aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa
krotka informacja ktora pisalam kilka miesiecy temu na ten temat :
Koncert pieśni Włodzimierza Wysockiego (1938 - 1980) - wybitnego rosyjskiego aktora, legendarnego barda, autora i kompozytora ponad 600 ballad. "Ósmy grzech" to autorskie odczytanie ballad Wysockiego dokonane przez Romana Kołakowskiego. We wspaniałym przedsięwzięciu biorą udział wybitni polscy aktorzy i wokaliści młodego pokolenia m.in.: Michał Bajor, Piotr Machalica, Olga Bończyk, Katarzyna Groniec, Maciej Miecznikowski, Piotr Rogucki. Koncert odbył się z okazji 25. rocznicy śmierci artysty w ramach 41. Studenckiego Festiwalu Piosenki.
gosiolek, wiesz może kiedy to miało miejsce?
moze nie ejstem gasiolkiem ale ja odpowiem
20 października 2005 r., godz. 19.00
Hala Widowiskowa AE w Krakowie
od siebie dodam ze to rtrzeba obejrzec! genialny wystep(nie tylko Piotrka!) z reszta Piotrek tu jest widoczny caly program bo mowi monologi
apeluje zeby to ktos nagral
To mi się trafiło jak ślepej kurze...
Dobra, to pozostańmy przy "Das Boot". Jest w tym filmie bardzo dobra, tytułowa muzyka. Przypomina ona bardzo muzykę z pewnej znanej symfonii jednego z XIX-wiecznych kompozytorów rosyjskich. O jaką symfonię chodzi i o jakiego kompozytora
"Olga Czechowa. Czy ulubiona aktorka Hitlera była rosyjskim szpiegiem?"
Antony Beevor
Książka właściwie powinna się nazywać:"Jak przetrwać w systemie totalitarnym".
Życie Olgi Czechowej, żony bratanka Antona Czechowa, stało się źródłem wielu mniej lub bardziej nieprawdopodobnych mitów i plotek. Olga Czechowa wyjechała z Rosji do Niemiec, gdzie została gwiazdą filmową, umiejętnie wykorzystując swoje znane nazwisko.
W krótkim czasie odniosła sukces, stając się ulubioną aktorką filmową Hitlera. Brat Olgi, Lew Knipper, był kompozytorem, który w czasie wojny domowej walczył po stronie "białych". Kiedy w 1921 roku powrócił do Rosji, zmuszono go do współpracy z sowieckimi służbami wywiadowczymi. Druga żona była agentem KGB. Został wysłany za granicę, by tam szpiegować rosyjskie środowisko emigracyjne. W Niemczech Lew zwerbował swoją siostrę. Ta książka to niezwykła historia jednej rodziny, która przetrwała rosyjską rewolucję, wojnę domową, rządy Hitlera, stalinowski terror oraz nazistowska inwazję na Związek Radziecki.
[Pobierz] Sophie Solomon Poison Sweet Madeira
Sophie Solomon – brytyjska skrzypaczka i kompozytorka, óùczĂąca w swojej muzyce nurty muzyki klezmerskiej, rosyjskiej, wschodnioeuropejskiej i cygaÄąskiej. ByĂła czĂłonkiem brytyjskiej grupy Oi Va Voi. WspóĂłpracowaĂła z przedstawicielami muzyki klezmerskiej, takimi jak David Krakauer, czy Frank London.
W 2006 r. wydaĂła debiutancki album solowy "Poison Sweet Madeira".
We wrzeĂśniu 2006 r. wystÄĹźpowaĂła w Polsce, w ĂŁodzi na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur...
Sophie Solomon Poison Sweet Madeira
1 Holy Devil
2 burnt By The Sun Vocals - Richard Hawley
3 poison Sweet Madeira
4 lazarus Producer [ Additional ] - Sophie Solomon Vocals - KT Tunstall
5 light That Never Dies Vocals - Ralph Fiennes
6 hazy
7 I Can Only Ask Why
8 meditation On Dvorak's Slavonic Fantasy Producer - Marius de Vries
9 pin Pricks & Gravy Stains
Kod:
http://rapidshare.com/files/28777421/V.A._-_Sophie_Solomon_Poison_Sweet_Madeira.rar
Wszystkie dane ĂściĂągniÄĹźte z moich linków w celach edukacyjnych,proszÄĹź usunùČ ze swoich HDD w przeciĂągu 24h od pobrania!!!
Cytat:
Ja nie jestem pewien czy słaby rozwój ZSRR wynika z braku kapitału, czy po prostu, z faktu ideologicznego podejścia do tematu.
.
Komuna tłamsi kreatywność. Ludzie wystający ponad resztę to potencjalni wrogowie, reakcjoniści, generalnie niebezpieczni dla inercji systemu, a co za tym idzie sukcesywnie eliminowani.
Inteligencja albo wiała z Rosji albo gniła w łagrach, a dyrektorem kombinatu zostawał ideowiec po podstawówce i odpowiednim sformatowaniu przez politycznego.
Po wiekach stawiania na marsjańskie ideolo, człowiek rosyjski to robot zesrany przez bezpieką zadowalający się słoniną i wódką.
Nieliczne grono ludzi mentalnie wolnych (wybitnych pisarzy, kompozytorów) to alkoholicy, na których system przymyka oko, ponieważ potrzebuje twarzy do zaprezentowania za granicą.
To straszne, ale homo sovieticusowi nie da się pomóc, tak samo jak Koreańczykowi z północy.
Josif Dżugaszwili - kto pamięta tego bandytę?
http://www.youtube.com/watch?v=cXAc97WSN3k
Pokazowi - towarzyszy ckliwa melodia "Suliko".
Stalin kochał poezję i pisał całkiem niezłe wiersze. Gruzini do dziś bardzo je lubią. Większość z nich opublikował pod pseudonimem Soselo, więc nie można powiedzieć, że ich popularność to efekt kultu wodza. Poza tym pięknie śpiewał i lubił muzykę.Wymordował...miliony.
Hitler lubił muzykę Słowian w wykonaniu Żydów.
Setki płyt z muzyką klasyczną, a wśród nich dzieła wybitnych rosyjskich kompozytorów - Czajkowskiego, Rachmaninowa czy Borodina...tak prezentuje się płytoteka Adolfa Hitlera. Okazuje się, że krwawy tyran, który nakazał wymordowanie milionów Żydów, sam lubił słuchać muzyki w wykonaniu żydowskich artystów.
Jest to tylko mój komentarz bez dalszego ciągu.
Łaku, zależy co rozumiesz pod pojęciem „Muzyka wybitna”. Jeżeli masz na myśli wytwory „wysokiej” kultury to chyba zgodzę się, bo nie znam obecnych polskich „kompozytorów”. Jeżeli zaś chodzi Ci jednak o innowację w muzyce powiedzmy „popularnej” albo „niskiej” to się nie zgodzę z jednego powodu. Innowacja to rzecz dość względna, Ci z zagranicy też się na czymś wzorowali (nie mówię, że na nas), od kilku dekad (w muzyce może od kilku lat) panuje trend postmodernistyczny. Co miało zostać napisane, nakręcone, nagrane zostało uczynione. Słowa są inne ale sens zawsze jest ten sam, powtarzamy się, gatunki i rodzaje zostały dokładnie opisane – obecnie zachwycamy się hybrydami. Innowacja obecnie to zgłębianie się w „ekstrema” muzyczne bądź literackie, a wypadku filmów chodzi o lepsze, droższe efekty specjalne. Jeżeli zaś chodzi o specyfikę polskiego języka, cóż. My raczej nie mamy problemu ze słuchaniem wokalistów anglosaskiego, germańskiego lub romańskiego autoramentu. W drugą stronę to raczej stanowi problem, dlatego, że my szybko łapiemy prostsze, zachodnie języki (nawet same słowa) a oni naszego nie. Język polski śmiem twierdzić jest średnio melodyjny dla zagranicznego ucha. (Nie dotyczy wszystkich języków słowiańskich, np. rosyjski jest bardzo melodyjny, zresztą posłuchajcie sobie Gogol Bordello, ale oni śpiewają też po angielsku). Ale z drugiej strony Chopin nie śpiewał, tylko tworzył. Gdy odejmiemy język, pozostaje nam pochwalić się chyba tylko muzyką elektroniczną (Skalpel, Agressiva 69 – to drugie zajebisty podkład pod neuroshimę). Z powyższym postem zgodzę się w jednym, w kwestii językowej. Nie znam polskiego wokalisty występującego za granicą, który śpiewając po angielsku zostałby wygwizdany za to, że nie śpiewa po polsku (tak miał Lindemann z Ramsteina, śpiewał po angielsku i ludzie przestali gwizdać gdy przeszedł na niemiecki). Pozostaje pytanie, czy polski zespół tworząc po angielsku lub w innym języku tworzy polską muzykę? (Moim zdaniem to trochę tak jak stwierdzić, że film nakręcony w USA z tamtejszą obsadą mówiącą w ich narzeczu, za ichnie pieniądze, w ich studio, z polskim tylko reżyserem jest filmem polskim -> filmy Polańskiego)
Ja mam nuty do kompozytorów rosyjskich- Czajkowski, Szostakowicz, Taktakiszwili (sonata tylko), Rimski- Korsakow, takie standardowe raczej:). Głownie na fortepian, skrzypce i flet poprzeczny.
akurat wtedy już można Cię będzie molestować
bo skończę piętnaście lat, ma się rozumieć? No to chyba jednak zostanę
"Urodzili się 25 czerwca
1612 - Jan Albert Waza, polski duchowny katolicki, biskup krakowski (zm. 1634)
1789 - Silvio Pellico, włoski pisarz (zm. 1854)
1852 - Antoni GaudĂ, kataloński architekt (zm. 1926)
1860 - Gustave Charpentier, francuski kompozytor (zm. 1956)
1864 - Walther Hermann Nernst, niemiecki fizyk, chemik (zm. 1941)
1881 - Paweł Hulka-Laskowski, polski pisarz, działacz kulturalny (zm. 1946)
1900 - Louis Mountbatten, brytyjski polityk, wicekról Indii (zm. 1979)
1903 - George Orwell, angielski pisarz, publicysta (zm. 1950)
1905 - Arthur Maria Rabenalt, niemiecki reżyser filmowy (zm. 1993)
1914 - Janusz Minkiewicz, polski satyryk, tłumacz (zm. 1981)
1918 - Johann Kroll, polski działacz społeczny, założyciel Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim (zm. 2000)
1922 - Tadeusz Hupałowski, polski generał, polityk, minister (zm. 1999)
1924 - Henryk Hunko, polski aktor (zm. 1985)
1925 - Robert Venturi, amerykański architekt
1926 - Ingeborg Bachmann, austriacka pisarka (zm. 1973)
1928 - Aleksiej Abrikosow, rosyjski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w roku 2003
1931 - Vishwanath Pratap Singh, indyjski polityk, premier
1933 - Bernard Kacperak, polski żużlowiec
1937 - Keizō Obuchi, japoński polityk, premier (zm. 2000)
1938 - Marian Duś, polski duchowny katolicki, sufragan warszawski
1945 - Henryk Talar, polski aktor
1948 - Manuel Bento, portugalski piłkarz, reprezentant Portugalii (zm. 2007)
1954 - Wojciech Mojzesowicz, polski polityk, poseł na Sejm RP
1959 - Wojciech Czemplik, polski muzyk zespołu Stare Dobre Małżeństwo
1959 - Barbara Rosiek, polska pisarka
1963 - George Michael, brytyjski piosenkarz
1964 - Johnny Herbert, brytyjski kierowca wyścigowy
1964 - Ernst Vettori, austriacki skoczek narciarski
1975 - Natasha Klauss, kolumbijska aktorka
1981 - Simon Ammann, szwajcarski skoczek narciarski
1982 - Michaił Jużnyj, rosyjski tenisista
1986 - Aya Matsuura, japońska piosenkarka
1986 - Iwan Zarew, bułgarski siatkarz"
Większość nazwisk nie znam, a najbardziej podoba mi się ostatnie, bo lubię siatkówkę (ale tylko oglądać, bo grać to nie za bardzo
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plbrytfanna.keep.pl