Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa


A można gdzieś kupić takie olejki luzem? Mam duże powodzenie u komarów i jest to męczące.
Ja kupuję w doniczkach rosliny odstraszające komary - nazywają się komarnice - to takie zwisające rosliny o ozdobnych liściach , które wydzielają dość silny zapach. Żeby były skuteczne musi ich byc jednak dużo.



Palmiarnia pełna storczyków

9.11.2007

200 odmian i gatunków storczyków pokazano na wystawie tych roślin w łódzkiej Palmiarni. Ekspozycja jest czynna od dzisiaj do 18 listopada, w godz. 9-16 (z wyjątkiem poniedziałku, 2 listopada).

Wśród tych roślin są nowe odmiany catlei, miniaturowe storczyki o nietypowych kwiatach, a także coraz popularniejsze storczyki o ozdobnych liściach.

Atrakcją będzie spotkanie z Lutz'em RĂśllke, znanym niemieckim kolekcjonerem storczyków, członkiem Niemieckiego Towarzystwa Miłośników Storczyków, autorem książek im poświęconych. W tę sobotę, o godz. 16 gość wygłosi prelekcję pt. "Uprawa, choroby i szkodniki storczyków", a w niedzielę o godz. 13 opowie o odkryciach i odkrywcach tych roślin.



(mr) - Express Ilustrowany



Dostałam dziś od Dziekana taką kartkę:
http://lisa5.fm.interia.pl/inz.jpg

Praca inżynierska powinna przed świętami znaleźć się w dziekanacie. Dziekanat narzuci każdemu termin obrony. Jeśli ktoś chciałby obronić się przed świętami, jest taka możliwość, trzeba odpowiednio wcześnie złożyć podanie z prośbą o to do dziekana.
Objętość sugerowana pracy to 15 - 20 stron, ale może też być troszkę więcej.

Obrona będzie wyglądała tak: Wchodzimy pojedynczo na pół godziny. W komisji będzie dziekan, promotor i przedstawiciele każdej z naszych podstawowych katedr - ktoś z warzywnictwa, sadownictwa i roślin ozdobnych. Musimy zreferować swoją pracę, możemy (ale nie musimy) dostać pytanie dotyczące tematu pracy, a potem odpowiadamy na trzy pytania zadane przez przedstawicieli poszczególnych katedr, czasem może się zdarzyć, że dostaniemy jeszcze jedno pytanie.

Zagadnienia z jakich możemy być zapytani zostaną wywieszone w tym tygodniu.

Rekrutacja rusza 25.01.2010. Każdy chętny musi zarejestrować się wtedy w elektronicznym systemie. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie organizowany jakiś dodatkowy egzamin wstępny.

Jeśli nasuną się Wam jakieś pytania - piszcie, albo pytajcie mnie na uczelni, ja sobie to wszystko zanotuję i będę nachodzić Dziekana.



MARLEY I JA: Życie, miłość i najgorszy pies świata

"Historia psa Marleya bawi i wzrusza do łez. Wreszcie zrozumiesz własnego psa i sens własnego życia.

Marley - labrador retriever, bohater tej książki, jest nieznośnym, rozbrykanym, krnąbrnym potworem. Demoluje dom i wyrywa ozdobne rośliny w ogródku. Wyleciał ze szkoły tresury za brak postępów. Pożera wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyska, uwielbia pić wodę z miski klozetowej.
A jednocześnie jest wiernym i niezawodnym przyjacielem, kochanym stworzeniem, które uczy swoich właścicieli, jak cieszyć się ulotnymi chwilami i co jest naprawdę ważne."

Autor: "John Grogan
- właścicel Marleya, mąż Jenny, ociec Colleen, Patricka i Conora, felietonista jednego z największych amerykańskich dzienników "Philadelphia Inquirer"."

POLECAM!




a dlaczego zabroniona ... czy w Polsce tez???


Stewia nie została dopuszczona jako środek spożywczy w Unii Europejskiej ze względu na niedostateczną liczbę badań przeprowadzonych w instytucjach UE...i tak np w niemczech ,dopuszczone do obrotu handlowego jest tylko to ,co zostanie przebadane w niemczech ..

apamietacie ,czasy kiedy ludzie do cherbaty wkladali liscie ,tej no anginki,cytrynki...takiej roslinki ,co to po dotchnieciu emanowala zypachem cytryny .adodawali ,bo w tamtym okresie to cytryne mozna bylo zobaczyc tylko na zdjeciu .

o .o tej roslince mowa

geranium czyli pelargonia o ozdobnych liściach, zwana także anginkiem i anginowcem.
Kwiaty przypominają kwiaty pelargonii, ale są niepozorne i, nie da się ukryć, nie są największą zaletą tej rośliny; dużo okazalsze są charakterystyczne, strzępiaste liście, które mają specyficzny, przyjemny zapach, z uwagi na zawartość olejków eterycznych.
czyli ,mamy juz cos zamiast cukru ,mamy juz cos zamisst cytrynki -a teraz pora na cherbate ...bez cherbaty



Tarczniki


Tarczniki są groźnymi szkodnikami roślin ozdobnych oraz drzewek i krzewów owocowych. Zwalczanie tarczników jest bardzo trudne i nie zawsze kończy się sukcesem. Jeżeli dwu-, trzykrotne opryskiwanie w okresie wylęgania się larw (od połowy czerwca) preparatem Actellic 500 EC w stężeniu 0,1% nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, porażone pędy trzeba wyciąć. Należy zrobić to późną jesienią, ponieważ tarczniki zimują na pędach drzew i krzewów (larwy lub zapłodnione samice). Wszystkie wycięte części trzeba dokładnie zebrać i spalić, gdyż przetrzymywane w ogrodzie staną się wylęgarnią szkodników w następnym sezonie. http://www.muratordom.pl/6787_1500.htm



oxalis to rzeczywiscie swinstwo. jezeli juz go masz to jedynym rozwiazaniem jest przesadzic wszystkie rosliny do nowego podloza tam gdzie w doniczkach jest juz ten chwast. rozprzestrzenianiu mozna zapobiec w sposob dorazny przez stale obrywanie czesci zelionych poniewaz jest to roslina, ktora eksploduje nasiona z mieszkow nasiennych blyskawicznie rzoprzestrzeniajac sie po calej kolekcji. jak nie zakwitnie to nie bedzie nowych roslin a wegetatywnie nie rozmanaza sie. walka z oxalis przypomina wyrywanie mlacza - mniszka lekarskiego. oczywiscie zadne herbicydy nie wchodza w rachube, chyba ze chcesz miec pustynie. kilka rodzajow oxalis jest hodowane jako ozdobne rosliny doniczkowe, nawet jest sukulentyczny oxalis -caudiciform



Prosze o opinie i jakieś porady!


Akwarium: (60 x 30 x 30) cm

Oświetlenie: 1 x świetlówka liniowa Aquael T110

Filtracja: Filtr wewnętrzny TURBOFILTER 350

Podłoże: rośliny SERA FLOREDEPOT + żwir naturalny + BIAŁY

Grzałka akwariowa COMFORT ZONE 75

Co2: Brak

Flora:
- Sagittaria subulata
- Echinoorus ocelot green
- Cabomba caroliniana
- Bacopa monnieri
- Hygrophilis thailand
- Alternanthera sessilis-rubra

Dekoracje: ozdobna skała zakupiona w sklepie

Jest to pierwsze akwarium założone 14.08.09r
Za radą Pana ze sklepu zakupiliśmy sztuczne rośliny, jednakże po przeczytaniu wielu informacji na forum, natychmiast postanowiliśmy zastąpić je roślinami żywymi. Wybieraliśmy gatunki o podobnych wymaganiach, choć nie jesteśmy pewni czy obecny dobór jest dobry...
Narazie czekamy za odpowiednimi warunkami do wpuszczenia rybek. I właśnie co do rybek, będziemy wdzięczni za rady, jakie gatunki możemy zakupić do naszego akwarium? Czy lepiej jeden gatunek, czy można wybrać kilka???

Z góry dziękujemy za wszelkie rady, które na pewno będą dla nas bardzo konstruktywne!!!



Cytat: Farming

Rolnictwo. Służy do uprawy konopii indyjskich, a o wiele rzadziej jadalnych lub ozdobnych roślin. Czasem można zobaczyć nawet ananasy na drzewach, uprawiane przez graczy! Oczywiście, do tej umiejętności potrzebne są ziarna, woda, konewka i gnom, który to wszystko uporządkuje i na którym można się wyżyć, kiedy w trakcie uprawiania roślin coś wam nie wyjdzie.



O Farmingu pięknie napisali



Wiadomości ogólne

Kalina jest krzewem występującym na całym obszarze kraju, osiągającym nawet 5 m wysokości. Jest popularna w Ameryce Północnej i w Europie, na Kaukazie i w Zachodniej Syberii. Może być uprawiana jako roślina ozdobna. Rośnie w miejscach wilgotnych, wzdłuż rzek, na łąkach i na glebach próchniczych. Liście ma duże, trójklapowe, jasnozielone z drobnymi przylistkami. Korę jasnoszarą. Kwiaty pięciopłatkowe dwóch typów, brzeżne - białe i środkowe różowobiałe. Owoce jednopestkowe koralowoczerwone, wewnątrz znajduje się płaskie ziarno. Owoce najpierw są zielone, potem koralowoczerwone, a dojrzałe szkarłatnoczerwone.



samuraj,
przed wyruszeniem na wyprawę po rośliny zaglądnoł do atlasu roślin
Tak właśnie zrobiłem tzn. gdy mi się nudzi to otwieram przeglądarkę i szukam opisów roślin nie tylko wodnych ale też ozdobnych. Nie jestem jakimś barbarzyńcą żeby rwać bez opamiętania co zielone, 80% krzewów w moim nowo powstającym ogrodzie ukorzeniłem ja sam. A co do tego kosaćca to wcześniej po prostu nie miałem okazji widzieć kłączy tego irysa żeby być pewnym odmiany; wiem tylko że rósł w płytkiej wodzie w zbiorniku kąpieliskowym. Na początek biorę rośliny które polecacie aby jak najlepiej czyściły wodę w oczku a dziury po nich zakopuję.

BTW: nie chcę zakładać nowego wątku w dziale technika więc spytam tu:
Na kaskadę wlałem wiadrami około 60 litrów wody w ciągu minuty i stwierdziłem że to trochę za mało. Chciałbym uzyskać wartki strumień więc myślę że 150 - 180 litrów na minutę byłoby ok. Jaką pompę musiałbym kupić aby uzyskać spodziewany efekt?
Pompa będzie na głębokości 1 m i musiałaby wycisnąć wodę na wysokość 1,6m ( wys. kaskady); szlauf jest grubości 1 1/4' (w wodzie) i połączony na sztywno bez kolanek z rurą PE 40mm.
Czekam na wasze propozycje (dobra na lata i niedroga).



Leczenie zakończone, sól plus temp. 28C, po czterech dniach tylko z trzech bystrzykow ozdobnych nie zniknęły po 2 kropki, ryby odłowiłem do kwarantanny, temp. podnioslem do 32, babelki i .... 2 padły po 16godz, trzeci zdrowy po 24h powrócil do kolegów. Krewcie i rośliny dobrze zniosły sól, jedynie blyxa japonica zgubiła trochę lisci, widać słone jej nie służy. Moge z czystym sumieniem polecić leczenie solą ( moja była do chodowli artemii) i temp w granicach 27-28C. Czas do 5dni. Krewciom i roślinom nic nie jest ( eustralis, heterantera, didiplis, aponogeton crispus, microzorium, barclaya, limnophilia, itd.), równowaga nie zachwiana, bąbelkowanie nie ustaje. Wczoraj zrobiłem pierwszą podmianę wody ok. 1/4 (w sumie 90L). Do dziś nawrotu nie obserwuję. I oby tak dalej. PZDR everybody.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.