesyłania jest wysoka niezawodność działania, łatwa diagnostyka, modernizacja systemu elektrycznego i redukcja ciężaru okablowania w samochodzie.
CDI (Common Rail Direct Injection) - technika wtrysku bezpośredniego w silnikach wysokoprężnych z tzw. wspólnym kolektorem wtryskowym (Common Rail) opracowana przez firmę Bosch (oznaczenie Mercedesa).
Common rail - technika wtrysku bezpośredniego w silnikach wysokoprężnych z tzw. wspólnym kolektorem wtryskowym.
CVT (Continuously Variable Transmission) - bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów.
DI (Direct Injection) - bezpośredni wtrysk paliwa.
DOHC (Double Over Head Camshaft) - silnik spalinowy z dwoma wałkami rozrządu w głowicy.
Drive-by-wire - system elektronicznego sterowania przepustnicą, zamiast standardowych połączeń mechanicznych (linka, cięgno).
ECU (Electronic Central Unit) - centralna jednostka sterująca (mikrokontroler) zbierająca informacje z czujników i sterująca urządzeniami zewnętrznymi.
EDC (Electronic Diesel Control) - elektroniczne sterowanie wtryskiem w silniku wysokoprężnym.
EGR (Exhaust Gas Recirculation) - system recyrkulacji spalin w silniku.
GDI (Gasoline Direct Injection) - silnik benzynowy wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa.
HDI (High Pressure Diesel Injection) - technika wtrysku bezpośredniego w silnikach wysokoprężnych z tzw. wspólnym kolektorem wtryskowym (Common Rail), oznaczenie stosowane przez Peugeot- Citroen.
HPI (High Pressure Petrol Injection) - technika wtrysku bezpośredniego w silnikach benzynowych (Peugeot- Citroen).
Intercooler - chłodnica powietrza doładowującego.
JTD (UniJet Turbo Diesel) - technika wtrysku bezpośredniego w silnikach wysokoprężnych z tzw. wspólnym kolektorem wtryskowym (Common Rail), oznaczenie stosowane przez Fiata.
LPG (Liquified Petroleum Gas) - ciekły gaz wykorzystywany jako paliwo samochodowe.
MPI (Multipoint Injection) - system wtrysku wielopunktowego.
MRA (Motor-Restwärmeausnutzung) - układ pozwalający wykorzystać do ogrzewania ciepło stygnącego silnika po jego unieruchomieniu.
OBD - układ diagnostyki pokładowej
QOHC (Quadruple Over Head Camshaft) - silnik widlasty z dwoma wałkami rozrządu w każdej głowicy.
Q-System - automatyczna czterobiegowa skrzynia biegów (Alfa Romeo). Innowacją do zwykłego automatu jest możliwość manualnego włączania biegów.
SDI - diesel z bezpośrednim wtryskiem (Volkswagen).
Selspeed - sekwencyjna skrzynia biegów.
SOHC (Single Over Head Camshaft) - silnik spalinowy z jednym wałkiem rozrządu w głowicy.
Sonda lambda - czujnik zawartości tlenu w spalinach.
TDI (Turbo Diesel Injection) - turbodoładowany silnik diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
Twin spark - system dwóch świec zapłonowych na cylinder.
Vanos - system zmiennych faz rozrządu (BMW).
VarioCam - system regulacji faz otwarcia zaworów ssących (Porsche).
VTEC - system zmiennych faz rozrządu (Honda).
VTG (Variabler Turbo Geometrie) - turbosprężarka ze zmienną geometrią turbin.
VVL- system zmiennych faz rozrządu (Nissan).
VVTi (Varible Valve Timing inteligence) - zmienne czasy otwarcia zaworów. System zapewnia różne czasy otwarcia zaworów dla różnych prędkości obrotowych silnika (Toyota).
ZAS (Zylinder Abschaltung) - system automatycznego odłączania cylindrów w pojazdach w zależności od wykorzystywanej mocy.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.