aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
Producenci układów graficznych twierdzą, że procesory graficzne (GPU) są poważnym zagrożeniem dla standardowych procesorów (CPU). Czy faktycznie już niebawem w PECETACH nie będzie potrzeby montowania CPU? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Wstyczniu tego roku rosyjska firma ElcomSoft zaniepokoiła wielu użytkowników sieci bezprzewodowych Wi-Fi informacją, że udało jej się drastycznie skrócić czas łamania zabezpieczeń standardów WPA/WPA2. Innowacyjny był jednak nie algorytm, lecz zastosowana jednostka obliczeniowa: karta graficzna. Proponowane rozwiązanie pozwala generować hasła za pomocą karty Nvidia GeForce GTX 280 ponad dziesięć razy szybciej niż z wykorzystaniem czterordzeniowego procesora Intel Core 2 Quad Q6600.
Ten i wiele innych przykładów dowodzi, że procesory graficzne pod względem mocy obliczeniowej mają dużą przewagę nad głównymi procesorami. Sytuacja wygląda jeszcze bardziej dramatycznie, gdy spojrzymy na teoretyczną wydajność arytmetyczną GPU. Powszechnie stosowaną miarą jest liczba operacji zmiennoprzecinkowych, które dany układ może wykonać w ciągu sekundy (FLOPS). Najszybsze procesory Intela uzyskują wynik 96 GFLOPS, tymczasem osiągi ostatnich produktów AMD i Nvidii oscylują już wokół jednego teraflopa, czyli 1000 GFLOPS! ...................................
Cały artykuł http://www.chip.pl/artykuly/trendy/2009/09...y-bez-procesora
_apsik jeszcze raz sorry za literówkę A co to jest ten CULV?? Powiem tak to GTA i resztę nowinek będę traktował jako ciekawostkę i nie będę zwracał większej uwagi na tym podobne gry ( co nie znaczy że nie chciałbym zobaczyć ich w jak najlepszej jakości i po to ma być mocna karta graficzna)...Ale ja jako pasjonat piłki nożnej zależy mi na tym że jak będę miał ochotę i czas pograć w PESa 10 to chcę grać na najwyższych detalach( jeszcze jak się doda jakieś patche to wymagania wzrosną) i możliwość podłączenia laptopa pod telewizor (jak już przeczytałem istnieje taka możliwość w tych wszystkich wyżej wymienionych laptopach...).Teraz trochę o FMie... Na save którym teraz gram mam wybrane 10 lig grywalnych w tym nasza ekstraklasa w której prowadzę zespół i jednak brakuje mi trochę lig... Bo oprócz naszej wybrałem ligi białoruskie,rosyjskie,ukraińskie i tym podobne czyli ligi słabo-średnie ale z tych lig przychodzą do mnie zawodnicy ale na przyszłość jak chciałbym przejść do jakieś innej mocniejszej ligi to nie mogę bo nie mam jej zaznaczonej bo mam tylko 2 gb ramu i procesor dwurdzeniowy AMD 2,21 ghz więc gorszy niż w tym laptopie.
To tyle na temat moich jednych i ulubionych gier a resztę jak pisałem traktuje z przymrużeniem oka...
Rosyjska firma Elcomsoft zaprezentowała oprogramowanie pozwalające na łamanie zabezpieczeń sieci WiFi (a konkretniej standardów szyfrowania WPA i WPA2) z pomocą procesora karty graficznej.
cały artykuł
Na stronie OverClockers kilka dni temu ukazało się informacje o wymaganiach sprzętowych do Need For Speed Most Wanted. Choć strona jest w języku rosyjskim udało mi się odszyfrować napis Заявленные системные требования, który oznacza deklarowane wymagania systemowe.
Tak więc dane techniczne PC, które znajdziecie poniżej należy odczytywać "z przymrużeniem oka" i nie brać ich całkiem poważnie. Są to tylko przypuszczenia, niepotwierdzone jeszcze oficjalnie przez Electronic Arts.
Deklarowane wymagania systemowe:
procesor Pentium IV 1.5 GHz
pamięć RAM: 256 MB
2.5 GB wolnej powierzchni na dysku
karta graficzna z pamięcią 128 MB, kompatybilna z DirectX w wersji 9.0c
(Nie jest tak strasznie ale to pewnie wymagania MINIMALNE porzebne do samego odpalenia gry... :mrgreen: )
:arrow: źródło www.nfs.com.pl
a ja dalem ze rosja i była to rosja :E bo pierwszy raz o tym slyszalem a angilicy to... wiec by tego nie wymyslili... ze mają astona martina to fuks :E
moje blędy:
Pytanie 7: Ilu pinowa jest wtyczka zasilająca dysk Serial ATA?
Twoja odpowiedź: 4
Poprawna odpowiedź: 15
Pytanie 8: 10base-F to:
Twoja odpowiedź: robot-kelner w 2. części Gwiezdnych Wojen
Poprawna odpowiedź: przewód światłowodowy
Pytanie 15: Standard komunikacji bezprzewodowej 802.11 g oferuje maksymalną przepustowość na poziomie:
Twoja odpowiedź: 108 Mbps
Poprawna odpowiedź: 54 Mbps
Pytanie 20: Na czas reakcji matrycy ciekłokrystalicznej składa się:
Twoja odpowiedź: wyłącznie zapalenie piksela
Poprawna odpowiedź: zapalanie i gaśnięcie piksela
Pytanie 21: NX bit występuje w procesorach:
Twoja odpowiedź: Pentium 4 Northwood i Athlon XP
Poprawna odpowiedź: AMD 64
:hahaha: 38punktów :E - miejsce - 1497 ;)
co wy gadacie, jak to nie można aktualizować biosu jeśli procek jest nierozpoznawany?
To nie jest takie proste jak ci się wydaje. W przypadku Intela sprawa jest o tyle prostsza że przynajmniej kontroler pamięci działa niezaleznie od procka, ale też zdarzają się przypadki nieudanego upgrade BIOS na płycie z "unknown" procesorem. Problemem jest w tym przypadku tzw. mikrokod, który potrafi powodować błędy w operacjach -> to się zdarza BARDZO rzadko, ale się zdarza. Szczególnie przejście z biosu nie obsługującego żadnego z danej serii procesorów (w sensie procesu technologicznego i ilości rdzeni) jest niebezpieczne, na szczęście połowa płyt w takim przypadku w ogóle sie nie uruchamia :)
W przypadku opisywanym w tym temacie winna jest Vista, a właściwie program Asusa działający pod Vistą w sposób nieprzewidywalny. Kiedy pisałem pierwszego posta jeszcze o tym nie wiedziałem, na serwisowym kompie mam w2k i żadne problemy z Vistą mnie nie ruszają ... ale już wiem, sprawdziłem i potwierdzam że zapisywanie BIOS programem Asusa pod Vistą to zabawa w rosyjską ruletkę.
Asus ezFlash działa, więc soft pod Viste mozna sobie odpuścić.
Jak wynika z zapowiedzi przewodniczącego parlamentu Federacji Rosyjskiej, Uniwersytet Łomonosowa otrzyma jeden z najszybszych superkomputerów na świecie.
Jeżeli przewodniczący rosyjskiego parlamentu dotrzyma słowa, rosyjski superkomputer, który zostanie umieszczony na Uniwersytecie Łomonosowa, będzie co najmniej trzecią najwydajniejszą maszyną tego typu na świecie.
Jego wydajność ma przekroczyć jeden petaflops, co jest nieporównywalnie większą mocą obliczeniową niż obecnie wykorzystywany przez uniwersytet superkomputer, który jest „tylko” dwunastą najpotężniejszą maszyną na świecie (350,1 gigaflopsa).
Nie wiadomo, czy Rosjanie planują po prostu wyposażyć ją w bardziej wydajne procesory, zwiększając przy okazji ich liczbę, czy też mają zamiar przeprowadzić jakąś większą rozbudowę.
Dotychczas w swój superkomputer Uniwersytet Łomonosowa zainwestował niemal 12 milionów dolarów.
chip.pl
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl