Baza wyszukanych haseł
aaaaTrzeba żyć, a nie tylko istnieć.aaaa

Potrzebuję namiaru na studniarza (studnia wiercona) w okolicy Tarnowa Podgórnego. Jednocześnie odradzam studniarza z Nowego Tomyśla 601069941 - umówił się ze mną na dzisiaj na 10:00 (wczoraj wieczorem potwierdzałem SMSem) i sobie nie przyjechał. Najpierw nie odbierał telefonu, a jak o 12:00 się dodzwoniłem to powiedział ,ze nie przyjedzie do mnie i już. Coś kręcił o uszkodzonym samochodzie. Mógłby chociaż zadzwonić wczoraj albo rano i powiedzieć , że nie przyjedzie, a tak zmarnowałem dzień urlopu ... szkoda słów.
Ma ktoś może namiary na jakiegoś słownego studniarza z okolic Tarnowa Podgórnego ?? PLEASE.


Misiak, to rozwiązanie z roletami to właśnie to czego szukam - nie chcę obniżać izloazyjności akustycznej okien, a jednocześnie nie chcę mieć kaset wywalonych na zewnątrz. Muszę obserwować :o postępy na twojej budowie i zobaczę jak to wyszło. Na rysunkach wygląda nieźle no i trzeba o tym rozwiązaniu mysleć już przy stawianiu ścian.

Pozdr

T.



Do wypoweidzi Charliego dodabym tylko jedno - podawana wartosc izolacyjnosci akustycznej dotyczy spektrum czestotliwosci 1-4 kHz (przynajmniej taki wniosek wyciagnalem z wykresow roznych szyb po badaniach w komorze akustycznej)
I o jednym trzeba pamietac - w zakresie dolnych czestotliwosci - tych najbardziej uciazliwych dla naszego zycia (np.w miescie, czy przy ruchliwej arterii komunikacyjnej) sa to wartosci o wiele nizsze i roznice wynikajace z zastosowania szyb o wyzszym tlumieniu dla tych halasow moze byc hmmm.....niesatysfakcjonujace w zakresie oczekiwanym :(

Juz bylo Charlie nie raz, ze :
- nie ma rolet antywlamaniowych
- nie ma szyb antywlamaniowych
- nie ma okuc antywlamaniowych
ale kto w to uwierzy?
To wszystko sa to tylko srodki by utrudnic w stopniu mniejszym lub wiekszym zycie amatorom cudzej wlasnosci




MartekP, a jak z izolacyjnością akustyczną? nie wiem w jakim otoczeniu mieszkasz, ale czy te rolety chronią trochę przed hałasem ulicznym i czy to wyciszenie jest odczuwalne? Nie wiedzie obok mnie żadna ruchliwa ulica, ale co do akustyczności mam argumenty, że rolety znacznie wyciszają. Otóż, kiedy rolety nie są zaciągnięte słyszę wołającą mnie rodzinę z ogrodu. Kiedy sa zaciągniete - nie słyszę :)



Przelatuję ten temat na tyle, na ile da się przelecieć w krótkim czasie prawie 100 stron :lol: i jak na razie co do jednego jestem na 100% przekonany - od okien można zwariować :P a jako że pracuję w branży od wariowania, to nie chciałbym znaleźć się w pracy jako klient i dlatego bardzo proszę o poradę - na co zwracać uwagę przy wyborze dowolnego profilu z dowolnym okuciem - dodam, że nie proszę o wskazanie firmy, tylko o ogólne założenia. Moje wymagania są +/- takie:

1. Profil PCV z okleiną
2. Okucie solidne, umożliwiające płynną regulację uchylenia
3. Chciałbym jakiś sensowny poziom antywłamalności z zachowaniem rozsądku cenowego - to się tyczy zarówno okuć, jak i szyb. Wiem tyle, że klameczka powinna być co najmniej z guziczkiem a najchętniej na kluczyk.
4. Nie interesuje mnie izolacja akustyczna
5. Jakie okna do piwnicy? Może zwykła kratka jako zabezpieczenie wystarczy?
6. Zastanawiam się nad roletami zew ze schowaną pod tynkiem skrzynką i możliwością dołożenia w przyszłości sterowania elektrycznego.
7. Bardzo wskazana możliwość montażu kontaktronów w ramie przez producenta, słyszałem że jak się to robi samemu to lubią się awanturować w temacie gwarancji
8. Ktoś słyszał o okuciach SIEGENIA?



Podnoszę temat bo stoję przed tematem instalacji rolet (i to nie jednej jak pisałem z pół roku temu, tylko 11-tu :P).

Jak uważacie z tą izolacją nadproża pod rolety (skrzynki).
Rolety traktuję wyłącznie jako izolację cieplno / akustyczną; mam mur jednowarstowy z dziurawki grubości 240 mm, nadproża betonowe (prefabrykowane). Na to dochodzi mi 150 mm styropianu.

Czy jest sens dawać np. 5 cm styropianu pod skrzynkę i prowadnicę rolet, czy może dać rolety bezpośrednio na mur i nie przejmować się mostkami termicznymi a może rolety zamontować na styropian na ocieplenie (wiem, że jest to wariant najcieplejszy ale i najgorzej wyglądający).

Proszę poradźcie, bo jestem w rosterce.



A nam chodzi o to, żeby roleta nie miała rewizji od środka, ponieważ "System INTEGRO zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych."



Mieszkamy już ponad tydzień :D .Pierwsze dni były dla mnie prawdziwym koszmarem. Wszystko było takie nowe i takie obce-nie mogłam sie odnaleźć. Musiałam sie uczyć nowych dźwięków, musiałam sie nauczyć obsługiwać piec aby w domu było ciepło :) , musiałam sie nauczyć gotować na nowej płycie. Brakowało mi kilku sprzętów ze starego domu, brakowało mi mojego zapachu.
Dom był bardzo akustyczny, każdy dźwięk odbijał sie od ścian.
W nowym domu pachniało farbami, lakierem drewnem. Czułam sie z tym wszystkim mało komfortowo :-? .
Z każdym dniem jednak robi sie coraz lepiej. Wiszą już firanki, w oknach są rolety.
Wiszą już prawie wszędzie żyrandole i nie straszą kable z sufitów :) .
Jutro czeka nas wspaniały dzień-mamy montaż drzwi wewnętrznych ,na które czekamy z utęsknieniem. To jest ostatni element z wyposażenia który nam pozostał do zrobienia.

tak sobie ozdobiłam szybki w drzwiach wejściowych. Czułam sie cały czas podglądana przez ludzi idących ulicą. Teraz mamy ciut intymniej.

http://lh6.ggpht.com/_geFgZv-Bi8s/Sw...olar%20069.jpg



Cześć.

Mam działkę w strefie odziaływania lotniska wojskowego w Krzesinach. Rozporządzeniem wojewody została utworzona strefa "ochronna". Buduję dom w tej strefie i zgodnie z rozporządzeniem mogę wystąpić o "zapewnienie ochrony akustycznej" od wojska.
Chcę dobrze się przygotować do batalii i szukam następujących informacji:
1. Jako ochronę akustyczną mogę przyjąć: lepsze okna(szyby), rolety, izolację z wełny itp (co jeszcze?). Szukam informacji, jakie parametry tłumienia dają poszczególne elementy - np. 100cm wełny tłumi 5dB itd.
2. Czy ktoś z Was lub Waszych znajomych uzyskał coś w podobny sposób od wojska, czy wogóle nie zaprzątać sobie głowy
3 Inne sugestie i rady.

Arecki



Cytat:
Jakośc kosztuje. A konkurencja raczej tańsza nie jest. Na co dzień nie jest, ale akurat teraz muszę przyznać, że Passaty są bardzo atrakcyjne, pod warunkiem, że komuś pasuje wyposażenie zawarte w pakietach. VW Passat Variant Comfortline 1.4TSI (osiągi trochę gorsze niż w Octavii) kosztuje 80500zł, czyli tyle co Octavia Elegance z tym samym silnikiem. Problem Skody objawia się, gdy wybierzemy w VW pakiet 1190 za 1190zł, w którego skład wchodzą:

- światła główne bi-ksenonowe, z funkcją doświetlania zakrętów i spryskiwaczami
- system radiowy "RCD 510"
- zmieniarka CD na 6 płyt, możliwość odtwarzania MP3
- kolorowy, dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny
- rolety przeciwsłoneczne szyb bocznych z tyłu ustawiane manualnie
- system kontroli parkowania z przodu i z tyłu, akustyczny
- światła przeciwmgielne, z przodu
- kierownica multifunkcyjna I
- komputer pokładowy "MFA Plus"

Muszę przyznać, że VW ostro zagrał z tymi rabatami i pakietami, widać, że próbują sprzedać jak najwięcej B6, przed wprowadzeniem B7. Chyba trzeba będzie wybrać się do salonu :)



Akurat jak na razie masz głównie odpowiedzi od właścicieli projektorów.

Ale rzeczywiście, budując specjalne pomieszczenie do kina to tylko projektor!

Odpadają problemy z zaciemnieniem (rolety black-out w oknach), ściany i sufit mogą być ciemne, co jest idealne dla instalacji z projektorem.

Do wygłuszenia powinna wystarczyć termoizolacja z wełny mineralnej pod płytą G-K.

Sześcienny kształt pomieszczenia jest niewskazany ze względów akustycznych, łatwiej o wzbudzenia. Te 4,5 metra lepiej wykorzystać w pełni (minus grubość izolacji oczywiście), następny wymiar to minim 5,5 m.

Nieco wiedzy łykniesz tu:
http://www.audiostereo.pl/forum_wpis...at=23296&p=1#k
http://www.audiostereo.pl/Urzadzamy_..._kd_45144.html



Oprócz totalnego zaciemnienia (mam na myśli zasłonięte wszelkie okna, drzwi itp. najlepiej gumowanymi roletami w ciemnym kolorze) dobrym rozwiązaniem są ściany w jak najciemniejszym i matowym kolorze (najlepiej czarnym albo powiedzmy ciemnym grafitowym) tak samo wszelkie meble: ciemne, najlepiej zamszowe kanapy itp itd.
Chodzi poprostu o pozbycie się z "sali kinowej" wszelkich jasnych i/lub odbijających światło przdmiotów. Pomijając ekran oczywiście :).
Wtedy stworzysz warunki by wyciągnąć jak najgłębszą możliwą czerń dysponując projektorem i ekranem.
Najlepszym rozwiązaniem jest np. dysponowanie ciemnym (bez okien) pomieszczeniem piwinicznym, gdzie ściany obłożysz ciemną piramidalną gąbką zarówno pochłaniającą światło jak również tłumiącą rezonanse akustyczne. Taka sala mi się marzy :) Oj ale bym ją odpicował :)
Pozdrowienia



Witam

Chciałbym poddać pod dyskusję właśną wizję układu pomieszczeń dla domu energooszczędnego i jednocześnie praktycznego w użytkowaniu.

Rzut pomieszczeń umieściłem na stronie:
http://acharuk.warzymice.net/mierzyn...20Sensowny.jpg

Proszę forumowiczów o uwagi nt. układu pomieszczeń, ich wad i zalet, a głównie wad.
Mam świadomość o wadach (np. koszt projektu idywidualnego ok 100zł/m kw; projekt będzie opracowany przez biuro Państwa Lipińskich), jednakże układ pomieszczeń ma procentować w miłym i funkcjonalnym użytkowaniu domu. Wiem, że projekt nie jest idealną bryłą dla potrzeb domu energooszczędnego, jednakże walor estetyki zewnętrznej bryły jest także dla mnie ważny, dlatego opracowany rzut jest kompromisem.
Interesują mnie uwagi do układu czysto funkcjonalnego pomieszczeń.

Nie poddaję pod dyskusję kosztów ani technologii, gdyż znane mi są koszty bodowy domu i są one dla mnie akceptowalne.
Projekt jest indywidualny nie jest jeszcze "opracowany przez architekta.
Abstrahuję od technologii budowy (thermomur, bloki keramzytobetonowe, inne).

Dane wejściowe jakimi kierowałem się przy opracowaniu układu:
-działka kwadratowa 1000m kw z wjazdem od północy
-ilość mieszkańców 2+1
-pokój 1 i pokój 2 - są sypialniami wraz z własnymi garderobami
-garderoby celowo dzielą pokój 1, 2 i salon, celem izolacji akustycznej (np. uwielbiam kino dla nocnych marków :D , w przeciwieństwie do małżonki)
-pokój 3 jest gabinetem/pokojem gościnnym
-kotłownia spełnia także rolę pralni z suszarnią i składem na środki czystości
-łazienka celowo umieszczona wewnątrz budynku (mam obecnie w domu łazienkę z oknami i nie są one mi potrzebne)
-brak osobnej jadalni - okrągły stół dla 4osób będzie umieszczony w kuchni.
-w domu będą zainstalowane rolety we wszystkich oknach + rekuperacja z GWC
-garaż w bryle budynku z racji "dostaw cotygodniowych zakupów" i komfortu ich wyładunku.

Pozdrawiam.

ACH

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl
  • Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.