aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
No, to inżynierowie radzieccy się popisali przy budowie elektrowni. Swoją drogą ja od wielu lat mam awersje do produktów rosyjskich. W fotografii, dziedzinie mi najbliższej, jest podobnie - aparaty i obiektywy rosyjskie choć mają przyzwoite parametry to rzadko który jest dokładnie wykonany ;). Ale tak to jest jak się bije rekordy wydajności i wyrabia 500% normy !!
Tak wygląda współcześnie rejon Czarnobyla:
http://www.opuszczon...rypec/index.php
Dokładnie indiced. Ja chciałem iść na FCE, ale stwierdziłem że po grzyba mi kilkaset zł wydawać...w końcu przyszłemu inżynierowi aż tak certyfikaty językowe do szczęścia nie potrzebne, bo w fachowym języku technicznym obowiązuje specyficzna i zarazem dość łatwa terminologia.
Dla inżynierów są niedrogie certyfikaty "City & Guilds" (tzw. Pitman Qualifications), dostępne np. tutaj.
---
Co do rosyjskiego, to uczono mnie jego przez 5 lat od podstawówki...nie jest tak naprawdę aż tak mocno trudny. I następuje powrót, ale problemem mogą być nauczyciele przechodzacy na emerytury. Myślę że dla nas bardziej strategiczny byłby ukraiński.
---
Mam pytanie...osobiście jestem przeciwnikiem szkół językowych. Chyba wszystkich z wyjątkiem tych specjalistycznych, jak Dethloff, które gwarantują najwyższą jakość.
Jednakowoż zapytam: jakie w Lublinie są szkoły językowe godne polecenia, w których będą Angielscy-Brytyjscy native-speakerzy? I nie pytam tu o fabryki w stylu profi-lingua.
Ważne, żeby w szkole był nacisk na angielski Brytyjski, cena gra rolę drugorzędną.
Co polecacie? Jakie doświadczenia?
" />Trzeci raz spróbują naprawić klimatyzację w kosmosie
Konieczny będzie trzeci spacer w przestrzeni, by naprawić klimatyzację na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - poinformowali przedstawiciele NASA.
Dwoje amerykańskich astronautów Douglas Wheelock i Tracy Caldwell Dyson wyszło wcześniej w sobotę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by wymienić pompę w systemie chłodzenia, która zepsuła się przed tygodniem.
W sobotę astronautom nie udało się dokonać większych postępów. Podczas prób naprawienia systemu chłodzenia doszło do wycieku amoniaku i w rezultacie Wheelock i Dyson nie zdołali usunąć zepsutej pompy
Pompa przestała działać w ubiegły weekend i unieruchomiła część systemu chłodzenia w amerykańskiej części stacji. Gdyby zepsuła się i druga część, co - jak twierdzi dyrektor programu ISS w NASA Mike Suffredini - jest niemożliwe, Amerykanom nie zagrozi niebezpieczeństwo, bowiem będą mogli znaleźć schronienie u rosyjskich kolegów. W rosyjskiej części ISS klimatyzacja funkcjonuje prawidłowo.
Astronauci podejmą kolejna próbę naprawienia awarii najwcześniej w środę, ponieważ inżynierowie muszą opracować następne etapy prac. NASA informuje, że sytuacja na ISS jest stabilna.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title ... omosc.html
" />Rosyjski Sojuz zboczył z trasy lądowania o 250 mil
Rosyjski Sojuz lądując w Kazachstanie znacznie zboczyła z trasy, ale załodze nic się nie stało. Na pokładzie byli: pierwsza astronautka z Korei Południowej Yi So-yeon, rosyjski inżynier Juri Malenczenko i amerykańska kapitan Peggy Whitson, która ustanowiła rekord długości przebywania w kosmosie - 377 dni.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,98 ... omosc.html
Karol Iwanowicz Operman (1756-1831)
Inżynier, działacz wojskowy Imperium, Niemiec z pochodzenia. Na służbę carską został przyjęty w 1783 r. Wyróżnił się w wielu wojnach Rosji, a szczególnie w organizowaniu jej służby inżynieryjnej. Wiele starań dołożył w kształceniu wojskowych inżynierów państwa rosyjskiego. Osobiście zbadał zagrożone granice Imperium. Jako inspektor wojskowych służb inżynieryjnych zostaje wyznaczony do modernizacji wszystkich twierdz kraju. Lubiany przez cara, zdobywa odznaczenia i stanowiska.
[za - http://kresy24.pl/showArticles/article_id/68/]
Również jestem za tym, aby wygrał Komorowski. Co prawda ten kandydat mnie nie przekonuje, ale, zważając, że nie będzie odgrywał aż tak dużej roli, w ostateczności może być.
Mam nadzieję, że nasze obecnie bliskie relacje z Rosją to nie polityczne gierki, ale szczera chęć współpracy z tym krajem. Bliskie kontakty z Rosją mogą nam przynieść kapitalne korzyści, przede wszystkim liczę na otwarcie się Rosji na naszych producentów. Prawda jest taka, że tamtejszy rynek wchłonie praktycznie wszystko, dzięki temu zdecydowana większość ludzi będzie mieć nieźle płatną pracę oraz godne życie. Skończyłbym także ze stereotypowym myśleniem, że naród rosyjski nastawiony jest do nas negatywnie, bo wbrew pozorom są to bardzo gościnni i życzliwi ludzie. Do tego powinien nastąpić koniec naszej "przyjaźni" z zachodem, USA, bo oni dymają nas przy każdej nadarzającej się ku temu okazji. Oczywiście nie należy zamykać się na tamten kierunek, bo przynosi nam także wiele korzyści, np. świetnie płatna praca dla naszych inżynierów, ale jednak relacje powinny skupić się na interesach, w których brak miejsca na sentymenty i pseudo-przyjaźnie.
To chyba ma być topic na luzie... czy to jest naprawdę takie istotne, że koleś napisał fonetycznie słówko rosyjskie?
"sorry ale" jak cos jest zenujace to niestety zwracam na to uwage
Panie Profesorze, autor tej żenady już się pewnie spalił ze wstydu
* * *
Inżynier:
- Jak można sobie coś wyobrazić, co występuje w 9-cio wymiarowej przestrzeni ?
Matematyk:
- Po prostu najpierw wyobrażam to sobie w N-wymiarowej przestrzeni, a potem zakładam, ze N=9.
* * *
Jasio podejrzał, jak jego dziadek "załatwiał się" za stodołą. Po chwili pyta:
- Dziadku, co to było takiego, co ci z rozporka zwisało?
Dziadek nie bardzo wie, jak Jasiowi odpowiedzieć, więc mówi:
- To był ślimak.
- Tak też myślałem - mówi Jasio - bo to do ch... nie było podobne!
Rosja podejmie działania w celu zahamowania emigracji wykwalifikowanych specjalistów komputerowych. Ludzie ci mają się zająć produkcją rodzimego oprogramowania, co ma uniezależnić rosyjską gospodarkę od sektora paliwowego.
Dmitrij Milowantszew, zastępca Ministra Technologii Informatycznych i Komunikacji, ogłosił że rząd może utworzyć specjalną strefę ekonomiczną, która byłaby odpowiednikiem kalifornijskiej "Doliny Krzemowej".
Rozwijane byłyby tam najnowsze technologie sprzętowe i oprogramowanie. Tematyka ta stanie się motywem spotkania władz Rosji zapowiedzianego na 18 listopada.
Milowantszew powiedział, że idealnym rozwiązaniem byłoby na tyle uatrakcyjnić sektor, aby zatrzymać ogromną falę emigracji rosyjskich specjalistów IT. Liczbę osób pracujących dla firm z poza Rosji - m.in. USA, Niemiec, Holandii, czy Izraela - minister określił jako "zdecydowanie za dużą".
- Rosja ma najwyższy odsetek wysoko wykwalifikowanych inżynierów na świecie, jakkolwiek udział naszego kraju w międzynarodowym rynku oprogramowania to zaledwie 0,6% - dodał Milowantszew.
Minister przyznał, że jest wiele osób sceptycznie podchodzących do nowej inicjatywy, ale przypomniał, że jeszcze do niedawna nikt nie wierzył w powodzenie telefonii komórkowej w Rosji, podczas gdy obecnie penetracja wynosi już 42%.
Wartość rosyjskiego rynku IT i oprogramowania wyniesie w 2004r. między 3,5 mld euro, a 3,9 mld euro - w tym dochody z eksportu wyniosą około 388 mln euro.
Rosja, której budżet w 60% zależny jest od sprzedaży ropy naftowej i gazu, chce rozwinąć sektor oprogramowania aby zdywersyfikować źródła przychodów i zapewnić sobie większą elastyczność finansową.
Ruzki windows :hahaha: jakoś nie wróże w tej branży dobrze ruskim informatykom
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl