Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

Długo szukałem czegoś na działkę rekraacyjną z możliwością późniejszego zamieszkania. Wybór na początku był na Sosenkę (mniejszy brat Okruszka). Po namysłach zdecydowałem się na projekt Okruszka i teraz czekam na pozwolenie na budowę. Dokonałm sporo zmian w projeckcie. I tak...
Zmieniłem trochę bryłę domu zwiększając salonik (anulowałem wcięcie z tyłu domu), a co za tym idzie zwiększyła się powierzchnia, schody przesunęły się o 90cm w stronę tylnej ściany. Przesunięcie schodów spowodowało że będę miał kilka cm więcej na wykonanie na poddaszu na wprost schodów małego wc dla dzieci. Strop zmieniłem na gęstożeberkowy i anulowałem wiatę przy wyjściu z salonu, żeby było więcej słońca. Z drugiej stony będzie garaż na samochód i na "graty" ogrodowe. Wnęki okienne zmieniłem o standardowych wymiarach powiększone od góry na schowanie rolet antywłamaniowych.
Dodatkowo zamieniłem pomieszczenia, tzn pierwotne pomieszczenie gospodarcze będzie łązienką i na odwrót. Zlikwidowałem okno w łazience i dachowe.
Nie mogę się doczekać rozpoczęcia budowy. Chętnie zobaczyłbym gotowego Okruszka. Jeżeli ktoś ma zdjęcia to proszę o przesłanie na moją skrzynkę (qwerty8222@wp.pl). Jak byłaby również możliwoś osobistego obejrzenia domku, któregoś z forumowiczów i byłoby niezbyt daleko od Włocławka to byłbym wdzięczny.

rosol73




Witajcie!


My wystartowaliśmy z budową w lipcu 2007, z różnych powodów wszystko się opóźniło. Do stanu surowego pozostał do zrobienia dach, który ma być skończony w lutym 2008, o ile pogoda dopisze.

My przesunęliśmy kominek do ściany tuż przy schodach na górę. Zmieniliśmy także konstrukcję dachową z metalowo - drewanianej na całkowicie drewnianą. Do budowy scian, użyliśmy bloczków gazobetonowych pióro-wpust 25cm łączonych na klej.

Zlikwidowaliśmy spiżarnie, przez co hol będzie większy, zlikwidowaliśmy wc na parterze robiąc z tego spiżarnie z przejściem do garażu, jednoczęśnie zlikwidowaliśmy drzwi do garażu na zewnątrz. Zamiast okna w pomieszczeniu gospodarczym zrobiliśmy drzwi. Zdecydowaliśmy że schody na górę będą drewniane a nie żelbetowe. Zlikwidowaliśmy wykusz w salonie, przez co mamy jedno wielkie okno na taras. Jedyny bład jaki już widzimy to brak okienka w garażu. W drzwiach wejściowych zlikwidowaliśmy łuk i poszeżyliśmy je do 170cm (drzwi 100 i 2 świetliki po bokach).

Dodatkowo zastosowaliśmy gotowe nadproża ceramiczne z wnękami na rolety. Jeśli chodzi o kolumny to wylewaliśmy je sami, niestety nie da się kupić gotowych takich samych jak w projekcie.

Dachówka betonowa brass romańska kolor kasztan. Okna dachowe ROTO.

Następny krok to stolarka okienna na parterze w kolorze orzech i instalacje.


Kolorystyka budynku napewno będzie odbiegała od kolorystki tradycyjnego dworku polskiego, ale tak nam się poprostu podoba.


Na stronce www.dombryza.neostrada.pl są zdjęcia z budowy jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam.

pozdrawiamy
Krzysiek i Ania



Chyba nie ma tutaj takiego tematu, więc postanowiłam założyć. Ostatnio postanowiłam sobie wymienić zasłony i firanki w moim domu. Powiem wam, że nieco ciężko jest znaleźć fajne dodatki na okna. Niby jest duży wybór, ale wszystko strasznie podobne do siebie. Ale znalazłam bardzo fajny sklep dekoria.pl, gdzie można znaleźć zasłony firanki, rolety. Jestem bardzo zadowolona z tych zakupów. A gdzie wy kupujecie zasłony i firanki??



Mam zamontowane w połowie domu , na całym parterze okna plastikowe. Były to jedne z pierwszych okien, jakie stosowano w Polsce. Po ponad dwudziestu latach, szyby zaparowują, uszczelki zaczynają się kruszyć, a ich wymiana nie wchodzi w rachubę, ponieważ obecnie nie produkuje się już takich profili okiennych.
Na piętrze mam zamontowane okna kastowe, które wymagają ciągłej konserwacji, tzn. malowania.
W ubiegłym roku zamontowałem rolety na jednej ścianie, w sumie cztery okna. Te cztery okna mają w sumie 10 metrów kwadratowych, co z doliczeniami na skrzynki i prowadnice, wyniosło około 11 metrów powierzchni do pokrycia przez rolety. Całość, tzn. te cztery okna wyniosły mnie z montażem i wszelkimi kosztami, takimi jak dojazd, wymiary itp. dwa tysiące osiemdziesiąt(2080 zł.) złotych. Rolety zamontowałem na jesień, gdy zaczynały się chłody, jesienne szarugi i wiatry. Efekt był odczuwalny natychmiast. W domu zrobiło się cieplej przy tej samej ilości zużywanego opału, temperatura się ujednoliciła w pomieszczeniach i również wygłuszyło się mieszkanie.
Moim zdaniem rolety maja sporo zalet i oczywiście że nie ogrzewają, bo grzeją grzejniki, ale chronią dom przed utratą ciepła w znacznym stopniu. Obecnie czekam na tę samą ekipę, która zamontuje mi rolety na następnych czterech oknach, a koszt, przy podobnej powierzchni jak poprzednio, ustaliliśmy na 2150 złotych.



Myszowata - wspolczuje. No i oczywiscie zycze aby sytuacja z cisnieniem sie unormowala. Jednym slowem mowiac ZDROWKA

A czy ty te leki dajesz dzieciakom caly czas czy tylko w okresie jesienno-zimowym? Pytam bo ja Idzie nie daje nic za wyjatkiem tranu.

Ilona - to masz wesolo. Ja mam poblokowane szafki wiec Ida nie wyciagnie nic sama chociaz jest na tyle sprytna ze potrafi znalezc takie rzeczy do zabawy ze mi do glowy by nie przyszlo ze mozna sie tym bawic. Ostatnio wyciaga sobie narozniki z listew przypodlogowych, listwe z rolety okiennej i namietnie przekreca mi zawory ciepla wiec czasem mam zimno jak w psiarni a innym razem prawie sie gotujemy.

Ja tez jestem z tych co maja raczej niskie cisnienie. Moj rekord to 60 na 40 i jak sie dowiedzialam u lekarza to cisnienie samo w sobie nie jest tak niebezpieczne jak w sytuacji kiedy taka osoba trafi do szpitala z wysokim cisnieniem - wysokim dla tej konkretnej osoby a nie w ogolnie przyjetych normach.

No a u nas ferie w pelni co oznacza ze ciagle mamy gosci. Jedni przyjezdzaja inni wyjezdzaja i tak w kolko. Ja bardzo lubie gosci tylko jestem kapke zmeczona po takich wizytach.

A dzisiaj u nas jest taka cudna wiozenna pogoda. Co prawda temperatura nie jest za wysoka ale slonce swieci cudnie i w powietrzu czuc zapach wiosny. Uwielbiam takie dni.




wiesławef, a możesz napisać jaki model plazmy i z jakiej odległości porównywałeś?

Plazma PV8 42". Swoje Sony ogladam z odległosci około 2,5 m, zatem dla porównania, Pansa też tak ustawiliśmy. Z uwagi na to, że plazma stoi w salonie około 40m2, okna - witryny od strony zachodniej, zamontowliśmy rolety okienne. Nie, żeby zaraz jakiś specjalne, ale takie, które dają półcień. Zupełnie wystarcza.
Uważam, że do oglądania telewizji z dobrym, mocnym sygnałem cyfrowym, ten wyświetlacz zaspokoi nawet bardzo wybrednych użytkowników. No i oczywiście ta cena.... Sadzę, że w tym zakresie przełożenie cena/jakość nie pozostawia żadnych watpliwości.
Aha, dekoder eŃki ustawiony na rozdzielczość 1080, mimo, że wyświetlacz ma 720. Po konfrontacji z kanałem Astra Promo uznałem, że jest to optymalne ustawienie, oczywiście po HDMI (złocone końcówki, ale inne kable HDMI nie powodują zauważalnych zmian w jakości obrazu).



W sumie nie do końca się zgodzę, że autor odpowiada tylko w przypadku gdy "umowa" (była, nie była) dotyczyła wykonania i wdrożenia. Przykładowo: chcę zamówić rolety okienne. Idę do producenta, mówię, że chcę rolety. Odnosząc to do omawianego problemu to gość mi je wytwarza i daje. Niestety nie pasują (są zbyt szerokie i zbyt krótkie jak na moje okna). To po stronie wykonawcy powinno leżeć zadbanie o szczegóły takie jak np. wymiary rolet (lub w omawianym przypadku np. użyte inne biblioteki JS). Przecież zleceniodawca nie musi znać się na tym, co chce otrzymać i zadbać o poprawne wykonanie roboty. Chce mieć finalnie rolety w oknach (jakiś bajerancki skrypt JS) i tylko to mnie obchodzi.

Swoją drogą: czy przed rozpoczęciem prac nad zleceniem nie badacie "gruntu"? Ja zawsze dowiaduję się jaką wersję PHP mamy na serwerze, jakim silnikiem bazy dysponujemy, jakie mamy możliwości konfiguracji... Bez tego nie zaczynam prac.



Ja też sie w pyskówki nie bede wdawał z Panem bo ja to czytam to mnie aż trzesie jak mozna byc tak odpornym na wiedze ,skoro Pan idealny w zakresie wentylacji klimatyzacji i instalacji technologi CO i CWU to dlaczego nikt nie słyszy o tych techniologiach czyzby były za drogie ,czy mało komfortowe ,czy tez z punktu ekonomicznego i gabarytów pana scian w tak ekonomicznych domach ,niestety nie mam czasu ale musiałbym policzyć Pana budowe ,bo załozmy ze dom mam sciany zewnetrzne o wymirach 10m/10m w normalnej technologi mamy pomieszczeń o metrazu ok 9,2/9,2 ,natomiast w Pana tehnologi to dom o wymiarach 10/10m ma wymiary pomieszczeń w domu 8,5/8,5m bo izolacja wewnetrza zajmuje nam duzo miejsca ,a wystrczy dobrze weł\a zaizolować na zewntarz ,nasteopn sprawa namawia Pan i naraża na koszty inwestórow ktorzy zamiast optymalnie zamawiać moc do domu musza zamawiac moc jaka mają zainstalowane urzadzenia ,nastepna sprawa to komfort w takim domu i brak akumulacji ,pradu nie ma i w domu zimno,nie jest sie w stanie opanowac temp latem chyba ze zainwestujemy w precyzyjną automatykę rolet okiennych inaczej sie udusimy jak nam słoneczko sie oprze o nasze okna ,
a generalnie rzecz biorąc to budowa domu to inwestycja na lata i tu nalezy zawwsze optymalizowac a nie popadac w skrajnosci ,nie jestem przeciwnikeim izolacji ale izolacja wewnatrz domu mija sie z celem i naszym klimatem to sie nie sprawdza ,

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.