Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

Rząd Władimira Putina idzie w ślady rządu Donalda Tuska i planuje zasypać pierwszy od dekady deficyt budżetowy pieniędzmi pozyskanymi z prywatyzacji państwowych spółek. Jako pierwsze pod młotek mają pójść udziały w OAO Rosneft, czyli największym rosyjskim producencie ropy.Powrót do artykułu: Rosja ratuje budżet prywatyzacją



Wady i Zalety PO

Polityka liberalna polegająca na prywatyzacji po pierwsze. Wyobrażacie sobie prywatne szpitale za które pacjęci musieliby płacić i to wcale nie mało. To samo tyczy się szkół. Dwa- wiele obiecanek na których spełnienie nie ma szans (z podwyżkami na czele). Pogorszenie się stosunków z USA co jest wielkim błędem.
Ale są też plusy- polepszenie się sytuacji z Rosją, czy właśnie profesjonalizacja wojska co już dawno powinno się stać.




Swoją drogą dziwne że w ramach RWPG tak prostej sprawey - barteru modeli nie dało się załatwić, z Czechosłowackimi modelaminie było aż takiego problemu.
Wyjaśnienie jest dość proste, a przynajmniej takie słyszałem. Ponoć ZSRR miał mieć pozwolenie na eksport wyłącznie modeli sygnowanych jako Novoexport. Produkcja tych, ze względu na kolorowe pudełka oraz kalkomanie, była droższa i puszczanie ich w RWPG nie miało sensu, gdy mogły iść za dewizy. Z kolei tańszych Novo eksportować nie można było.
Słyszałem też drugie wyjaśnienie - modeli Novo nie eksportowano właśnie z powodu niskiej estetyki - brak kalkomani oraz woreczki / nędzne pudełka jako opakowania. Ile w tym prawdy - nie mam pojęcia.

Modele Froga/Novo w Polsce konfekcjonował Chematic, ale od pewnego czasu asortyment się zmniejsza. Może to być spowodowane "rosyjską prywatyzacją" zakładów na Wschodzie...

A Frog produkował modele przynajmniej do 1941, choć niektórzy twierdzą, że zawiesił działalność modelarską w 1942. Jeszcze inni twierdzą, że produkował modele "identyfikacyjne" przez całą wojnę...



" />Kaczyński tą odezwą zrobił z was niezłego balona.Ani razu nie zwrócił się do władz Rosji tylko do narodu rosyjskiego a wy w lament,że on kłamie.Wcale nie,a co on miał do narodu rosyjskiego.?

Liberalizm w wydaniu PO to ja pamiętam jeszcze z czasów KLD i Unii Wolności.Gdy KLD startował do Sejmu z w 1993 a hasłem milion nowych miejsc pracy od razu ludzie przerobili na milion nowych afer.Doradcą obecnego premiera został człowiek co kiedyś powiedział,że pierwszy milion trzeba ukraść.

Jednego PIS na pewno nie możęcie zarzucić.Afer w prywatyzacji - bo nie prywatyzowali Po co prywatyzować KGHM wpłacajacy miliardy do skarbu państwa w formie dywidendy i podatków?Zresztą Tusk obiecał kiedyś ,że nie będzie prywatyzacji KGHM.

Sprywatyzują wszystkie zakłady energetyczne a gdy prezydentem zostanie Komorowski przepchną ustawy o komercjalizacji szpitali i zawetowaną kiedyś ustawę o systemie oświaty czyli będzie prywatyzacja szpitali i szkół.A dla wszystkich nauczycieli co poprą PO mam prośbę aby pamiętali ,że z Kartą Nauczyciela będą mogli się pożegnać.
A wszystkich co dziś zap...ą u prywaciarzy za minimalną płacę 1000 zł proszę niech mieją na uwadze ,że nie będzie już okreslanej minimalnej płacy.to wszystko jest w programie młodych peowców co myślą że wszyscy zostaną Rosołami



" />
">Sprywatyzować wszystko

Nie wydaje mi się, aby było to rozsądne. No bo załóżmy że nam większość elektrowni wykupią rosyjskie przedsiębiorstwa sterowane z kremla, a potem zaczną wyłączać prąd, jak Putin będzie chciał pognębić Polskę, i co wtedy ? Czysty kapitalizm jest dobry wtedy jeśli wszyscy gracze grają o to samo, tj zysk. W sytuacji gdy ktoś nie gra w tę grę (czyli postępuje irracjonalnie z punktu widzenia kapitalistycznej ekonomii), inni gracze też muszą postępować irracjonalnie żeby się przed tym bronić, bo inaczej dostaną po tyłku.

owszem, tak wyglądała "prywatyzacja" TPSA, gdzie sprzedano ją państwowej firmie, i obiecano im monopol na lata, przez co straciliśmy my, zwykli zjadacze chleba.

Są takie sektory, w których prywatyzacja nie jest możliwa, bo kupi je firma państwowa, ale należąca do innego państwa, tak jest z sektorem energetycznym, w Europie działają tylko firmy państwowego i nasze elektrownie kupią tylko takie firmy, prywatnej osoby raczej nie stać na takie coś.

Ale są sposoby na to by zrobić to mądrze, TPSA można było podzielić na kilka firm i je sprzedać droga licytacja, przy czym cała infrastruktura powinna należeć do państwa, podobnie PKP, tory i dworce należą do państwa, ale po nich mogą jeździć rózne firmy.

A tak mamy monopole państwowych molochów.



Do Podet,a
Wiele w tym prawdy o czym piszesz. Wojna szicko - sunnicka o wpływy trwa z róznym nasileniem ok 1500 lat, tak więc z racji zarówno kulturowych jak i historii konfliktu jeśli dołożymy do tego Kurdów utrzymanie w ryzach było jak sie okazuje tylko poprzez twardą dyktaturę. Podobnie ma się sytuacja w Afganistanie z tym że rozdrobnienie jest większe i przedmiot handlu inny. Coraz wyraźniej widać że eksport przez USA demokracji ma bardzo naiwne podstawy. Jednak nie należy pomijać istotengo faktu, że celem tego eksportu było i jest tworzenie warunków dogodnych do penetracji dla amerykańskich i międzynarodowych konsorcjów. Temu własnie zaczęła się opierać Rosja Putina i co ważne niewiadomo jak się w przyszłości zachowają Chiny. Moim zadaniem Amerykanie raczej nie posaiadali planu co robić po wygranej wojnie w Iraku. Błedem było całkowite wycięcie starej administracji a tym samym przejęcie przez amerykanów ciężaru administrowania krajem. Myślę że sukcesywna weryfikacja i wymiana kadr załatwiłaby już dawno problem. Problem wojny partyzanckiej, partyzant może przetrwać jedynie wtedy jeśli ma wsparcie lokalnej społeczności. Bez tego zaplecza które spoełnia zarówno fiunkcje logistyczne jak i rozpoznawcze armia partyzancka przestaje powoli istnieć. Tak więc nie chodzi o to by wyliczać ilu sie zabiło partyzantów a przy okazji ludności cywilnej, tylko ile się postawiło czy wyremontowało szkół, zbudowało ujęć wody, kiliometrów wodociągów , szpitali i fabryk, dalej chyba nie muszę tłumaczyć.
Z oceną armii rosyjskiej bym był bardziej ostrożny. Pierwsza spraw posiada ona każda jedna odpowiednie segmenty. Rosja pomimo przekonań powszechnych w Polsce nie ma jednak chyba zamiaru nikogo lądowo najeżdżać. Jednak chyba skupia wysiłek na utrzymaniu strategicznych wojsk rakietowych i lotnictwa. Do prowadzenia polityki zagranicznej jak widać Rosji wystarczy dkryta ponownie przez Putina i już przetestowana broń gospodarcza. Tu zadam pytanie dlaczego Rosjanie nie zbombardowali rurociągu TBC w Gruzji? Odpowiedź jest prosta bo kontrolę nad tym rurociągiem mają rosyjskie korsorcja, tak jak kontroluja najważniejsze obszary gospodarcze w Gruzji. I nie jest to pozostałośc po ZSRR, tylko wynik przeprowadzonej przez Sakaszwilego prywatyzacji.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.