Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

Siemacie

Powiedzcie mi panowie, i wszechobecne panie , jak to jest z nami facetami? Bo tak wszędzie słyszy sie o laskach, że blachary, że na kieszeń poleciała etc etc.

A jak to jest z nami??

Zainspirowany tematem i bogatych laskach , i ich majętnosci.. i wypowiedziach, chciałem poznać wasze zdanie.

Czy my lecimy na kase , wypasione bryki itdp?


Znam 3 takie przypadki, żaden z nich nie jest kwestią wyboru takiego sposobu zycia. Znam Panie b.dobrze i oto krótka charakterystyka:

1. Właścicielka małej firmy, ale dobrze prosperujacej. Lat 31, zaaaajebiscie atrakcyjna laska. Samochód,

2. Lat 30, posiadaczka Agencji Nieruchomości. Nowe Alfa Romeo,

3. Lat 33, pracownica Agencji Reklamowej- paarmetry jak powyżej.


Wszedzie podreślone że jakieś tam auto ma, no i sie zauważa też w wielu wypowiedziach etc.

Pozdrawiam

PS. A może to po prostu auto aż tak stało się wizytówką majętnosci ?
Użytkownik Boney edytował ten post 24 czerwiec 2009 - 14:40



" />Ale m.in. blok silnika ustala jego charakterystykę. Nowe benzyniaki(w 159 i Brera) wogóle się nie kręcą. Już przy 6 tys. to zdycha, a mój poczciwy fiatowski TS przyjmuje kręcenie się do ponad 6 tys. Jakiś czas temu jeździłem przez weekend 159 2.2 JTS i powiem tyle - to nie powinno mieć znaczka Alfa Romeo. Mimo że 146 i 156(te modele użytkuję na codzień) nie są już prawdziwymi Alfami to mają o wiele więcej charakteru od 159 i Brery.



" />Ja tez wybralem Audi TT to auto ma swoj niepowtarzalna urode i wdziek, i te ksztalty... samochod prawie ze idealny. Choc wybor byl ciezki bo Mazda RX-8 oraz Alfa Brera to tez ciekawe auta. Brera ma chyba najladniejsze ze wszystkich wnetrze, ale Audi TT ma ciekawe fotele w ciekawym kolorze, ale juz wnetrze zaczerpniete od pozostalych modeli niezbyt mnie zaskoczylo tak samo jest w przypadku Mazdy. RX-8 powinno miec ciekawsze wnetrze a nie takie ponure i niezbyt interesujace. Alfa ma swoja niepowtarzalna charakterystyke, oczywiscie samochod stworzony przez Wlchow z wielka pasja. Chociaz stawiam na pierwszym miejscu Audi TT, drugie Alfa Romeo Brera, a trzecie niestety Mazda RX-8 (co z tego ze ma swietny wyglad po tym sie nie ocenia auta) ale w mazdzie zastosowane sa te male drzwi, ktore umozliwiaja siadanie na tylnej kanapie co daje temu samochodowi duzego plusa, lecz dostep do srodku jest troche bardziej skomplikowany.



" />poszukuje recenzjii do filmów Otello ( lub. "O" ) a także romeo i julii baza luhrmanna, tylko niestety potrzebuje aby było tam duże porównanie do ksiązki tego samego tytułu szekspira, a także aby znalazła się tam charakterystyka bohaterów. nie musi być to recenzja może to być cokolwiek co zawiera takie informacje
prosze o szybką odpowiedź



Piszę to w zasadzie w akcie lekkiej desperacji Na 05.01 mieliśmy do przeczytania "Romeo i Julię" Sęk w tym, że ja harlequiny, komedie romantyczne, melodramaty i tym podobne pierdoły omijam szerokim łukiem i nawet nie chciało mi się udawać, że to przeczytałem. A tymczasem nauczycielka znienacka zaatakowała charakterystyką porównawczą Romea i Julii Przeszukałem wszelakie ściągi.pl i tym podobne strony a tam ani śladu. Pisał ktoś kiedyś coś takiego i jest w stanie "podzielić się" czy ewentualnie potrafi znaleźć?




Piszę to w zasadzie w akcie lekkiej desperacji Na 05.01 mieliśmy do przeczytania "Romeo i Julię" Sęk w tym, że ja harlequiny, komedie romantyczne, melodramaty i tym podobne pierdoły omijam szerokim łukiem i nawet nie chciało mi się udawać, że to przeczytałem. A tymczasem nauczycielka znienacka zaatakowała charakterystyką porównawczą Romea i Julii Przeszukałem wszelakie ściągi.pl i tym podobne strony a tam ani śladu. Pisał ktoś kiedyś coś takiego i jest w stanie "podzielić się" czy ewentualnie potrafi znaleźć?

No chętnie pomógłbym, ale ... co z czym (kogo z kim) masz porównać?
Bo chyba nie Romea do Julii! Napisz jaki masz temat i wtedy można pomagać



@ Maytman

"Dokonaj charakterystyki porównawczej Romea i Julii. Zwróć uwagę na podobieństwa i różnice w ich charakterze oraz stosunku do otoczenia "

Dzięki KX18 za linka, ale tam trochę mało... Jakby ktoś był w stanie rozwinąć to bardziej to byłbym wdzięczny

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc




@ Maytman

"Dokonaj charakterystyki porównawczej Romea i Julii. Zwróć uwagę na podobieństwa i różnice w ich charakterze oraz stosunku do otoczenia "
Dzięki KX18 za linka, ale tam trochę mało... Jakby ktoś był w stanie rozwinąć to bardziej to byłbym wdzięczny


porównaj informacje z tych dwóch stron To jedno z najlepszych opracowań w necie.
http://romeo-i-julia.klp.pl/a-7516.html http://romeo-i-julia.klp.pl/a-7515.html



Witam!
Zamierzam wymienic płyn chłodniczy w e36 1.6 M43.....
szczerze to nie wiem czym był zalany i nie wiem jaki wlac nowy...

jednoczesnie mam pytanie, ponieważ pracuje w serwisie Fiat, Lancia, Alfa romeo i mam dostep do plynu chłodzacego PARAFLU 11...czy moge tym płynem zalać BMW??....
Domyślam się, że nie ma przeszkód, żeby tym płynem zalac auto ale jakie są Wasze opinie na ten temat....albo co polecacie ??

z góry dziekuje za odpowiedzi

a to charakterystyka produktu:
http://www.flpoland.pl/html_oleje/auto_ ... lu11fe.htm



" />Odnośnie zapytania jakie postawił mi Marcin_D na privie ułatwie i wam posiadacze kappy życie :wink:



Tarcze mam z lucasa na tył 105zł sztuka charakterystyka:

Tarcza hamulcowa
indeks: LUC DF2762
nazwa: Tarcza hamulcowa

opis : LUCAS 60814646 tarcza hamulcowa ALFA ROMEO/LANCIA
166,KAPPA 94-

producent: TRW AUTOMOTIVE


Typ tarczy hamulcowej: pełny

Średnica [mm]: 276

Grubość tarczy hamulcowej [mm]: 10

Minimalna grubość [mm]: 9

średnica otworu centrujacego [mm]: 59

Wysokość [mm]: 52

Ilość otworów: 5

Wymiar gwintu: 15

średnica otworu [mm]: 108

Strona zabudowy: oś tylna

STOSOWANE W:

ALFA ROMEO

166 (936)

2.0 T.Spark (936A3B__)

2.0 T.Spark (936A3A__)

2.0 V6 (936A3___)

2.5 V6 24V (936A21__)

2.5 V6 24V (936A2___)

3.0 V6 24V (936A11__)

3.0 V6 24V (936A1___)

3.2 V6 24V

2.4 JTD (936A2A__)

2.4 JTD (936A2B__)

2.4 JTD

2.4 JTD

LANCIA

KAPPA (838A)

2.0 16V Turbo (838AB1AA)

2.0 20V (838AA1AA)

2.0 20V (838AG1AA, 838AG11A)

2.0 20V Turbo (838AM1AA)

2.4 20V (838AC1AA, 838AC11A)

3.0 24V (838AD1AA, 838AD11A, 838XD1AA, 838ZD1AA)

2.4 T.DS (838AE1AA, 838AH1AA)

2.4 JTD (838AL1AA)

KAPPA SW (838B)

2.0 16V Turbo (838BB1AA)

2.0 20V (838BG1AA)

2.0 20V Turbo (838BM1AA)

2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A)

3.0 24V (838BD11A)

2.4 T.DS (838BH1AA)

2.4 JTD (838BL1AA)

KAPPA coupe (838)

2.0 16V Turbo (838CB)

2.0 20V

2.0 20V Turbo (838CM)

2.4 20V (838CC)

3.0 24V (838CD, 838CD11A)



" />cyt. z TUNING.PL
Tymczasem firma EIBACH znalazła rozwiązanie, w ramach którego zachowuje się wszelkie normy europejskie: JAKO JEDYNY PRODUCENT NA ŚWIECIE oferuje zestaw sprężyn obniżających zawieszenie wraz z dodatkowymi kierunkowskazami spełniającymi wymóg minimalnej odległości od drogi. Obniżone zostaje położenie środka ciężkości samochodu o 35 mm, dzięki czemu nabiera on sportowego charakteru, zarówno wizualnie jak i w warunkach drogowych. Umożliwiając dynamiczną jazdę w zakrętach, progresywne sprężyny dają znacznie większe poczucie bezpieczeństwa kierowcy. Jest to niewątpliwy kompromis miedzy standardowo oferowanym komfortem a podwyższonym bezpieczeństwem jazdy – kompromis, którego optimum można osiągnąć tylko dzięki niezwykle bogatym doświadczeniom sportowym (Formuła 1, Rajdowe Mistrzostwa Świata, ...).

Przypomnijmy podstawowe zalety sprężyn obniżających zawieszenie marki EIBACH:
- progresywna charakterystyka sprężyny oznaczająca przyrost sztywności ze wzrostem strzałki ugięcia,
- zrównoważony komfort jazdy w normalnych warunkach drogowych,
- bezpieczne zachowanie samochodu na drodze oraz jego sportowy wygląd dzięki obniżonemu zawieszeniu,
- zmniejszenie przestrzeni pomiędzy oponą i nadkolem,
- usztywnienie konstrukcji pojazdu podczas przyspieszania,
- wysokiej jakości zabezpieczenie antykorozyjne,
- jakość potwierdzona testami TUV, zgodnie z wymogami normy ISO 9001,
dodatkowo, w przypadku Alfy Romeo 147
- załączenie zestawu montażowego kierunkowskazów spełniających normy europejskie, wraz ze szczegółowa instrukcją.

Zestaw występujący w dwóch wersjach – do samochodów z silnikami benzynowymi oraz Diesla – osiągalny będzie od połowy maja bieżącego roku.
Cena detaliczna zestawu – tylko 1640 zł
Cena detaliczna świateł – tylko 816 zł

Dziękujemy za udostępnienie informacji firmie PRINCE SP blebleble



Zabiłeś mi ćwieka pojęciem prekluzji i staram się teraz znaleźć jakiś przykład na tezę podaną w Twoim linku, bo dla mnie zawity to prekluzyjny, ale przecież nie jestem alfą i romeo. Teorię już przerobiłem i wyszło na to, że nawet Wolter do spółki z Ignatowiczem nie wyodrębnia prekluzji spośród terminów zawitych wrzucając je do jednego worka i termin zawity nazywając prekluzją. Zastanawiam się, czy np. termin do złożenia wniosku o dobrowolne poddanie się karze w postępowaniu karnym byłby terminem zawitym nieprzywracalnym nawet ze względu na siłę wyższą czyli prekluzyjnym (Abstrahuję tutaj od ponownej możliwości złożenia wniosku o dpk w sytuacji gdy sąd wyższej instancji przekaże sprawę do ponownego rozpoznania). Jeżeli tak, to masz rację i prekluzją należałoby nazwać termin zawity, który nie podlega przywróceniu nawet ze względu na vis maior. Co jednak nie zawsze równałoby się z brakiem możliwości na ponowne dokonanie czynności - np. wspomniana wyżej sytuacja z dpk. Z drugiej strony, to jak nazwać prekluzję dowodową w postępowaniu gospodarczym, gdzie wszystkie dowody muszą być podane w pozwie, inaczej nie będzie można się na nie powoływać w toku postępowania, a sąd może dopuścić dowody zgłoszone później, jeśli powód udowodni, że powołanie ich w pozwie nie było możliwe albo stało się potrzebne w dalszej fazie postępowania? Niby nie ma tutaj odrębnego postępowania o przywrócenie terminu, ale uwzględnienie przez sąd dowodów zgłoszonych później jest de facto quasi przywróceniem terminu do ich złożenia. Więc wykorzystując podział wskazany w Twoim linku nie byłaby to prekluzja. Może jednak trzebaby rozpatrywać prekluzję biorąc pod uwagę charakterystykę poszczególnych procedur?
Wracając jeszcze do teorii z linku: "Terminy prekluzyjne powodują skutek zawiłości, tzn. że czynność dokonana po ich upływie jest bezskuteczna." Czyli a contrario dokonanie czynności po upływie terminu zawitego (wg. znaczenia z linku) powodowałoby automatyczną skuteczność dokonanej po upływie terminu zawitego czynności, a tak przecież nie jest bo wtedy (przy braku sankcji) byłby to termin instrukcyjny (porządkowy) a nie zawity, a przecież wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu dokonujesz czynności, której powinieneś dokonać przed upływem tego terminu i dopiero postanowienie właściwego organu o przywróceniu terminu sanuje skuteczność czynności dokonanej po upływie terminu przywróconego. Stąd też moje obiekcje co do ww. definicji.
Przyjmując za słuszne rozróżnienie, iż zawity od prekluzyjnego różni się możliwością jego przywrócenia (a szczerze mówiąc to po przestudiowaniu paru przypadków - głównie z kpk - zaczynam przyznawać Ci rację), to podaną przez Ciebie definicję prekluzyjnego należałoby uściślić przez skreślenie ostatniego zdania.



http://rij.ostatnidzwonek.pl/a-288.html
Może to chociaż trochę ci pomoże , tu masz charakterystykę Romea Monteki i Julii Kapulet
Pozdrawiam

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.