aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
1TVCH uruchamia 2 nowe kanały
Telewizja 1TVCH ogłosiła uruchomienie dwóch nowych kanałów Country TV i Disco TV. Nowe kanały dołączą do pakietu Super-Optimum rosyjskiej platformy Trikolor TV. Dostęp do niego mają abonenci pakietu Super-Optimum. Test przeprowadzany jest od 1 czerwca br. z satelity Eutelsatu W7 (36°E) w centralnej części Rosji. Początek transmisji planowany jest w niedalekiej przyszłości na terytorium Syberii i Dalekiego Wschódu.
Country TV jak można się domyślać, poświęcony jest tematyce ogrodniczej. Według producenta wyjątkowością kanału, jest to, że aż 80% poświęca życiu przyrody, będzie wskazywał także na praktyczne porady w zakresie różnych dziedzin związanych z ogrodnictwem. Drugą charakterystyczną cechą nowego kanału jest duża ilość treści domowych - około 60%.
Disco TV jest poświęcony muzyce lat 80-tych i 90-tych. Kanał będzie emitował zarówno klipy zagranicznych, jak i rodzimych artystów tego czasu. Ponadto pojawiać się będą również różne filmy dokumentalne, wywiady oraz bloki z VJ.
Oba kanały będą nadawane przez całą dobę.
info:satkurier.pl
Muzyka pervogo i Vremya w Raduga TV
Rosyjska platforma satelitarna Raduga TV dołącza do swojej oferty dwa nowe kanały - Muzyka pervogo i Vremya. Pierwszy z nich jest kanałem z rosyjską muzyką współczesną. Nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Vremya to kanał dokumentalny o tematyce historycznej. Jego widzowie będą mogli m.in. przypomnieć sobie sylwetki znanych ludzi żyjących w XX wieku.
Parametry techniczne:
ABS 1 (75E)
Muzyka pervogo
tp. 4 (12,609 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 7/8
Vremya
tp. (12,731 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 7/8
info:satkurier.pl
Jeśli tę "lepszość" rozumieć jako wyższą grywalność, czy poziom ogólnej frajdy czerpanej z gry, to oczywiście 2160 czyści buty 2150 ;) A dzieląc włos na czworo - klimat też w 2 części mi bardziej odpowiadał. Był budowany nie tylko przez genialną muzykę, której nie powstydziłby się nawet wysokobudżetowy film rodem z hollywood (ah, czasem marzył mi się film na kanwie Erfa ;) , ale też przez cykl dnia i nocy, który (w tamtych czasach) był innowacją w RTS-ach. No i wiadomo...grafika. Utrzymana raczej w ponurej kolorystyce, z całkiem niezłym poziomem uszczegółowienia, no i w 3D (kolejna nowość!). Jej poziom, wydaje mi się, wprowadził do graficznych standardów więcej, niż ta z 2160. Poza tym, z oczywistych względów, w tej ostatniej przeważała barwa "czerwonej" planety, co mi osobiście nie przypadło do gustu. Wiem, że jestem małostkowy, ale i tak :< Tak czy inaczej, obie gry podniosły poprzeczkę na nieosiągnięty wcześniej w strategiach poziom pod tym względem. Nie podobała mi się też w nowej odsłonie forma prowadzenia gracza przez kampanię, czyli te kiepskie, beznadziejnie mówione dialogi. Taki minimalistyczny spobób, jaki był w 2150 - pisane wiadomości - były bardziej trafione i, o dziwo, klimatyczne :D . No i te zapite głosy jednostek, vide znalezione gdzieś w podziemiach stare rosyjskie czołgi lool. Podsumowując - 2150 rządzi.
Ten post był edytowany przez waglik_22 dnia: 07 grudzień 2009 - 22:00
Powód edycji: Nie ma potrzeby cytowania poprzedniego posta.
" />A to dziś jest Polowanie na Czerwony Październik! Genialna fabuła, no może troche naciągnięta z możliwościami okrętu podwodnego i jego supertajnym napędem. W rzeczywistości Czerwony Pazdziernik - tzn klasa takich okretów w marynarce rosyjkiej istnieje - są to największe - niewiarygodnie wielkie okrety podwodne...
Super film, super akcja, genialne dzwieki (Oscar!), muzyka Polediriusa, rosyjkie chóry, ludzie gospel to przy tym wysiada przy rosyjskim chórze - choc ten jest złozony nie z rusków i sie ludzie wysmiewaja ze ten rosyjski jezyk to mocno znieksztalcony jest W ogole hymn ZSRR a teraz Rosji jest naprawde ładny, jesli nie najładniejszy ze wszytskich!
Wiem ze nikogo tym filmem nie zainteresuje...
Lubi ktos Connerego? Bo ja tak...
Ja bym z miłą chęcią pojechała do Rosji na różnego rodzaju koncerty. Mówię Wam muzyka rosyjska jest bardzo dobra.. W innych krajach np W Niemczech Maksim, czy Zveri są znane u nas wcale ale to wszystko przez zawiści polsko-rosyjskie. Z chęcią wybrałabym się na ich koncert. Posłuchajcie sobie np Maksim "trudnyj vozrast" albo obejżyjcie na youtube Zveri - Do skoroj vstrechi
" />Hmmm. mam podobne zdanie do Ciebie, pod względem muzycznym MH nic nie wnoszą od siebie nowego, ale przynajmiej mają pomysł na ciekawe muzycznie utwory, co jest dzisiaj rzadkością u Bohlena. Chórki są świetne, i brzmią praktycznie tak samo jak w Modern Talking - na ostatnich płytach, aranżacje są w stylu, który pewnie lubi większość z was, melodie też są bardzo dobre, a podobają mi się też pewne tricki techniczne rodem z lat 90 tych, na przykład takie fajne przejścia do refrenów jak w tej piosence. Równiez fajne sa ksiązeczki do ich płyt. Najgorzej tylko wypadają emocję w głosie Elen, a właściwie ich brak. Nie wiem czy wynika to z takiej barwy głosu czy niskich umijętności wokalnych? Obok tego fatalnie wypada image Jenier. Podoba mi się, że zrobili tez jedną z piosenek na rynek amerykański.
Tu coś mówią o Bohlenie:
http://www.youtube.com/watch?v=5y5T9Gch ... re=related
Szkoda, że nie znam rosyjskiego....
" />
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/DEzfMKKxpK3THVbthPk7pw
Krym wg. Grażyny Domagały
9.12.2008
Start: godz. 20:30
SALA KOMINKOWA
Będzie ciekawie, ciepło, smacznie i egzotycznie!!!
degustacje, praktyczne info, muzyka rosyjska
po prezentacji ściepa na żarełko D
Wszystkich, którzy chcą pomóc w przygotowywaniu spotkania:
klejenie cebulaków, smażenie, rozmawianie o podróżach, słuchanie muzyki rozpalanie w kominku (POTRZEBNY CZŁOWIEK), zapraszamy na 17:45 !!!
" />Żołnierz zwycięstwa - polski film biograficzny z 1953 roku, w reżyserii Wandy Jakubowskiej. Film składa się z dwóch części.
Film opowiada o życiu generała Karola Świerczewskiego, idealizując jego osobę. Część pierwsza to 40 lat jego życia - od rewolucji rosyjskiej w 1905 roku aż do zwycięstwa nad hitlerowcami pod Moskwą. Część druga z kolei to tego życia końcówka - tworzenie Armii Wojska Polskiego, wyzwolenie Warszawy, a wreszcie śmierć generała w Bieszczadach.
Gatunek film biograficzny
Kraj produkcji Polska Polska
Język polski
Główne role Józef Wyszomirski
Karol Wargin
Rok produkcji 1953
Data premiery 8 maja 1953
Czas trwania 218 minut
Produkcja
Reżyseria Wanda Jakubowska
Scenariusz Wanda Jakubowska
Muzyka Piotr Perkowski
Zdjęcia Stanisław Wohl
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl