aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
Zapraszamy wszystkich z województwa podkarpackiego mających do sprzedania ( do wynajęcia) domy , mieszkania, lokale ( działalność gospodarcza ), działki budowlane i rolnicze , grunty leśne do zamieszczania swoich ofert na naszej stronie.
Dla informacji podajemy miasta jakie obejmuje województwo podkarpackie :
Baranów Sandomierski, Błażowa, Brzozów, Cieszanów, Dębica, Dukla, Dynów,
Głogów Małopolski, Iwonicz Zdrój, Jarosław, Jasło, Jedlicze, Kańczuga,
Kolbuszowa, Krosno, Lesko, Leżajsk, Lubaczów, Łańcut, Mielec, Narol, Nisko, Nowa Dęba, Nowa Sarzyna, Oleszyce, Pilzno, Przemyśl, Przeworsk, Radomyśl
Wielki, Radymno, Ropczyce, Rudnik nad Sanem, Rymanów, Rzeszów, Sanok,
Sędziszów Małopolski, Sieniawa, Sokołów Małopolski, Stalowa Wola, Strzyżów,
Tarnobrzeg, Tyczyn, Ulanów, Ustrzyki Dolne, Zagórz
Zapraszamy oczywiście również do przeglądania i dodawania ogłoszeń w innych kategoriach. W tym celu proszę powrócić na stronę główną.
Powrót na stronę główną.
Witam wszystkich i pozdrawiam.
Cześć jestem Leszek:)
Kto ja jestem? Lat 30, jeszcze kawaler, obecnie mieszkam w UK, z Polski jestem z Głogowa (dolnąśląskie), rodowity Głogowianin. Zawód wyuczony - monter elektronik, zawód wykonywany - ochroniarz:)
Od zawsze chciałem mieć model do latania, to było moje dziecinne marzenie. Kiedyś, kiedy byłęm mały ojciec był dyrektorem w byłych PGRach, które to miało 2 śmigłowce rolnicze MI-2. Mogłem wtedy latać ile chciałem kiedy były przeprowadzane opryski itd. Zaraziłem się podniebnymi podróżami.
W dzisiejszych czasach sporo się nalatałem jako 1 z 183 pasażerów lini lotniczych. Teraz chcę sam polatać:) I o to jestem, witam Was jeszcze raz. Pozdrawiam
Barbara K. napisał(a):
[color=blue]
> W którym miejscu dokładnie jest ten komis? Mieszkam niedaleko Hetmańskiej,
> ale nie wiem, czy na tym końcu, co trzeba :-)[/color]
hmm postaram sie opisac - miesci sie on na parterze w bloku , ktory jest
po prawej stronie ulicy patrzac od Ronda Staroleka w kierunku
Glogowskiej; na wysokosci przystanku tramwajowego Rolna
(najprawdopodobniej - w kazdym razie tak po przekatnej skrzyzowania jest
Mc Drive. O ile pamietam to taki w miare rzucajacy sie w oczy rozowy
napis byl nad drzwiami. Warto zajrzec kilka razy jesli Ci sie nie
spieszy bo spory tam ruch jest - ja np "polowalam" na konkretny model
spacerowki (Inglesina Max) i po kilku wizytach i telefonach mi sie udalo
- akurat ktos oddal do komisu odpowiadajacy mi egzemplarz
--
Myszka + Bartek (14.09.04) + Nynek (~11.08.2006)
Dot.: Dietetyk Leszno .Głogów.
Cytat:
Napisane przez Ali Akcza
(Wiadomość 19712267)
witam! jezeli chodzi o dietetykow w lesznie i rejonie to nie ma zadnego z prawdziwego zdarzenia!!!! wszyscy sa albo po uniwersytecie przyrodniczym i sa specjalistami z TECHNOLOGII ZYWNOSCI (pani z natura house, jagiella), badz sa lekarzami i ZROBILI ROCZNA SPECJALIZACJE Z ZYWIENIA CZLOWIEKA( zamenhoffa). PRAWDZIWA DIETETYKA jest tylko NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM.
Trafiłam na to forum całkiem przypadkowo ze względu na to, że także interesuje się żywieniem. Jestem studentką I roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i wypraszam sobie przez powyższą osobę dyskryminację kierunku na mojej uczelni. Pierwsze moje pytanie- na jakiej podstawie Pani wysnuwa taki wniosek, że Uniwersytet Przyrodniczy jest gorszy od Medycznego? Samą nazwą? Renomą? Otóż powiem tak- wybrałam się na UP ze względu na to, iż ten kierunek ma bardzo dużą renomę od wielu lat i zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów przekazujących wiedzę z wielu aspektów dotyczących żywienia. Natomiast Uniwersytet Medyczny dopiero raczkuje w tej kwestii. Kierunek jest bodaj że od 3 lat ( na Uniwersytecie Przyrodniczym od ponad 30 lat) i UM zatrudnia profesorów z Przyrodniczego, ponieważ nie ma własnej kadryJ Zatem moje pytanie w czym Medyczny jest lepszy? Bo chyba tylko w nazwie. Osoba, która pisała posta kierowała się chyba jakąś głupią zawiścią, ponieważ nie jest w ogóle zorientowana w temacie. Tak UP uczy technologii żywności ale już na 2 roku można wybrać specjalizację np. dietetykę i kształcić się tylko w takim kierunku (ja mam taki zamiar). Na pierwszym roku i tak człowiek uczy się podstaw typu matematyka, fizyka, chemia, ekonomia i inne. Od wielu lat uczelnie rolnicze kształciły pod kątem nauk żywieniowych (np. SGGW Warszawa) i dopiero Medyczna od paru lat zaczęła papugować, na razie nieudolnie, bo niestety wszystko wymaga czasu.
Ej, Michass, ale to miasto miałobyć
A ja tam mogę wrzucić kilka ciekawych informacji na temat Gminy Żukowice.
Gmina Żukowice leży w powiecie głogowskim, w północnej części województwa dolnośląskiego, przy granicy z województwem lubuskim. Od północnego - zachodu przez Odrę gmina graniczy z gminą Kotla, od północnego-wschodu i wschodu z miastem Głogowem, od południowego-wschodu z gminą Gaworzyce w powiecie polkowickim, a od zachodu z gminą Bytom Odrzański w powiecie nowosolskim województwa lubuskiego.
Powierzchnia gminy wynosi 6809 ha - co kwalifikuje ją do gmin małych, przy czym grunty rolne stanowią 83,1%, a lasy i zadrzewienia 5,9% jej powierzchni. Liczba ludności wynosi około 3500 osób. W gminie znajduje się 21 miejscowości - 15 sołectw oraz 6 przysiółków. Podstawą gospodarki jest rolnictwo. Część ludności utrzymuje się z pracy w Hucie Miedzi "Głogów" i innych zakładach pracy Głogowa. Na gminę niekorzystny wpływ przez wiele lat wywierała Huta Miedzi "Głogów" (kiedyś w Żukowicach), położona obecnie w granicach miasta Głogowa.
W granicach gminy znajdują się 2 jednostki fizyczno - geograficzne - obniżenia Głogowsko - Milickie (Pradolina Głogowsko - Barycka) i Wał Trzebnicki (Wzgórza Dalkowskie).
Gmina położona jest na obszarze monokliny przedsudeckiej. W pobliżu pradoliny zalegają ogromne ilości wód podziemnych, tworzących Obszar Najwyższej Ochrony. Z zasobów tych czerpie Huta Miedzi "Głogów" przez ujęcie w Brzegu Głogowskim i Wróblinie Głogowskim .
Pozostała część gminy, tj. Wzgórza Dalkowskie i ich północna strefa przejściowa do pradoliny mają niewielkie zasoby wód gruntowych. Największą rzeką jest Odra. Od lat jej wody są zanieczyszczone tak, że zalicza się je do pozaklasowych. Ciekawym zjawiskiem jest mimo tego, powrót do rzeki
wielu gatunków ryb i ptactwa wodnego. Powyżej granic gminy, w obrębie Rapocina w gminie Głogów zauważono nawet żeremia bobrów. Odra stwarza dla terenów nadrzecznych poważne zagrożenie powodziowe, dotyczy to głównie miejscowości Czerna oraz w mniejszym stopniu Brzeg Głogowski.
Gleby w gminie są dobre i bardzo dobre. Gleby klas I-III zajmują 74,6% powierzchni gruntów ornych, gleby klas IV-17,6%. Wraz z innymi cechami przyrodniczymi daje to gminie 87,7 punktów w klasyfikacji rolniczej przestrzeni produkcyjnej według Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa PAN w Puławach Pod względem genetyczno - litologicznym przeważają w obszarze wzgórz gleby bielicowe i brunatne właściwe, a w pradolinie mady i gleby pochodzenia bagiennego. Na głębokości około 1000-1400 m. w otworach czerwonego spągowca znajdują się złoża rud miedzi o zawartości metalu około 2-2,5%. Nad nimi występuje anhydryt z wkładkami dolomitów i gipsów .
Pozdr0
<table align="left" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"> <tbody> <tr> <td width="100%">Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski
Rozbudzenie wiary
Monika Owczarek
Przy niewielkim szachulcowym kościółku we wsi Święty Wojciech 15 czerwca o godz. 9.00 bp Paweł Socha wraz z kapłanami i wiernymi oczekiwał na relikwie Braci Międzyrzeckich. Gdy przybyły, powitano je modlitwą i śpiewem. Następnie w procesji wśród międzyrzeckich łąk i pól przeniesiono je na jubileuszową Mszę św.
15 czerwca to szczególny dzień w historii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i całego Kościoła. Rozpoczęto go nabożeństwem przy kościele pw. św. Wojciecha we wsi Święty Wojciech. Czekając na relikwie świętych, wierni odmówili Litanię ku czci Serca Pana Jezusa. - Dzisiaj możemy powiedzieć: "Oto dzień, który dał nam Pan". Męczeńska śmierć Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna stała się fundamentem wiary w naszej ojczyźnie, szczególnie na zachodnich jej rubieżach - powiedział w krótkiej homilii bp Paweł Socha. - Odwołując się do wydarzeń sprzed 1000 lat, wierzymy, że ich orędownictwo posłuży do umocnienia, pogłębienia oraz rozbudzenia naszej świętej wiary.
Na koniec bp P. Socha przeczytał fragment komunikatu, jaki został wydany przez biskupów na zakończenie Konferencji Episkopatu Polski w Paradyżu. - 1000 lat temu ofiarna śmierć zjednoczyła zakonników przybyłych z Italii i naszych rodaków. Razem ze św. Wojciechem należeli oni do pierwszych świadków wiary w naszej ojczyźnie. Także i dzisiaj winni oni stanowić wzór całkowitego oddania się dziełu ewangelizacji - napisali biskupi.
W trakcie procesji do miejsca uroczystej celebry relikwiarz był niesiony na zmianę przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów z Ołtarzewa oraz żołnierzy II Kompanii Szkolnej. Oprócz tłumnie przybyłych parafian i pielgrzymów, w procesji wzięli udział członkowie kapituły katedralnej i kolegiackiej, przedstawiciele zgromadzeń zakonnych oraz poczty sztandarowe: z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski z Międzyrzecza, parafii pw. św. Katarzyny z Bledzewa, parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Bobowicka, parafii greckokatolickiej pw. św. Cyryla i św. Metodego z Międzyrzecza, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność", Huty Miedzi Głogów, Koła Związku Kombatantów z Międzyrzecza, Związku Armii Krajowej z Gorzowa Wlkp., Związku Sybiraków z Międzyrzecza, Gorzowskiej Rodziny Katyńskiej, Związku Byłych Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego z Gorzowa Wlkp., Cechu Rzemiosł Różnych z Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp., Izby Rzemieślniczej z Gorzowa Wlkp., Zespołu Szkół Budowlanych z Międzyrzecza, Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzecza, Zespołu Szkół Rolniczych z Bobowicka, Liceum Ogólnokształcącego z Międzyrzecza, Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Międzyrzecza, Straży Pożarnej z Kaławy i Bractwa Męki Pańskiej z Gorzowa Wlkp.
</td></tr></tbody></table><!-- koniec tabeli ze sciezka i artykulem -->
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl