Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

dla nieswiadomych napisze, ze:


wielki wyjazd Donalda do Rosji obfituje w same sukcesy, a najwazniejszy to..

chec odnowienia przez premiera ruskich festiwalu rosjskiej/radzieckiej muzyki w Zielonej Górze :lol:



no i oczywiscie z dnia dzisiejszego TAJNE obrady ?wi?kalskiego aka WypuszczamByznesmenow 8)

niezle chlopaczyna wkurzyl polowe sejmu :lol:




co wy na to? :wink:



Niestety nadal wiele osób uważa, że rosyjski jest po prostu "gorszy". Ale dla mnie jest to piękny, melodyjny język, którego bardzo lubię słuchać i którym lubię mówić. Poza tym Rosjanie mają piękną muzykę (tę współczesną również) i wspaniałą literaturę. Myślę, że ten język ma przed sobą wielką przyszłość.

P.S.

Dzięki A.Olszak; już poprawiam



W czwartek, 29 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Kina Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach na premierę filmu dokumentalnego Violetty Rotter - Kozery "Karol Stryja - Ślazak, który zdobył świat


Karol Stryja pochodził z prostej, cieszyńskiej rodziny. Był jednym z pierwszych, który po wojnie zdobywał muzyczny świat, szeroko i konsekwentnie propagując w nim dokonania polskich kompozytorów i muzyków. Budził tym uznanie także poza Polską. Przez 37 lat kierował Filharmonią Śląską. Powołał Międzynarodowe Konkursy: Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach i interdyscyplinarny im. C. Nielsena w Odense (Dania). To on w obecności duńskiej królowej inaugurował działalności nowego kompleksu muzycznego w Odense.

W 2008 r. minęła 10. rocznica śmierci Karola Stryji (1915-1998), która zainspirowała Filharmonię Śląską, Instytucję Filmową „Silesia-Film” i katowicki ośrodek Telewizji Polskiej S.A. do zrealizowania dokumentalnego filmu „Karol Stryja – Ślązak, który zdobył świat” według scenariusza i w reżyserii Violetty Rotter-Kozery. Tropem wybitnego dyrygenta filmowcy odwiedzili Odense i Wiedeń, Palermo i Taorminę na południu Włoch oraz Neapol i Veronę, Leeds w Wielkiej Brytanii, St. Petersburg w Rosji, spotkali się z jego bliskimi i ludźmi, z którymi pracował. Przedstawiamy rezultat ich pracy, zapraszając na premierowy pokaz filmu do katowickiego Centrum Sztuki Filmowej.
bilety: 5 zł



" />viewtopic.php?f=24&t=6541
Zamykam + warn niestety.
Jeśli chcesz to napisz na PW, mam mnóstwo rosyjskiej muzyki, tylko powiedz jaki gatunek cię interesuje ;)




Popieram, też chętnie bym zobaczył na LP3 coś egzotycznego. Bałkany, Ukraina, Rosja, Afryka. Albo może wiecej muzyki z Francji Tym bardziej, że LP3 potrafi kreować przeboje i wykonawców.Byle nie z Francji. Oni chyba mają najgorszą muzykę na świecie. Mogą być ew. Bałkany czy Rosja, a już zdecydowanie Afryka.



" />FILM
"Mała Moskwa"
Jest to wzruszająca historia zakazanej miłości, w czasach, w których nawet o intymnych sprawach decydowało sowieckie imperium. Film przenosi nas do świata, w którym w jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami żyli Rosjanie i Polacy, którzy mimo strachu i wścibskich politruków kochali, cierpieli i mieli swoje marzenia.
W tym docenionym przez wielu krytyków oraz publiczność i jury 33 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, widz znajdzie także to, czego zazwyczaj szukamy w kinie rozrywkowym: miłość, śmiech, łzy, wielkie dramaty i wielkie radości oraz wzruszenia...
Jest rok 1967. Jura, młody pilot i niedoszły kosmonauta, trafia do Legnicy, zwanej "Małą MoskwąĂ˘Â€Â, ze względu na ulokowanie tam największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Towarzyszy mu piękna młoda żona Wiera. Zafascynowana polską poezją i muzyką, wygrywa piosenkarski "konkurs przyjaźni", wykonując porywająco i w części po polsku "Grande Valse Brillante" Ewy Demarczyk. Wtedy właśnie poznaje polskiego oficera i muzyka – Michała. Długo broni się przed obudzonym wówczas uczuciem. Zakazana miłość Rosjanki i Polaka musi rozwijać się w tajemnicy i po kryjomu.../za filmweb.pl/
POLECAM BARDZO, BARDZO:)



" />
">Nowe prawo rosyjskie może bardzo uprzykrzyć życie rosyjskim emo. Co więcej, subkultura emo może stać się w Rosji nielegalna.

Niedawno pisaliśmy o atakach społeczeństwa rosyjskiego na przedstawicieli emo w Moskwie. Tym razem problem zaostrzył się ze względu na rosyjskich prawodawców, którzy chcą zakazać mody emo i goth w szkołach, a także kontrolować wszystkie strony internetowe poświęcone tym subkulturom.

Projekt ustawy zaprezentowano już w ubiegłym miesiącu na zebraniu władz prowincji Durma. Członków emo zdefiniowano jako nastolatków noszących czarne ubrania, mających kolczyki na twarzy i czarne włosy z grzywką, która ‟zakrywa pół twarzy” - donosi brytyjski dziennik The Guardian.

W Krasnojarsku na Syberii emo zorganizowali się i przeprowadzili marsz przeciwko, jak mówią, ‟totalitarnej władzy popierającej głupotę”. Dmitry Gilevich z rosyjskiego zespołu Maio grającego muzykę emo popiera zdanie protestujących mówiąc: ‟Ekspresja psychologicznych emocji nie jest zakazana przez prawo”.

Alexander Grishunin, który jest doradcą pomysłodawcy ustawy, Jevgeni Jurjeva, opisał zakaz jako niezbędny. ‟To pierwszy krok w publicznym dyskursie” - oświadczył.

Nowe prawo ma rzekomo chronić młodzież przed młodzieżowymi trendami, które według ustawodawców nakłaniają do depresji i samobójstwa.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.