Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

Wydaje mi się, że to dobry sposób na promocję miasta:



Fundacja na rzecz Edukacji i Rozwoju Regionalnego FERVOR zaprasza do udziału w konkursie dla młodzieży z terenu Mazowsza. Zgłoszenia do końca października 2008.

W jego ramach uczestnicy przygotowują dowolne w formie prace na temat wybranego przez siebie elementu kultury lokalnej.

Konkurs przeznaczony jest dla szkół, organizacji pozarządowych, świetlic środowiskowych, ośrodków kultury, bibliotek itp.



http://wiadomosci.ng...sci/409079.html



Tak jak Riklaunim pisze - nie warto się męczyć. Skoro są biblioteki, które są przenośne i działają niezależnie od konfiguracji przeglądarki, a na stronie jest przewidziane wstawienie wielu skryptów, to należy z nich korzystać. Dodatkowo są to tylko 24KB jeśli chodzi o jQuery.
Przejrzałem przed chwilą kod Thickboksa, z którego korzystam. Ma funkcje, których szukasz, ale jest to plugin do jQuery. Jednak kod nie jest na tyle zintegrowany z jQuery, że możesz przerobić go do wersji natywnej, ale to jest jedynie cofanie się w rozwoju :biggrin:
Użytkownik andrzej_aa edytował ten post 31 maj 2010, 18:09



" />Myślę, że nie ma sensu kontynuować tutaj kolejnej dyskusji na temat portu do qt4.

neeo już założył podobny wątek, co do dalszego rozwoju kadu. Było tam sporo o porcie do qt4 i myślę, że tą dyskusję lepiej kontynuować tam i tam podawać swoje propozycje i wątpliwości:
http://www.kadu.net/forum/viewtopic.php?t=7439&postdays=0&postorder=asc&start=0

Co do dwóch wersji qt w systemie to nie ma z tym najmniejszego problemu - nic się nie gryzie ze sobą - wszystko działa. I na pewno przez jeszcze długi czas będziemy skazani (oczywiście chcąc używać pewnych programów) na posiadanie obydwu wersji tej biblioteki.

a ten wątek pozwolę sobie zamknąć.



Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży serdecznie zaprasza na wystawę fotografii młodzieży w Ratuszu na Rynku w Staszowie (korytarz biblioteki) połączoną z wystawą prac Alicij i Tomasza Urbanowiczów.
Fotografie zostały zgłoszone do konkursu kończącego warsztaty fotograficzne prowadzone przez państwa Urbanowiczów w ramach projektu FARMy "Kuźnia AKtywności".

Rozstrzygnięcie konkursu:
I miejsce w kategorii krajobraz: Darek Arczewski (Rytwiany; 17 lat)
II miejsce w kategorii krajobraz: Kasia Szambor (Staszów, 15 lat)
I miejsce w kategorii makro: Paweł Szczepański (Bogoria; 17 lat)
II miejsce w kategorii makro: Edyta Sieczka (Tursko Małe; 15 lat)


Serdecznie dziękujemy:
- pani dyr. Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie Małgorzacie Kazimierskiej, za udostępnienie sali multimedialnej na czas warsztatów
- pani Monice Skałbaniza pomoc w organizacji warsztatów
- pani kierownik Ewie Cygan, za udostępnienie miejsca w Ratuszu i pomoc w organizacji wystawy

Wystawa ma charakter objazdowy - bedzie dostępna w różnych miejscach naszego powiatu.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdują sie zdjęcia z wernisażu otwierającego wystawę oraz opis projektu.
http://www.fundacjafarma.pl
Oraz zapraszamy na strony państwa Urbanowiczów:
http://www.urbanowicz.net.pl

z pozdrowieniami,
FARMa



" />temat jak temat - tylko region beznadziejny i praktycznie zero materiałów do niego.

będziesz musiał sie wykazać dużą "kreatywnością" i "zaadaptować" materiały z innego źródła do potrzeb twojej pracy...

jeśli masz kogos w krakowie to niech ci skombinuje książke o rozwoju gospodarczym regionów/miast z biblioteki (nie pamiętam z jakiej uczelni) tytuły nie pamiętam, ale teorie bedziesz miał jak znalazł...



" />"Brudnopis" Łukjanienki
Fantastyka, rosyjska na dodatek, do tego takie dwa zdania: "I tak się stało, że pozbawiony mieszkania pojechałem pić z przyjacielem. Typowy rosyjski wariant rozwoju wydarzeń, nie należało się spodziewać niczego innego." i już po trzydziestu stronach mi się podoba.

Ciekawa jestem tej "Żmii" (tak się to odmienia?), ale nie na tyle, aby książkę kupować, a w bibliotece raczej jej nie znajdę, zbyt wiele negatywnych opinii o niej słyszałam.



Dzisiaj do 20.30 pojawią się zasady konkursu. Proszę o ich zweryfikowanie Sai (temat poznasz tylko Ty, żeby uczciwie było)

Al Mahdi, Maruas- Proszę o kontakt na gg w celu ustalenia szczegółów.

[Dodano po chwili]

Założenia konkursu literackiego:

Konkurs ma zwiększyć przydatność instytucji zwanej biblioteką. Jednak jego głównym zadaniem jest stworzenie nowej dziedziny, która będzie napędzała fabułę ( ale o tym potem)

Regulamin konkursu literackiego:

I. Pierwsza odsłona konkursu będzie trwała od 16 Kythorn'a do 23 Kythorn'a (17 czerwca -24 czerwca)

II. Temat pierwszej odsłony konkursu został utajniony.

III. Wszystkie prace sprawdzone zostaną przez jury, którego skład zostanie ogłoszony w dniu konkursu.

IV. Wszystkie prace muszą być zgodne z regulaminem Faerunu

V. Akcja opowiadań/tło wierszy mają stanowić Zapomniane Krainy, zatem jest zrozumiałym, że nazwy geograficzne pozostaną niezmienione. Nie można jednak jako bohaterów swych opowiadań wybrać postaci ogólnie znanych, czy to z podręczników, czy to z książek. Jednakże wzmianka o Alustriel przy opisie Silvermoon nie będzie uznana za plagiat.

VI. Jeden "pisarz" może nadesłać tylko jeden utwór, który musi być ograniczony do 12000 znaków.

VII. W Wypadku naruszenia praw autorskich przez jakąkolwiek pracę jej autor zostanie osadzony w lochach oraz zakaże mu się udziału w kolejnych dwóch konkursach.

VIII. Nagrodą w konkursie jest tytuł Deus'a Scriptor'a oraz suma srebrników ujawniona w dniu konkursu. Zwycięskie opowiadanie zostanie zamieszczone w Kurierze

XIX. Tytuł Desus Scriptor jest jednocześnie rangą, którą nadaje się do czasu wyłonienia zwycięzcy kolejnej odsłony turnieju.

X. Jednocześnie organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do wykorzystania części opowiadań by użyć ich w rozwoju fabularnym gry.

XI. Prace proszę o nadsyłanie na pocztę organizatorów. (ID. Zostaną podane w niedziele)



Grupa TP dostarczy bezpłatny internet do gminnych bibliotek

Grupa TP zapewni bezpłatny dostęp do internetu wszystkim bibliotekom na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach. Program ma objąć 6.700 placówek - podała Telekomunikacja Polska w komunikacie prasowym.

Przy realizacji tego projektu Grupa TP współpracuje z Ministerstwem Kultury, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

"Jesteśmy gotowi, na ustalonych wspólnie zasadach, wyposażyć biblioteki w niezbędne urządzenia do dostępu do internetu stacjonarnego lub w technologii CDMA oraz zapewnić wszystkim bibliotekom biorącym udział w programie bezpłatny dostęp do szerokopasmowego internetu" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Witucki, prezes TP SA.

TPSA prowadzi od 2008 roku inwestycję w radiowy dostęp do internetu w technologii CDMA kosztem około 500 mln zł.

Do końca bieżącego roku zasięg CDMA ma objąć 98 proc. powierzchni kraju.

"Dzięki temu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, opierając się wyłącznie na nakładach inwestycyjnych realizowanych przez Grupę TP, można zapewnić dostęp do internetu nawet w najbardziej odległych bibliotekach i ich filiach" - napisano.

"Grupa TP jest gotowa podjąć rozmowy z partnerami projektu w celu ustalenia listy bibliotek, które zostaną objęte programem. Bierze również pod uwagę możliwość przyspieszenia inwestycji, by w jak najkrótszym terminie zapewnić dostęp do Internetu tym bibliotekom" - dodano.

Z wstępnych analiz Grupy TP wynika, że około 30 proc. bibliotek w Polsce nie ma dostępu do internetu.

źródło:PAP, dd/10.04.2009






Dzieło o Śląsku kupione na aukcji w Warszawie

Alicja Jarosz19-07-2006, ostatnia aktualizacja 19-07-2006 22:14

Muzeum w Gliwicach wzbogaciło swoją kolekcję o wydane pod koniec XIX w. dzieło Franza Schrollera "Śląsk. Opisanie śląskich krain". To jeden z nielicznych egzemplarzy tej książki, które znajdują się w naszych zbiorach

Wydane w latach 1885-1888 i napisane po niemiecku trzytomowe dzieło zostało wystawione na aukcji antykwarycznej w Warszawie. Nie było tanie. Leszek Jodliński, dyrektor muzeum w Gliwicach, pytany o cenę, mówi ogólnikowo: kilka tysięcy. Zdaniem znawców - było warto. W Polsce posiadaniem tej książki w swoich zbiorach mogą pochwalić się tylko nieliczne biblioteki - Śląska w Katowicach oraz uniwersyteckie w Poznaniu i we Wrocławiu.

- Już od dłuższego czasu staraliśmy się o tę księgę. Szukaliśmy jej nawet w niemieckich antykwariatach, jednak tamtejsze ceny były dla nas za wysokie - mówi Jodliński.

Mieszkańców Górnego Śląska najbardziej zainteresuje tom trzeci. Znajdują się w nim informacje dotyczące m.in. Gliwic, Bytomia, Chorzowa, Mikołowa, Tarnowskich Gór - rozwoju hut i kopalń. Uzupełnieniem tekstu są liczne drzeworyty i staloryty stanowiące świetną ilustrację ikonograficzną. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak bardzo zmieniło się oblicze naszego regionu. Szczególnie cenne są grafiki pokazujące zburzony po II wojnie światowej pałac w Świerklańcu. Schroller opisywał też życie mieszkańców. Wiele miejsca poświęcił zwyczajom, obrzędom i strojom. Możemy dowiedzieć się także, jakimi językami posługiwali się mieszkańcy Śląska. Stanowi również świetny materiał dla architektów. Bowiem obok tekstów o budownictwie znajdziemy tam grafiki przedstawiające ówczesne zabudowania.

Księgozbiór zostanie umieszczony w zbiorach specjalnych. Będzie udostępniany wyłącznie do celów badawczych. Jednak wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć go podczas IV Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które zaplanowano na wrzesień.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.