Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

u mnie całkiem niedawno bo jakieś 3 lata temu. Rzucałem palenie więc znalazłem sobie nałóg zastępczy. Rowerowałem od zawsze ale nigdy na większe odległości. Kupiłem wtedy rowerek od kolegi za 10 zł - tak tanio bo miał dość figli które mu płatał. Rowerek otrzymał od kolegów nazwę dead rider z dwojakiego powodu - kilku naklejek z czaszką które mi tam koledzy nakleili(studiowali chemię więc chodziło o naklejki z substancji niebezpiecznych) oraz z powodu ciągłych usterek. Wyskoczyliśmy na rajd z Lublina na Roztocze w okolicę Zwierzyńca i w dwa dni trzasnęliśmy ponad 220 km z tego lwią część dnia pierwszego. Dead rider(legendy krążą że był to jednak dead bike) w trasie oczywiście zapewnił nam kilka niespodzianek ale nie ma jak to warsztat w stodole u przygodnie spotkanego chłopaka, czy prostowanie sztycy z pomocą imadła :-)
Tak na marginesie to dead rider był całkiem porządnym rowerkiem ale kiedyś mnie tak wkurzył, że wymieniłem w nim wszystko z wyjątkiem ramy. Teraz to rower prima sort na pełnym osprzęcie Sram X7
Teraz na weekendzie trzasnę sobie 2 stówki i się nie czuje ale wtedy to były czasy :-)
Nigdy mi tak kiełbasa studencka z suchą bułką nie smakowała :D



Witam i pozdrawiam wszystkich Użytkowników Garniaka. Jestem kompletnym nowicjuszem w temacie GPS i będę potrzebował pomocy od Was zawodowców. Dojrzałem już do decyzji zakupu Garmina, tylko zapewne jak większość początkujących, mam dużo pytań dotyczących wyboru modelu. Potrzebuję urządzenia które będę wykorzystywał głównie do poruszania się po Puszczy Solskiej, czyli w rozległym lesie, konkretnie w okolicy Suśca na Roztoczu. Nie znam zupełnie tego terenu, a wiem od znajomych, że ci co się tam kręcą, często gubią się. W związku z tym mam kilka pytań i założeń:
1. Chcę wyznaczyć w tym terenie kilkadziesiąt punktów (miejsc) pomiędzy którymi będę się poruszał albo wyznaczał trasę kolejno "zaliczając" te punty.
2. Chcę mieć zaznaczony ślad którym się będę przemieszczał i ewentualnie będę mógł wrócić po nim do miejsca z którego wystartowałem.
3. Chcę mieć możliwość pomiaru areału.
4. Potrzebuję długiego czasu pracy baterii.
5. Cena w granicach 1000 PLN
To tak na początek. W miarę użytkowania oczywiście będę korzystał z innych funkcji urządzenia, ale to później.
Biorąc pod uwagę powyższe, wymyśliłem sobie, że zakupię Legenda HCx. Co o tym sądzicie, czy to w miarę sensowny wybór?
pzdr radrol



Witam,
postanowilem zamiescic zdjecie uchwytu do Garmina Legend wlasnej konstrukcji. Uchwyt wykonany samemu z materialow zakupionych w OBI. Koszt części - 7 zl.

Konstrukcja z pewnoscia lepsza od oryginalnego uchwytu Garmina, ktory trzyma urządzenie jedynie na klapce pojemnika baterii.

Uchwyt jak widać zamocowany do kierownicy motocykla Enduro - sprawdza się znakomicie po pierwszych testach w terenie. Wycieczka 260 km. po roztoczu to chyba dobry sprawdzian dla tego typu rzeczy.



" />Zgadzam się z ostatnią wypowiedzią-same kamienie to nic-ale jakbyś przygotował się troszeczkę i poczytał skąd one tam się wzięły,do tego kilka tajemnicą owianych legend-to zwiedzanie od razu byłoby ciekawsze.Jest wiele takich miejsc-nie tylko w okolicach Tomaszowa-że bez historii czy krążących legend-dla przeciętnego turysty nie są niczym wyjątkowym.Roztocze trzeba kochać aby umieć dostrzec jego piękno-i umieć je pokazać innym.
Na przykład Szumy na Tanwi czy Czartowym Polu-bylo tam zawieźć swoich gości-ale samo patrzenie też niewiele by dało.Bo cóż to za atrakcja patrzec na małą rzeczkę z progami.Ale kiedy się doda,że jest to jedyne miejsce w Europie,gdzie takie progi się utworzyły na styku płyt tektonicznych w czasie wypiętrzania się Roztocza a zapadania kotliny Sandomierskiej-to wtedy jest się czym pochwalic.Jedyne miejsce w Europie......
I tak można znaleźć ciekawostkę o kazdym miejscu w naszym pięknym regionie.....



Piaseczna Góra – wzniesienie na Roztoczu o wysokości 298 m n.p.m., położone na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Usytuowana jest na południowy zachód od Zwierzyńca, na jej szczyt prowadzi żółto znakowana ścieżka poznawcza Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Charakterystyczną cechą tego wzniesienia jest rozległa polana, zajmująca obszar północno-wschodniego zbocza góry oraz jej szczytu, skąd roztacza się widok na Zwierzyniec oraz wzgórza Roztocza Zachodniego i Środkowego.
Z Piaseczną Górą związana jest pewna legenda z czasów powstania styczniowego w 1863 r.

Legenda głosi, że o północy zboczem Piasecznej Góry pędzą jeźdźcy na białych koniach, słychać dudnienie ziemi, a osoby, które odważą się spojrzeć w ich stronę przeszywa silny podmuch powietrza.

Prawdopodobnie legenda ta miała na celu odstraszenie rosyjskich oddziałów, walczących z Polakami w czasie powstania, przed wkraczaniem na te tereny.





http://www.karpiowanie.pl/sprzetowo/sprzet_foto/karpiowe_bagaze3_02.jpg

Video
Kodek: Y41P
Bitrate: 1010 kbps
Rozdzielczość: 352/288
Audio
Kodek: MPEG-1
Bitrate: 128 kbits/s





--------------------------------------------------------------------------------



Odcinek-63
Wędkowanie na Zbiorniku Solińskim w Bieszczadach - połów dużych karpi i okoni.
Trening oraz Spinningowe Grand Prix Polski IX Dolnośląski Puchar Mietkowa.

Odcinek 100
Połów troci wędrownej na Parsęcie. Elektroniczna kuchnia Cezara.

Odcinek 101
Ośrodek zarybieniowy w Białogardzie. Spinning na Parsęcie. I memoriał im. Roberta Topoli w spinningu rozegrany na Redze. Nowinki sprzętowe Edmunda Gutkiewicza. Elektroniczna kuchnia Cezara - c.d..

Odcinek102
Spławikowy trening przed zawodami Grand Prix na kanale Żerańskim. Wiosenne wędkowanie na łowisku w Krzyszkowicach.

Odcinek 103
ABC łowcy rosówek - czyli wszystko o łapaniu rosówek. Spławikowy połów ryb na łowisku w Krzyszkowicach. 5 kg szczupak, lin i jesiotry efektem udanej wyprawy wędkarskiej.
Odcinek 104
Połów dwucyfrowych karpii na łowisku w Pstrążnej. Nowości sprzętowe dla karpiarzy. Rekordowy okoń na łowisku pstrągowym w Cholerzynie - 60 cm. Pożegnanie Antka Tondery - wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, medalisty mistrzostw Europy i mistrzostw świata - wybitnego wędkarza muchowego.

Odcinek 105
Polów ryb lososiowatych na spinning i na muche na lowisku w Cholerzynie. Legendy wedkarstwa - pierwsze sportowo wedkarskie sukcesy Edmunda Gutkiewicza. Zestaw na duze wiosenne karpie - wedkowanie w Pstraznej

Odcinek 106
Spinning na Wiśle pod Krakowem z kadrowiczami Tomaszem Krzyszczykiem i Grzegorzem Zarębskim. Połów boleni, kleni i jazi.

Odcinek 107
Pstrąg Roztocza 2006 - cz. I, majowe wędrówki po rzekach Roztocza - spotkanie z trocią wędrowną. Kolorowy karp z Pstrążnej.


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.