aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
Według anonimowych źródeł chińskich nie ma już przeszkód w rokowaniach nad sprzedażą Volvo.
Sama sprzedaż prawdopodobnie nastąpi przez chińskim Nowym Rokiem, czyli przed 14 stycznia.
Niemiecka firma konsultingowa Roland Berger Strategy została wynajęta w celu przeprowadzenia restrukturyzacji Geely co zajmie około 3 miesięcy.
Amerykański firma konsultingowa Deloitte Touche Tohmatsu, jedna z największych na świecie (26 mld $ dochodu rocznie) zajmie się restrukturyzacją Volvo. Jej zadania to: marketing i sieć sprzedaży Volvo w Chinach, logistyka i wspólne przedsięwzięcia obu firm na całym świecie.
Amerykański producent części samochodowych Johnson Controls Inc. został wybrany przez Geely jako światowy dostawca części zamiennych. Johnson Controls jest jednym z największych producentów na świecie, działa w 150 krajach, zatrudnia 133 tyś. pracowników.
Geely współpracuje dodatkowo z około czterdziestoma innym dostawcami.
na podstawie Thompson Reuters
Dokąd zmierza polska kolej? Debata o przyszłości polskiej kolei.
W najbliższy czwartek, 24 czerwca, w redakcji “Wprost” odbędzie się debata poświęcona najważniejszym kwestiom związanym z przyszłością polskiej kolei. Goście będą rozmawiać m.in. na temat usamorządowienia pasażerskich przewozów kolejowych na przykładzie spółki Koleje Mazowieckie. Wśród gości zaproszonych do dyskusji są m.in.: Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego, Artur Radwan - prezes Kolei Mazowieckich oraz Andrzej Wach - prezes PKP S.A.
Ponadto w debacie będą uczestniczyć: Dariusz Nachyła – ekspert ds. transportu (Deloitte Business Consulting S.A.), Janusz Piechociński – poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz Janusz Steinhoff – były wicepremier, obecnie ekspert grupy Roland-Berger.
Zaproszeni goście będą rozmawiać m.in.: o inwestycjach w polskim kolejnictwie, wyzwaniach związanych z konkurencją na rynku przewozów kolejowych, a także o usamorządowieniu pasażerskiego transportu kolejowego na przykładzie Kolei Mazowieckich - spółki utworzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Debata będzie transmitowana on-line za pośrednictwem strony www.wprost.pl
Początek o godz. 11:00.
źródło: Koleje Mazowieckie
Niech będzie, że to tu pasuje najlepiej.
TU o godzinie 11 będzie transmisja debaty. Więcej z ryjka kolejowego:
Debata "Wprost" na stronie "Rynku Kolejowego"
Punkturalnie o godz. 11.00 rozpocznie się debata "Wprost" pt.: „Dokąd zmierza polska kolej”. Wśród zaproszonych gości są m.in. prezes PKP SA Andrzej Wach, prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan, prezes Deloitte Dariusz Nachyła, były wicepremier i minister gospodarki, a obecnie doradca w Roland Berger Strategy Consultants Janusz Steinhoff oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Zapraszamy do oglądania debaty na żywo na stronie "Rynku Kolejowego".
Goście debaty będą odpowiadali m.in. na pytania, jak widzą przyszłość spółek PKP oraz czy usamorządowienie Przewozów Regionalnych nie było błędem. Spróbują też wyjaśnić, dlaczego na kolei w Polsce nie da się dziś zarabiać. Zostaną również zapytani o to, w jaki sposób należy zmodernizować infrastrukturę – skoro spółce PKP Polskie Linie Kolejowe nie udaje się wyegzekwować od przewoźników należnych pieniędzy. Debatę poprowadzi dziennikarz działu Biznes tygodnika "Wprost", Tomasz Molga.
Debata rozpocznie się o godz. 11.00., a jej przebieg będzie można śledzić na www.wprost24.pl oraz na stronie www.rynek-kolejowy.pl.
PS. Jak wklejać całe artykuły z ich formatowaniem, tak jak to robią inni?
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl